Pirmojo gimtadienio vaišės – tortas su motinos pienu

Šioje fotosesijoje Rasa žindo savo pirmagimę Aurorą jos vienerių metukų gimtadienio proga

Įprasta tortą valgyti su kava. Bet pirmasis gimtadienio tortas puikiausiai dera ir su pienu!

Ypač, jei tai mamos pienas. Projekto „Žindymas – gamtos dovana“ herojės Rasa ir Akvilė papasakos, kaip joms sekėsi žindyti dukrytes pirmuosius jų gyvenimo metus.

Žaliavalgiškas tortas, derantis prie gyvenimo būdo

Šioje fotosesijoje Rasa žindo savo pirmagimę Aurorą jos vienerių metukų gimtadienio proga.

Būdama vienuolikos metų, Rasa susirgo cukriniu diabetu ir su šia liga gyvena jau daugiau kaip dešimtmetį.

Tačiau liga nesutrukdė pastoti ir sėkmingai išnešioti vaikutį. Nėštumo metu jautėsi net geriau, negu tikėjosi, – nevargino pykinimas, nebuvo jokių komplikacijų. Kadangi diabetu sergančiųjų vaikučiai gimsta didesnio svorio, Rasos gimdymas irgi buvo suplanuotas 38 nėštumo savaitę. Gimdymas truko pusantros paros, gimė 3700 g sverianti mergytė.

Pirmos paros buvo sunkios – mergytės svoris krito, ji buvo vangi, sunkiai sekėsi žindyti, iki kraujo nukramtė spenelius. Po penkių parų mamą su dukryte išleido namo. Endokrinologė patarė, kaip reguliuoti cukraus kiekį žindančiai mamai, kad didelis ketonų kiekis nepersiduotų į vaikučio organizmą. Žindyti ir laikytis dietos yra šioks toks iššūkis – nuo nemigos ir nuovargio norisi greitų kalorijų, saldumynų, bet diabetikams juos reikia riboti. Daug naudingos informacijos šia tema Rasa rasdavo socialiniuose tinkluose, kur savo patirtimi dalinasi panašaus likimo mamos. „Pirmus mėnesius gyvenau tarsi sapne. Daug ko iš to laikotarpio ir neatsimenu. Matyt, nuovargis darė savo. Tik pradėjus Aurorą primaitinti košytėmis, kai naktys pasidarė ramesnės, atsigavau ir aš“, – sako Rasa.

Planas minimum – maitinti iki metų – jau įvykdytas. Dabar terminas nukeltas iki pusantrų metukų, kol Aurora pradės eiti į darželį. O ir tada Rasa tikisi pažindyti dukrytę ryte ir vakare.

Gimtadienis šeimoje – reikšminga šventė, ta proga buvo surengta fotosesija su pirmuoju Auroros tortu. Jį saldumynų vengianti Rasa pagamino pati pagal sveikuolišką žaliavalgių receptą – sluoksniavo maltus riešutus su džiovintomis datulėmis, o puošė Auroros mėgstamomis šilauogėmis. Pamačiusi šilauoges, Aurora drąsiau kando torto, o paragavusi norėjo dar. Žinoma, su mamos pienu.

Akvilė ir mažoji Ugnė, kuri neseniai atšventė savo pirmąjį gimtadienį

Pirmasis mamos tortas pirmajam dukrytės gimtadieniui

Šioje fotosesijoje Akvilė žindo savo Ugnę jos vienerių metukų gimtadienio proga.

Akvilė Petrikė sako, kad planuoti antrą vaikutį jie pradėjo, kai vyresnysis Tajus buvo priešmokyklinukas.

Atrodė, kada, jei ne dabar, – nesinorėjo, kad tarp vaikų būtų labai didelis amžiaus skirtumas. Tačiau antrasis vaikutis neskubėjo, teko gerti vaistų ir iškęsti operaciją, kol pagaliau pasirodė tos dvi nėštumo testo juostelės.

Neseniai mažoji Ugnė atšventė savo pirmąjį gimtadienį, ta proga šeima surengė fotosesiją su karalaitės tortu.

Niekada iki tol tortų nekepusi Akvilė ryžosi išbandyti internete rastą receptą – puikiai pavyko. Baltu kremu papuošė tortą, o iš išlydyto juodojo šokolado padarė karūną, panašią kaip ant jubiliatės galvos.

Ugnė iki tol dar nebuvo ragavusi torto, tad mamos paduotą gabaliuką atsargiai apžiūrėjo ir įkišo atgal į tortą.

Tik paskui išdrąsėjo, atsikando ir suprato, kaip tai skanu! Fotostudijoje mergytei su tortu leido daryti viską, ką ji nori, – tortas jai pasirodė įdomus žaislas. Pavargus po degustacijos buvo labai miela prisiglausti prie mamos krūtinės ir atsigerti pienelio.

„Su antru vaiku man viskas paprasta. Pagimdžiau natūraliai, žindau nuo pirmos dienos ir žindysiu, kaip juokauju, iki mokyklos – o iš tikrųjų tiek, kiek ji pati norės. Tačiau tik dabar pasirašyčiau po žodžiais, kad žindyti paprasta, reikia tik norėti. Bet prieš aštuonerius metus labai pykau skaitydama internete tokias mintis. Pirmagimį labai norėjau pagimdyti natūraliai ir maitinti savo pienu. Bet teko atlikti cezarį, o maitinti nuo pirmųjų dienų nesisekė. Kai kurios gimdymo namų akušerės sakydavo, kad siųsčiau į vaistinę vyrą pirkti mišinių ir buteliukų.

Močiutės irgi ragino nemarinti vaiko badu, duoti mišinių. Šiaip ne taip išmaitinau iki pusantro mėnesio, o tada pasidaviau. Nors noras buvo didžiulis – masažuodavau krūtis, kad tik nesusidarytų gumbelių, kad tik pienas laisvai tekėtų. Bet vaikutis buvo neramus, to pieno neištraukdavo. Su pirmu vaiku prisirinkau kompleksų – kad pati nepagimdžiau, neišmaitinau. Atsimenu, kad labai dažnai verkdavau, net patyriau šiokią tokią depresiją. O su antrąja viskas kitaip. Lengva, paprasta ir taip natūralu, kad esu pasirengusi maitinti tiek, kiek norės pati dukrytė.“

Fotografuota Šypsenų fotostudijoje

Makiažas Annos Jankunec

Nuotraukos Annos Jankunec, Studio Smile, www.studiosmile.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


du + = 5

Kitos temos: