Kodėl balerinos sunkiai gimdo?

gimdo

Vitos Jurevičienės nuotr. www.fotovita.lt

Kokie raumenys lengvina nėštumą ir gimdymą, o kokie – ne? Iš vienos mamos girdėjau, kad stiprūs pilvo raumenys sunkina nėštumą, nes jie yra stangrūs ir neatsipalaiduoja. Tad nesugeba atsipalaiduoti ir nėštumo metu. Todėl balerinos ir sportininkės labai sunkiai gimdo. Kita nuomonė buvo, kad pilvo raumenys padeda per stangas, stumiant vaisių. Tai palengvina gimdymą ir mamai lengviau išstumti vaiką. Tai kaip yra iš tiesų?

Atsako kineziterapeutė Brigita Zachovajevienė.

Labai didelės įtakos nėštumui turi pilvo sienos bei dubens dugno raumenys. Pilvo sienos raumenys ne tik nėštumo metu yra pagrindiniai liemens stabilizatoriai. Todėl žmonių, kurių silpni pilvo sienos raumenys, liemens stabilumas sutrinka. Tai gali pasireikšti nugaros skausmais, sutrikusia laikysena, pakitusia pilvo organų išsidėstymo padėtimi ir kt. Nėštumo metu pilvo raumenims tenka labai svarbi užduotis – išlaikyti liemens stabilumą augant vaisiui. Kadangi augant vaisiui kinta nėščiosios laikysena, tai kartu kinta ir visa kūno biomechanika – raumenys papildomai turi persitvarkyti norint išlaikyti kūną vertikalioje padėtyje. Esant labai silpniems pilvo raumenims nėštumo metu jie gali išsiskirti. Dėl to atiranda skausmas gaktos sąvaržoje, pakinta šių raumenų fiziologinė padėtis, jie dar labiau silpsta, moterys jaučia didelį diskomfortą.

Dubens dugno raumenys palaiko gimdą ir kitus dubens organus fiziologinėje padėtyje. Todėl jiems nėštumo metu tenka taip pat didesnis krūvis. Dėl silpnų dubens dugno raumenų svorį turinti gimda gali nusmukti žemyn, moterys gali turėti šlapimo nelaikymo problemų ne tik nėštumo metu bet ir po jo.

Pačiam gimdymo procesui labai svarbūs pilvo raumenys, nes nuo jų susitraukimo jėgos priklauso ir stangos stiprumas. Kuo efektyviau moteris sugeba sutraukti pilvo raumenis stangos metu, tuo efektyvesnis stanginimasis. Stanginimosi procesui svarbūs ir tarpvietės raumenys – tai šlaunis pritraukiantys ir sėdmenų raumenys. Tačiau jie turi būti maksimaliai atpalaiduoti esant susitraukusiems pilvo raumenims. Taip pat labai svarbus kvėpavimas stanginimosi metu. Sportininkės ir balerinos galėtų labai efektyviai gimdyti, jeigu sugebėtų atpalaiduoti tarpvietės raumenis, esant maksimaliai sutrauktiems pilvo raumenims. Taigi sportininkės sunkiau gimdo dažnai todėl, kad jos nesugeba atpalaiduoti stiprių tarpvietės raumenų.

Tarpvietės raumenis svarbu atpalaiduoti ir gimdos kaklelio atsidarymo periodu. Kuo valingiau moteris šiuos raumenis atpalaiduos sąrėmių metu, tuo trumpės kaklelio atsidarymo laikas.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 5 = šeši

Kitos temos: