8 pamokos, kaip pripratinti prie darželio

Ką galime padaryti, kad vakas lengviau priprastų darželyje? Pataria psichologė Lina Cirtautienė.

nenori i darzeli

Daivos Sirvydienės nuotr. www.fotodina.lt

1 PAMOKA. Iš anksto pasakokite apie savo sprendimą. Vaikas jaustųsi saugesnis, jei dar iki pradėdamas lankyti darželį, kartu su jumis nueitų pasivaikščioti po savo darželio kiemą, o artėjant lankymo datai, nueitų ir į grupę, susipažintų su auklėtoja. Pasakokite vaikui, kokia bus jo dienotvarkė, ką jis kartu su kitais vaikais veiks, kas pasikeis jo dienoje.

2 PAMOKA. Negąsdinkite vaiko darželiu. Ar teko kada girdėti „jei neklausysi, nuvesiu tave į darželį ir paliksiu“? Kai darželį prilyginame bausmei, ar vis dar drįstame tikėtis lengvos vaiko adaptacijos? Arba – nejau vaikas noriai pasiliks darželyje, jei nebus tikras, ar vakare jūs ateisite jo pasiimti? Verčiau pasidžiaukite – „tu užaugai jau toks didelis, kad net galėsi eiti į darželį“. Vaikui bus malonu girdėti, tiesa?

3 PAMOKA. Vaikui girdint neabejokite dėl savo sprendimo, neaptarinėkite galimų sunkumų darželyje. Jei apsisprendėte leisti vaiką į darželį – būkite ryžtingi. Teko stebėti vienos mamos ir vaiko dramą darželio rūbinėje – mama nerimastingai blaškėsi – čia įeidavo į grupę, čia vėl grįždavo į rūbinę. Tai pakalbindavo savo mergaitę, tai vėl stumdavo ją į vaikų būrį. Kaip jums atrodo, ką veikė mergaitė? Žinoma, kad verkė. Argi jums nebūtų baisu matyti sutrikusį jums brangiausią žmogų?

4 PAMOKA. Atkreipkite dėmesį į vaiko dienos režimą ir mitybą. Pratinkite vaiką atsibusti valandą ar pusantros anksčiau iki numatyto laiko, kai jūs išeisite iš namų į darželį. Jei jūsų vaikas jau nebemiega dieną, išmokykite jį bent jau ramiai vieną pagulėti lovoje. Stenkitės bent kurį laiką vaikui siūlyti maistą, panašų kaip darželyje, neduokite maisto tarp maitinimų, kad atprastų užkandžiauti.

5 PAMOKA. Grūdinkite vaiką. Leiskite vaikui namuose ar vasarą gamtoje vaikščioti basomis. Labai naudingos vandens procedūros (dušas, vonia, ežeras, baseinas, jūra). Palaipsniui pratinkite vaiką prie šaltesnių gėrimų (pienas ar sultys iš šaldytuvo). Liesdami valgyti ledus ne vien pataikaujame savo smaližiams, bet ir pratiname prie temperatūrų skirtumų.

6 PAMOKA. Pratinkite bent trumpam vaiką palikti. Kad adaptacija būtų lengvesnė, kiek galėdami anksčiau pratinkite bent trumpam vaiką palikti kitiems. Jokiu būdu nesislėpkite, jog išeinate, priešingai – susikurkite atsisveikinimo ritualą (apsikabinti, pabučiuoti, pamojuoti pro langą) ir būtinai vaikui paaiškinkite, kada sugrįšite.

7 PAMOKA. Kartais geriau, kai vaiką į darželį atveda ne mama. Jei vaiko ir mamos ryšys labai stiprus, ir mažylis verkia jai išeinant, tegul tėtis ar močiutė pabando vesti vaiką į darželį.

8 PAMOKA. Padėkite vaikui susidraugauti su bendraamžiais. Išmokykite vaiką teisingai pasisveikinti su vaikais, siūlyti vaikams savo žaisliukus, paprašyti leidimo žaisti su jais, teisingai reaguoti į neigiamą atsakymą, atrasti kompromisus. Išmokykite vaiką išsinešti į kiemą, o vėliau ir į vaikų darželį tik tuos žaislus, kuriais jis pasiruošęs dalintis su draugais.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


6 − = du

Kitos temos: