Lino burtai. Apie patalynę, kuri daro stebuklus

Sakoma, kas išbandė lino patalynę, niekada nebesugrįš prie kitokios

Savo vaikams trokštame visko, kas geriausia, natūraliausia ir sveikiausia. Ne išimtis – patalynė, kurią rinktis turime atsakingai. Juk vaikutis didelę paros dalį praleidžia lovytėje. Apie tai kalbamės su lietuviškos patalynės DREAMON prekinio ženklo vystytoja Deimante Stankevičiene.

Linas – naujausia vaikų patalynės tendencija

Šalyse, kuriose vertinamas natūralumas, tarkime Skandinavijoje, patalynė siuvama beveik vien tik iš lino. Lino patalynė itin rekomenduojama vaikams, nes pasižymi išskirtine kokybe ir natūralumu.

Linas kvėpuoja, todėl idealiai tinka vaikams, kurių termoreguliacija yra netobula, o medžiagų apykaita greita – vaikai labiau prakaituoja, greičiau sušyla, greičiau atvėsta. Jeigu patalynė ne iš natūralaus pluošto, vaikas naktį gali per daug sušilti, tuomet prakaituos ir antklodę nusispardys. Miegant lino patalynėje, to nebus – vaikas jaus temperatūrų komfortą. Kai aplinkoje karšta, lino patalynė vėsina, o kai šalta, – šildo.

Linas nesielektrina, skirtingai nei kai kurie kiti pluoštai.

Linas yra antialergiškas, todėl tinka jautrią odą turintiems, atopiškiems vaikams, kūdikiams. Vienas iš labiausiai paplitusių alergenų – namų dulkės (tiksliau, jose gyvenančios erkutės), kurios gali sukelti ašarojimą, sunkų kvėpavimą, niežėjimą, čiaudulį ar kosulį. Lino patalynėje erkutės nesiveisia.

Linas turi antibakterinių savybių, todėl idealus jautriausiais gyvenimo periodais: laukiantis, pagimdžius, maitinant kūdikį.

Linas yra praktiškas, nes labai tvirtas, ilgaamžis. Jis ir po 100 skalbimų atrodys toks pat. Perkant patalynę vaikams, reikia labai įvertinti kokybę, nes vaikų patalynę teks skalbti kur kas dažniau, nei suaugusiųjų.

Lininės patalynės nereikia lyginti!

O smagiausia tai, kad linas yra lietuviškas, mums labai artimas pluoštas nuo seniausių laikų, tik dėl dabartinių technologijų tapęs minkštu, švelniu audiniu.

Violetinė spalva ir jos atspalviai – naujausia patalynių mados tendencija

Mitai lengvai paneigiami

Ar lino patalynė pakankamai minkšta? „Pasitelkiame naujausias minkštinimo technologijas – linas daugybę kartų skalbiamas ir minkštinamas specialia technologija, naudojant akmenis. Toks išminkštintas linas yra švelnus, su mažytėmis raukšlelėmis, kurios suteikia purumo.

Kitas pirkėjų nuogąstavimas galėtų būti dėl lino polinkio trauktis.  Traukiasi visi natūralūs pluoštai. Apie tai siuvant patalynę pagalvojame iš anksto, – ji gaminama keliais centimetrais didesnės, kad po 10 skalbimų netaptų per maža“, – pasakoja Deimantė Stankevičienė.

DREAMON kolekcijas kuria lietuvių dizaineriai, kaskart ieškoma išskirtinumo. Pavyzdžiui, naujausiose lino kolekcijose užrišimui naudojami kaspinai, o užsegimui – natūralios išraižytos alyvmedžio sagos. Tokia patalynė atrodo išties prabangiai ir įdomiai – gali būti puiki dovana. Naujausios lino kolekcijos spalvos pastelinės, jos tarsi palydi į miegų karalystę, nuramina ir labiausiai įsijautrinusį mažylį. Patalynių spalvos dera tarpusavyje, tad galima harmoningai suderinti tėvų ir vaikų patalynes, pavyzdžiui, tėvų patalynė kavos latė spalvos, o vaikučio – balta.

Patalynių mados 2018/2019

DREAMON patalynę kuria lietuvių gamintojas „Imlitex Textile“, o patirtis – jau daugiau nei 15 metų. Kasmet kuriamos naujos kolekcijos, atsižvelgiama į pasaulines tendencijas.

Naujausios yra šios:

Natūralūs pluoštai, o ypač linas.

Violetinė spalva ir jos atspalviai, ji įtraukta į DREAMON lino kolekciją.

Minimalizmas, kuriame dera tobula-netobula dermė. Vėl galime paminėti lininę patalynę, kuri yra specialiai nelyginta, o glamžumas atrodo labai stilingai.

Teminės patalynės. Kaskart sugalvojama nauja tema, šiemet naujausiose DREAMON kolekcijose vyrauja tema „Kosmosas“.

Patalynė, išstumianti lovatieses. Stilingos, prie interjero derančios patalynės nereikia dangstyti lovatiesėmis. Net medikai pataria patalynę po nakties vėdinti, o ne dengti tarsi dangčiu.

Patalynė su piešinėliais – visada ant bangos

Pasak Deimantės Stankevičienės, nors patiems mažiausiems siūloma pastelinių spalvų, ramių raštų ar vienspalviai komplektai, kiek paaugę vaikai vis dėlto labai nori intensyvesnių spalvų ar piešinėlių: „Dabartiniai komplektai su piešiniais yra tarsi meno kūriniai. Mūsų liniją „Kids“ kuria dizaineriai, o populiariausia patalynė – su „guminukais“. Dizaineriai perėmė idėją iš vaikų mėgstamų saldėsių ir sukūrė labai vaikams patinkančią kolekciją. Ši spalvinga „Kids“ kolekcija siuvama iš 100 proc. natūralaus pluošto perkalio, kuris irgi turi puikių termoreguliacinių savybių, yra kvėpuojantis ir idealiai tinkamas vaikams“.

DREAMON gaminių rasite www.dreamonhome.lt

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− vienas = 1

Kitos temos: