Kodėl planuoti kalėdinį biudžetą reikėtų dar rudenį + kalėdinių dovanų patarimai 2018

Nuspręskite laiką, kada preliminariai pradėsite pirkti kalėdines dovanas

Daugelis apie kalėdines dovanas pradeda galvoti tik gruodį, tačiau tuomet neišvengia kalėdinės karštinės ir streso, ypač jei dovanas išrinkti reikia galybei šeimos narių, kolegų, kaimynų ir t. t. Tad kodėl verta planuoti kalėdinį biudžetą ir kokie pagrindiniai jo planavimo etapai?

Prisiminkite, kam teikėte dovanas pernai ir pagalvokite, kuriuos dovanomis nudžiuginsite ir šiemet. Gal per pastaruosius metus padidėjo šeimos narių skaičius, o gal perėjote dirbti į naują darbą ir turite daug kolegų, kuriems norėtumėte įteikti bent po smulkmenėlę? Tad sudarykite dovanos gavėjų sąrašus ir į juos įtraukite tiek tuos žmones, kuriems pirksite brangias dovanas, tiek ir tuos, kuriems reikia išsiųsti tik po atviruką.

Nuspręskite laiką, kada preliminariai pradėsite pirkti kalėdines dovanas. Kiek laiko liks taupymui? Ar spėsite sukaupti reikiamą sumą? Kiek pinigų visoms dovanoms prireiks? Pridėkite dar 10–20 proc., nes dažnai kalėdinės dovanos kainuoja brangiau negu planavome. Apgalvokite, kokių įpročių pakeitimas padėtų daugiau sutaupyti. Galiausiai pradėkite formuoti dovanų sąrašą ir dairytis konkrečių kalėdinių dovanų: gal per tą laiką iki švenčių konkrečiai prekei ar paslaugai bus taikoma nuolaida?

Toliau dalijamės patarimais, ką padovanoti moterims, vyrams, vaikams ar ir visai šeimai.

Mylimajai kaip kalėdinę dovaną galite įteikti ir kvietimą vakarienės

Kalėdinės dovanos moterims

Kalėdos – metas, kai galima nustebinti, tad dovana nebūtinai turi būti materiali ir apčiuopiama. Universalus patarimais – rinkti dovaną pagal jos gavėjos asmenybę bei jūsų asmeninį ryšį. Ar dovanos gavėja – svajojanti romantikė, ar praktiška namų moteris? Tai labai svarbu renkant dovaną moteriai. Mylimajai kaip kalėdinę dovaną galite įteikti ir kvietimą vakarienės. Universaliausios kalėdinės dovanos moterims – įvairūs dovanų čekiai, juvelyriniai dirbiniai.

Kalėdinės dovanos vyrams

Jei žinote, kad reikės rinkti dovaną vyrui, įdėmiai klausykitės – gal puse lūpų jis prasitars, ko norėtų. Vyrai dievina su jų pomėgiais ir laisvalaikiu susijusias dovanas, tad jei jis – aistringas žvejys arba mėgsta pasikrapštyti prie automobilio, dovanų paieška taps kur kas paprastesnė. Taip pat lengviau išrinkti dovaną, jei pastebėjote, kad įskilo jo mobiliojo ekranas ar nusidėvėjo jo mėgstamiausias megztukas.

Kalėdinės dovanos šeimai

Kad nereikėtų dovanoti atskirų dovanų kiekvienam tolimesnių giminaičių ar draugų šeimos nariui, jiems galite įteikti vieną bendrą dovaną. Tai galėtų būti saldumynų ar kalėdinių dekoracijų rinkinys, bilietai į kiną, spektaklį visai šeimai ar vandens parką.

Vaikai veikiausiai patys pasakys, kokios dovanos norėtų

Kalėdinės dovanos vaikams

Tobulos kalėdinės dovanos vaikams – įvairūs lavinamieji žaislai, žaidimai, dovanos, leidžiančios vaikui išmokti ką nors nauja. Su savo vaikais viskas kur kas paprasčiau: veikiausiai jie pasakys, kokios dovanos norėtų.

Nebrangios kalėdinės dovanos visiems kitiems:

  1. Įvairūs kepiniai, pavyzdžiui, kalėdiniai imbieriniai sausainiai, nameliai, dekoruoti keksiukai ir pan.
  2. Smulkmenos namams, buičiai, pvz., kvapnios žvakės, stilingas dubenėlis ar puodelis, kalėdinės kojinės ir pan.
  3. Dovana augintiniui. Jei nesugalvojate, ką padovanoti konkrečiam asmeniui, išrinkite dovaną jo augintiniui. Tai gali būti skanėstai, pavadėlis ar žaisliukas.
  4. Kalėdiniai gėrimai. Daugelį žmonių pradžiuginsite specialiais kalėdiniais gėrimais – vynu, punšu ar pan. Tegul juos kaitinant po namus pasklinda nuostabus švenčių aromatais!
  5. Kava, arbata. Kavą mėgsta daugelis, tad dovanoti galite kokybiškų kavos pupelių. Jei nesate tikras, ar dovanos gavėjas geria kavą, dovanokite jam geros arbatos.
  6. Šokoladas ir saldainiai – tai populiariausios kalėdinės dovanos, kurių dažniausiai pridedama prie kitų dovanų. Jei norite, kad saldainiai taptų solidesne kalėdine dovana, nupirkite gražią dėžutę ar indą ir uždėkite kaspiną.

Taigi pasilikite sau pakankamai laiko ne tik susitaupyti, bet ir kruopščiai apgalvoti, kam kokia dovana labiausiai tiktų bei patiktų.

Daugiau apie pasiruošimą Kalėdoms skaitykite čia: http://blogas.geradovana.lt/iki-kaledu-100-dienu-patarimai-kaip-planuoti-kaledini-biudzeta-sutaupyti-kaledinems-dovanoms-ir-isrinkti-tinkamiausias-kaledines-dovanas-moterims-vyrams-vaikams-bei-seimoms/

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


6 + = devyni

Kitos temos: