Kaip išsirinkti gerą kavą? Yra 4 nenuginčijami kriterijai

kava

Pexels.com

Šiai dienai turime išties gausybę kavos rūšių, todėl išsirinkti kokybišką kavą tampa nemažas iššūkis. Kvapas ir skonis gali suklaidinti, nes į kavos priemaišus vis sudedama įvairiausių kvapiklių ir skonių stipriklių vien tam, kad būtų galima nekokybiškos kavos kainą pakelti iki kokybiškos kavos kainos lygio. Tam, kad būtų lengviau atskirti, kur yra kokybiška kava, o kur ne, reikia atsižvelgti į keletą svarbių aspektų. 

Šviežumas

Vienas iš svarbiausių kokybiškos kavos ženklų yra skrudinimo data. Geros kavos pupelės privalo būti pažymėtos. Kaip tai turi atrodyti? Gamintojas, kuris tiekia kavą, ant pakelio turi būti nurodęs ūkį arba regioną iš kur kava yra kilusi. Taip pat kavos etiketėje turi būti nurodyta kuo daugiau informacijos apie šį gaminį – pupelių kilmės šalis, apdorojimo būdas, skoninės savybės bei skrudinimo lygis. Tiesa, geriausiai kavos kokybę pajusite tik ją paragavę, todėl norint atrasti išties kokybišką kavą, pradžioje teks paragauti nemažai jos rūšių.

Pupelių išvaizda

Perkant kavą ne ką mažiau svarbi yra ir pupelių išvaizda. Dar net neskrudintuose pupelėse itin gerai matosi jų kokybė. Pupelės gali būti tuščiavidurės, su skylutėmis, o tai reiškia, kad jos nėra aukščiausios rūšies. Tiesa, po skrudinimo defektus tampa įžiūrėti vis sunkiau, tačiau vis tiek galima pamatyti, jog skiriasi pupelių dydis arba vyrauja netaisyklinga jų forma. Jeigu matote, kad kavos pupelės yra labai tamsios, aliejuotos ir blizgios, tai yra pirmasis ženklas, jog jos yra nekokybiškos. Geriausia rinktis vidutinio skrudinimo kavos pupeles iš kurių nėra išsiskyrę jokie aliejai.

Kvapas ir skonis

Šie du faktoriai yra svarbiausi atrandant kokybišką kavą. Ypač tada, kai renkatės jau sumaltą kavą. Tikrai sugebėsite pajausti nekokybiškos kavos kvapą, nes jaučiasi jog jos buvo per daug skrudintos ar net sudegintos. Tokiu atveju, skonis taip pat bus blogas. Tiesa, kavos rūšys yra skirtingos, todėl vienam tam tikra kava gali būti per karti, ar per rūgšti, tačiau yra objektyvių faktorių, kurie nurodo, jog tokia kava yra ne itin geras pasirinkimas.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


šeši + = 15

Kitos temos: