Ką dovanoti vaikams per Kalėdas?

Pirmiausia į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkant dovaną yra vaiko pomėgiai

Daugelis tėvų pasakys, kad jų vaikai turi per daug nereikalingų daiktų, kurie tiesiog mėtosi vienoje krūvoje neliečiami, tad artėjant didžiosioms metų šventėms iškyla klausimas – ką gi dovanoti šį kartą?

Pirmiausia į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkant dovaną yra vaiko pomėgiai, nes tai ir yra svarbiausias rodiklis, kuris parodys ką jis mėgsta.

Tačiau, jei vis dėlto dovanos gavėjas neturi tikslių, Jums žinomų pomėgių, reikėtų spręsti pagal vaiko amžių, kadangi kiekviena vaikystės stadija yra labai ypatinga ir skatina lavinti skirtingus įgūdžius.

Kalėdinės dovanos skirtos 3-6 metų vaikams

Skirtumas tarp 3 ir 6 metų vaikų yra išties nemažas. 3 metų vaikai dar tik pradeda dėlioti rišlesnius sakinius, 4 metų vaikai jau daug fantazuoja, kur kas intensyviau bendrauja, 5-6 metų vaikai, jau geba galvoti siužetus, įvertinti veiklos žingsnius, padarinius. Mažesniesiems siūloma dovanoti lavinamuosius žaislus ir piešimo, skaitymo knygeles. Vyresniesiems – dovanoti bilietus į vaikišką spektaklį, kuris būtų aiškiai suprantamas.

Norintiems išskirtinės dovanos, siūloma dovanoti ne materialias, o nuotykių dovanas, kurios vaikui gali palikti neišdildomą įspūdį ir gal net padės atrasti naują hobį. Apsilankymas „CurioCity“ (tinka nuo 1 iki 13 metų vaikams) – tinkamiausias variantas, nes ten vaikai turės galimybę skristi į kosmosą ir susipažinti su planetomis, greitosios pagalbos ekipaže susidurti su daug iššūkių, įveikti įvairius kliūčių ruožus virš bet kada galinčio išsiveržti ugnikalnio, žaisti ir daug ką sužinoti!

Norintiems išskirtinės dovanos, siūloma dovanoti ne materialias, o nuotykių dovanas

Kalėdinės dovanos 7-8 metų vaikams

Psichologai ragina nepamiršti ugdyti vaikų rūpestingumą ir atsakomybės jausmą, kuriuos labiausiai vysto gyvūnėlių auginimas, bet jei namuose nėra galimybės jų laikyti, puiki išeitis dovanoti kuponą į Zoopark.lt, kuriame mažieji turės galimybę savomis rankomis paliesti gyvūnėlius ir su jais susipažinti.

Svarbu ugdyti ir atžalos savarankiškumą ir individualumą. Ar žinojote, jog žirgą sustabdyti gali tik raitelis ir joks aplinkinis to padaryti negalėtų? Tad 7-8 metų mergaitei iššūkis būtų jodinėjimo pamoka, o norint padėti vaikui atrasti savo hobį, siūlome dovanoti šokių ar rankdarbių pamokėles, kad galėtų save išbandyti neįprastose srityse. Na, o 7-8 metų berniukai tokiame amžiuje mielai žaidžia su Lego konstruktoriais.

Tad, jei mėgsta Lego, tikrai pamėgs ir Robotikos akademiją. Ten jie susiras naujų draugų, išmoks naudingų įgūdžių ir pamatys tikrus Lego robotus, kuriais netgi turės galimybę pasinaudoti.

Dovanos 9-10 metų vaikams Kalėdų proga

9-10 metų vaikai iš pradinių klasių pereina į pagrindinę mokyklą, kurioje jie susiduria su kur kas daugiau protinių iššūkių. Dėl šios priežasties verta lavinti jų mąstymą. Gera išeitis – dovanoti apsilankymą galvosūkių kambaryje, žurnalo prenumeratą ar bilietus į kiną/spektaklį. Taip pat 9-10 metų  berniukams patiks dažasvydis. Ten jie turės galimybę kurti strategijas ir aktyviai praleisti laiką artimiausių draugų rate. Na, o 9-10 metų mergaitės dažnai atskleidžia savo meninę pusę, tad galima drąsiai dovanoti tapybos ar dekupažo kursus, kuriuose jos galėtų išmokti naujų įgūdžių.

11-13 metų berniukai dažniausiai domisi automobiliais, kompiuteriniais žaidimais ar aktyvia veikla

Kalėdinės dovanos 11-13 metų vaikams

Ar žinojote, jog net 65 % vaikų, šiuo metu lankančių pradinę/pagrindinę mokyklą, užaugę dirbs darbus, kurie šiandien dar net neegzistuoja? Tad kodėl gi, 11-13 metų vaikams nepadovanojus drono pilotavimo pamokos ar stovyklavimą jau minėtoje Robotikos akademijoje, kuriose jie išmoksta to, ko nei viena Lietuvos mokykla dar nemokina?

11-13 metų mergaitės ima demonstruoti savo mergaitiškumą – tampa pamaivomis ir pradeda pamilti kulinariją. Taigi, paauglei galite dovanoti drabužių, papuošalų dovanų čekį, teminę fotosesiją arba degustaciją – populiariausios šokolado ir vaflių.

11-13 metų berniukai dažniausiai domisi automobiliais, kompiuteriniais žaidimais ar aktyvia veikla, todėl dovanodami naujausią kompiuterinį žaidimą tikrai jį pradžiuginsite, tačiau jei norite kažko ypatingesnio, siūlome dovanoti tai ko jis ilgai nepamirš: apsilankymą virtualioje realybėje, pasivažinėjimą prabangiu automobiliu ar net sportinio ralio vairavimo pamoką.

Domina įspūdžio dovanos? Daugiau pasiūlymų rasite mūsų tinklaraštyje. Atminkite, jog renkant dovanas svarbiausia rinkti jas su meile ir nuoširdžiu rūpesčiu, kad kiekvienas ją gavęs jaustųsi mylimas. Tokiu būdu tikrai išrinksite pačią nuostabiausią dovaną, ir nesvarbu ar tai bus daiktas, ar įspūdis, vis tiek Jums bus atsidėkota už Jūsų skirtą laiką ir rūpestį.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Vienas atsiliepimas kategorijoje “Ką dovanoti vaikams per Kalėdas?”

  1. 2019/10/07 at 14:53 #

    Su vaikais yra paprasčiau.. Vaikas juk praktiškai visada bus laimingas gavęs dovaną, nes džiaugiasi ir menkiausiomis smulkmenomis. Vat su suaugusiais yra sunkiau 🙂

Palikite atsiliepimą


− 3 = vienas

Kitos temos: