Vaistininko patarimai, ko reikia nusipirkti prieš kūdikio gimimą

J. Motiejaitiene

Vaistininkė Jovita Motiejaitiene

Pirmojo vaiko gimimas sukelia ne tik džiaugsmą, bet ir nerimo, kaip pavyks susidoroti su naujai užklupusiais dar nepažįstamais tėvystės rūpesčiais.

Keičiasi visas gyvenimas, o klausimų kyla daugiau nei atsakymų. Tam, kad namuose pamirštos smulkmenos ar asmeniniai daiktai neblaškytų kūdikio gimimui reikalingo dėmesio ir pirmųjų dienų džiaugsmo, būtina teisingai pasiruošti.

 Svarbus ir telefono kroviklis

Pirkiniais mažyliui tėvai paprastai pasirūpina dar likus keliems mėnesiams iki gimdymo, tačiau taip pat svarbu pasiruošti būtiniausius daiktus važiavimui į gimdymo namus bei pirmosioms savaitėms po to. „BENU vaistinės“ projekto „Kūdikio dėžutė“ vadovė vaistininkė Jovita Motiejaitienė pastebi, kad ruošdamiesi vaiko gimimui tėveliai turėtų nepamiršti ne tik pagrindinių rūbelių ar sauskelnių, bet ir apgalvoti, ko gali prireikti gimdymo namuose ar važiuojant į juos. Tad automobilio ir namų raktai, telefono kroviklis, asmeninės higienos priemonės turėtų būti visuomet po ranka.

„Verta iš anksto susidaryti esminių daiktų sąrašą – ko gali prireikti važiuojant į gimdymo namus ir būnant juose, ko – mažylį vežantis namo ir vėliau, bent pirmosiomis savaitėmis. Daiktus ir priemones gimdymui pravartu susiruošti likus bent 4–6 savaitėms iki numatyto gimdymo termino“, – pataria vaistininkė.

Važiuojant į gimdymo namus svarbu nepamiršti asmens dokumentų, nėščiosios kortelės, plaukų gumelės, patogių rūbų ir šlepečių. Gimdymas gali trukti nuo kelių iki 20 valandų, todėl moterį lydintis žmogus gali pasirūpinti ir muzikos grotuvu, knyga ar žurnalu, fotoaparatu, kurie padėtų malšinti laukimo nerimą.

Pagrindiniai daiktai

Ruošiant mažylio kraitelį pirmiausia reikėtų pasirūpinti sauskelnėmis, švelniomis palutėmis, neperšlampamais pervystymo patiesalais, nepamiršti ir specialių maišelių panaudotoms sauskelnėms.

„Būsima mama į gimdymo krepšį turėtų įsidėti 3–4 naujagimio aprangos komplektus priklausomai nuo oro sąlygų buvimui ligoninėje ir dar bent vieną – kelionei namo. Svarbu nepamiršti kepurės kūdikiui ir antklodės. Taip pat priemonių kūdikio odelei prižiūrėti – specialaus kremo nuo iššutimų“, – rekomenduoja J. Motiejaitienė.

Jauni tėveliai neišvengiamai susiduria su naujagimio negalavimais. Tam, kad būsimos mamos jaustųsi saugiau ir mažiau baimintųsi dėl mažylio sveikatos, rekomenduojama dar iki vaiko gimimo papildyti namų vaistinėlę.

„Pravartu turėti kūdikiams tinkamų preparatų nuo pilvuko pūtimo ir viduriavimo, fiziologinio tirpalo bambutei valyti, dezinfekcinio tirpalo. Taip pat nepamiršti pasirūpinti naujagimiams pritaikytais higieniniais tamponėliais, kuriais galima valyti bambą, akis ir nosį“, – primena vaistininkė.

Kadangi naujagimiai labai greitai patiria iššutimus, anot J. Motiejaitienės, verta turėti kremą su cinku, taip pat, drėgnų servetėlių ir naujagimio odą drėkinančio aliejaus be konservantų. Iš anksto reikėtų pasirūpinti ir specialiu termometru, žirklutėmis, tvarsčiais ir pipetėmis.

Priemonės mamai

Moteriai po gimdymo taip pat rekomenduojama su savimi turėti papildomas kelnaites, higieninius įklotus, rūbus grįžimui namo. Be to, patariama iš anksto pasiruošti žindymui – įsigyti specialią liemenėlę, įklotus į ją, priemones nuo spenelių skausmo ir įtrūkimų.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 6 = vienas

Kitos temos: