Barbė už eurą kalėdiniu stebuklu nealsuoja…

Žaislai

Studijos „G foto“ nuotr. www.gfoto.eu

Jeigu šeimoje sukursite kalėdinės pasakos nuotaiką, tai bus kur kas svarbiau negu 100 eurų kainuojantis žaislas.

Žaislas su istorija, arba jeigu turite laiko ir neturite pinigų

„Kotryna labai mėgsta pasakas apie nykštukus. Pamenu, kai knygyne radome „Nykštukų knygą“, ji prašė skaityti kiekvieną vakarą, ir nepabodo gal porą mėnesių. Ypač patikdavo apžiūrinėti smulkius piešinėlius iš nykštukų gyvenimo.

Artinantis šventėms, iš anksto paskaičiavau, kad brangiam žaislui pinigų nebus. Todėl nutariau pati numegzti iš raudonų siūlų nykštuką ir Kalėdų naktį padėti po eglute. O kol jį paslapčiomis mezgiau, vis pradėdavau kalbėti apie artėjančias šventes.

Kažkaip nejučia pasufletavau Kotrynai mintį, kaip būtų šaunu, jei šiemet pro kaminą įkristų mažytis minkštas nykštukas.

Ji karštai man pritarė. Abi parašėme Kalėdų Seneliui laišką ir užklijavome voką.

Vakarais mudvi kalbėdavome, kažin, kur dabar mūsų nykštukas – ar jau eina per pusnis iš Šiaurės į Lietuvą? O kartais išėjusios į lauką kalbėdavome, kad nuo tokio kalnelio nykštukas galėtų nusileisti slidėmis, o per tokią pusnį, turbūt, nepereitų neįkritęs. Žodžiu, abi nykštuko laukėme beveik mėnesį. Kai Kalėdų rytą ji rado po eglute sėdintį megztą nykštukėlį su balta barzda, vos neapsiverkė iš laimės. Žiūrėjo, ar nešaltos jo kojos, ar nesusidaužė, krisdamas pro kaminą. Nemanau, kad brangus parduotuvėje pirktas žaislas jai būtų atnešęs tiek džiaugsmo“, – pasakoja studentė Kotrynos mama.

Vertingi žaislai, arba proga nupirkti metų dovaną

Jeigu kalėdinei vaiko dovanai esate skyrę tam tikrą nemažą sumą pinigų, pasistenkite juos išleisti prasmingai.

Būtent Kalėdos ir gimimo diena yra dvi didžiausios šventės per metus, kai dovanojami vertingesni žaislai.

Tokiomis progomis netiks plastilino dėžutė ar lipdukų rinkinys, kurių paprastai vaikui nuperkate šiaip sau, be jokios progos.

Kalėdoms turėtų būti renkamos tokios dovanos, kurių neperkate vaikui nuėję su juo į prekybos centrą pirkti maisto (na, kai šalia batono į vežimėlį įmetamas „Kinder“ kiaušinis, barbė už eurą ar kitas niekutis).

Vertingais žaislais galima laikyti konstruktorius, brangesnes kokybiškas lėles, mašinas, kūrybinius rinkinius.

O galbūt šia proga nusilenksite vaikų madai ir padovanosite „topinį“ žaislą, kuris kiekvienais metais būna vis kitas.

Prisiminkime lėles–kūdikius „beibibornus“, veiksmo lėles berniukams „Actionmenus“, grojančius šuniukus, elektroninius gyvūnėlius, Hario Poterio atributiką, digimonus, pokemonus, beibleidus, furbius ir t.t. Tai žaislai, apie kuriuos vaikas svajoja ir kurie neperkami šiaip sau, be progos. O juos turėti vaikams labai svarbu, patikėkite, nes prieš tai savo darbą jau būna padariusi televizijos ir spaudos reklama.

Nevykusios dovanos, arba džiaugsmas vieną minutę

Apie tokias dovanas galite spręsti tik jūs, suaugusieji, nes vaikui jos atrodys nuostabios. Kol… greitai nusibos.

Po eglute radęs minkštą kiškį, nors panašių keletą jau turi, vaikas net suklyks iš laimės, visiems rodys, koks gražus ir nuostabus jo kiškelis, tačiau po pusdienio didelis minkštas žaislas jau gulės numestas ir nenaudojamas. Lygiai taip pat vaikas gali nudžiugti gavęs labai brangų, bet nefunkcionalų žaislą – savo paties dydžio pliušinę žirafą, animacinio filmuko veikėją ar pan., kurie skirti tik grožėjimuisi.

Tokie daiktai kainuoja daug, tačiau greitai atgula į žaislų dėžių dugną. Jų suteiktas džiaugsmas labai trumpas, tad kažin ar vertas kainos, kuri buvo už juos sumokėta.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję strapsniai

Žymos: , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− penki = 3

Kitos temos: