4 svarbūs patarimai tėvams apie vaikų burnos higieną

Eitvydo Kinaičio nuotrauka

Turbūt nei vienas vaikas neužauga neparagavęs saldainio. Būtent todėl tėvams ypač svarbu užrikinti gerą vaiko burnos higieną. Tai padaryti nėra lengva, todėl šiame straipsnyje dalinamės patarimais į ką reikėtų atkreipti dėmesį norint užtikrinti gerą vaikų burnos higieną.

Ugdykite įprotį

Visi žinome, kad dantis reikia valyti du kartus per dieną ne tik su dantų šepetėliu, bet ir su dantų siūlu. Vis dėlto priversti vaiką laikytis burnos higienos gali atrodyti kaip nuolatinė kova. Todėl nuo mažens reikia ugdyti teisingus burnos higienos įpročius.

1. Parodykite pavyzdį. Parodykite vaikams, kad Jums yra svarbu rūpintis savo burnos higiena ir jie pradės Jus mėgdžioti. Jeigu vaikai matys, kad Jūs nesirūpinate savo dantimis, jie taip pat nebus linkę jais rūpintis;

2. Mokykite vaikus valytis dantis. Kai tik vaikas išmoksta laikyti dantų šepetėlį galima pradėti mokyti vaiką valytis dantis pačiam. Taisyklingą dantų valymo techniką galite rasti įvairiuose šaltiniuose arba paprašyti Jūsų gydytojo odontologo, kad jis parodytų kaip tai taisyklingai daryti. Labai svarbu, kad vaikas suprastu, jog per stipriai valydamas dantis gali pažeisti emalį ir pakenkti dantims, todėl pradžioje rekomenduojama naudoti dantų šepetėlį minkštais šereliais. Atminkite, kad turite pasitarti su gydytoju odontologu kada vaikas gali pradėti naudotis dantų siūlu;

3. Paaiškinkite pavojų sveikatai. Gali tekti palaukti kol vaikas supras apie burnos higienos svarbą, tačiau svarbu pabrėžti galimą žalą sveikatai jei dantys nebus valomi. Supažindinkite vaikus su ėduonimi, dantenų ligomis ar dantų netekimo rizika. Tai gali suveikti kaip papildoma motyvacija;

4. Įtraukite į procesą. Norėdami padėti savo vaikams labiau domėtis dantų higiena, pasiimkite juos su savimi į parduotuvę ir leiskite jiems patiems išsirinkti dantų šepetėlius ir pastas.

Reguliariai lankykitės pas odontologą

Kada vaiką reikėtų vesti pirmajam vizitui pas odontologą? Paprastai nieko nereikia laukti ir atvesti vaiką iš karto kai išdygsta pirmieji dantys. Vizito metu vaikas yra supažindinamas su odontologijos kabinetu bei lengviau įveikia baimę lankytis pas odontologą ateityje.

Sveika mityba

Pirmuosius šešis vaikų gyvenimo mėnesius vaiko dantys vystosi dantenose. Todėl pagrindinis dantų priežiūros veiksnys šiuo ankstyvuoju laikotarpiu yra suteikti savo vaikams sveiką mitybą.

Turėkite papildomų reikmenų namuose

Kai perkate dantų siūlus ar dantų šepetėlius pasistenkite nupirkti šiek tiek daugiau nei Jums reikia. Turėdami papildomų atsargų namuose niekada nepritrūksite dantų pastos, o seną dantų šepetėlį galėsite pakeisti nauju.

Taigi užtikrinti gerą vaikų burnos sveikatą nėra lengva užduotis. Gerų rezultatų įmanoma pasiekti tik bendromis pastangomis su Jūsų vaiku. Jis turi suprasti burnos higienos teikiamą naudą.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 6 = nulis

Kitos temos: