Žalumynai, kuriuos galima gauti tiesiai nuo savo namų palangės

prieskoniai

Pexels.com

Esame įpratę, kad atėjus pavasariui pradedama sodinti žalumynus, kuriuos galima vėliau patiekti ant valgomojo stalo. Nors ir galbūt kam nors gali atrodyti, kad tai yra itin sudėtingas darbas, tačiau norint valgyti tikrai ekologišką maistą, verta įdėti bent šiek tiek savo laisvo laiko dėl savo sveikatos kokybės. Ir tikrai jums nebūtina turėti didžiausio daržo – užteks ir mažo ruoželio ant jūsų palangės.

Kambaryje gimstantys žalumynai

Pirmiausiai, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad namų palangės yra skirtos žalumynų, bet ne daržovių auginimui. Tiesa, kad daržovių daigus namų sąlygomis galima paauginti, tačiau vėliau juos vis tiek reikia įleisti į žemę.

Tie, kas nori turėti žalumynų savo namuose, geriausia rinktis mikrožalumynus. Tai yra maži, 7 – 10 centimetrų aukščio valgomieji augalai, kuriuos galima auginti visus ištisus metus. Tokio tipo augalai (priklausomai nuo rūšies) užauga per 7 – 14 dienų. Daigyklos su lempomis yra tinkamos tiems, kas domisi inovatyviomis naujovėmis. Būtent tokio tipo daigyklos, jūsų žalumynams leis gauti reikiamos šviesos kiekį visus metus!

Mikrožalumynų yra įvairiausių rūšių, todėl galėsite pasirinkti tų kurių jums labiausiai trūksta ant jūsų valgomojo stalo. Taip pat mikrožalumynus yra labai lengva auginti, todėl tai puikiai tinka tiems, kurie yra pradedantieji sodininkystėje.

Žalumynams reikalinga žemė

Nors ir sakoma, kad žalumynus galima daiginti ant sušlapintos popierinės servetėles, tam, kad būtų galima reguliuoti drėgmę, geriau rinktis jų sodinimą žemėje. Ypač sodinimas į žemę yra patogus tuo, kad jeigu nėra galimybės nuolat rūpintis žalumynais, ši išsaugo ilgesnį laiką drėgmės kiekį bei patį augalą žymiai geriau aprūpina reikiamu vandens kiekiu.

Ką svarbu žinoti?

Tie, kas nori įsirengti nedidelį daržą ant namų palangės, šį turi laikyti pietinėje, pietvakarinėje arba pietrytinėje pusėje. Taip yra todėl, kad jūsų žalumynai galėtų nuolat gauti reikiamą kiekį šviesos bei šilumos. Pavėsyje jie bus mažiau kvapnūs, nes būtent dėl šviesos stygiaus neišsiskirs eterinio aliejaus. Taip pat mini daržui, idealiausiai tinka medinės dėžės arba keramikiniai ir moliniai vazonai.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 − = keturi

Kitos temos: