Šie ženklai įspėja, kad jūsų automobiliui reikalingas naujas akumuliatorius

automobilis

Freepik.com

Visi automobiliai naudoja akumuliatorius, kurie tiekia elektros energiją valdymo blokams, davikliams, elektros varikliams ir visoms kitoms elektros sistemoms. Bendras elektros sistemos veikimas yra gana paprastas – generatorius palaiko optimalią akumuliatoriaus įkrovą, o akumuliatorius veikia kaip elektros energijos rezervuaras.

Nuo akumuliatoriaus būklės priklauso visų elektros sistemų funkcionavimas, todėl svarbu, kad akumuliatorius būtų tinkamas ir veikiantis. Kviečiame susipažinti su keturiais pagrindiniais ženklais, įspėjančiais apie galimai pasenusį ar sugedusį akumuliatorių.

Sunkiai vedasi variklis

Starteris yra atsakingas už automobilio užvedimą ir tai yra pats didžiausias elektros variklis automobilyje. Variklio užvedimui reikia ypač didelės elektros srovės, todėl, akumuliatoriui pasenus, vangiai veikiantis starteris yra vienas pirmųjų pasenusio akumuliatoriaus ženklų.

Turėkite omeny, kad to nepakanka, kad galėtumėte pilnai diagnozuoti problemą. Kaltas gali būti ir pats starteris arba laidai, todėl pirmiausiai patikrinkite akumuliatoriaus įkrovą ir bendrą būklę.

Vedant automobilį stipriai prigęsta lemputės

Mažesnio tūrio varikliai įprastai vedasi lengviau, bet jeigu akumuliatorius yra pasenęs, tai nors variklis užsiveda, vedimo metu galite pastebėti stipriai prigęstančias prietaisų skydelio lemputes.

Elektros sistemos gedimai

Moderniuose automobiliuose esančios elektros sistemos yra itin jautrios. Elektros energija reikalinga kone viskam – nuo valdymo blokų iki degalų purkštuvų. Jeigu kuri nors sistema negauna pakankamai įtampos, ji gali pradėti streikuoti – netinkamai veikti ir netgi aktyvuoti “check engine” lemputę. Tokiu atveju būtina kompiuterinė diagnostika.

Pažeistas akumuliatoriaus korpusas

Galiausiai, atidžiai apžiūrėkite akumuliatoriaus išorę. Dėl nuolatinių temperatūros pokyčių plastikinės detalės silpnėja, o variklio keliamos vibracijos pažeidžia detales. Patikrinkite, ar akumuliatorius nėra skilęs, išsipūtęs, ar jungtys neturi korozijos požymių. Jeigu jums reikalingas akumuliatorius, jį galite įsigyti adresu https://www.autoera.lt/catalog/category/akumuliatorius. Tiesiog pasirinkite akumuliatoriaus specifikacijas arba automobilio markę, modelį bei modifikaciją ir sąraše pamatysite būtent jums aktualias prekes.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni − 3 =

Kitos temos: