Jei kūdikis verkia be priežasties, įjunkite plaukų džiovintuvą

IMGP2011

Deja, ne visada pavyksta išaiškinti kūdikio verksmo priežastį

Kūdikio verksmas – vienintelė kalba, kuria jis gali susikalbėti su suaugusiais žmonėmis. Ją iššifruoti ir suprasti nėra lengva.

Šaltis ar perkaitimas

Kai kūdikiui šalta, jo odelė pašiurpsta, tampa melsva (ypač rankytės, kojytės, apie lūpas). Jei mažyliui per karšta, jis tampa sudirgęs, irzlus, galvytė būna drėgna, prakaituota.

Ką daryti? Jei šalta – šilčiau užkloti, paguldyti ant pilvo (gulėjimas ant pilvo padeda kūnui išsaugoti šilumą). Jei šilta, nurengti, duoti atsigerti.

Alkis arba troškulys

Verksmas prasideda trumpais ritmiškais protrūkiais, kurie tampa vis intensyvesni, kol galiausiai virsta skausmingu riksmu. Tik pradėjęs valgyti, kūdikis kaip mat nurimsta. Troškulys verksmo priežastimi tampa, kai kūdikiui per karšta. Verksmas panašus į išalkusio kūdikio, tačiau maitinimas jo nenumalšina.

Ką daryti? Reikėtų pasistengti, kad kūdikis neperalktų. Taip neatsitinka, kai kūdikis maitinamas, kai nori, o ne nustatytomis valandomis.

Nuovargis

Kūdikis suirzta, verkia nereguliariais protrūkiais. Žvilgsnis tampa stiklinis, vokai paraudę ir paburkę. Kūdikis dar labiau suirzta, jei suaugusieji jį kalbina ar ima ant rankų.

Ką daryti? Nestimuliuoti kalbinimu, barškučiais ir žaidimais, nenešioti ir nemankštinti. Pritildyti triukšmą ar išnešti kūdikį į ramesnę aplinką. Galima švelniai pačiūčiuoti ant rankų tyliai dainuojant lopšinę.

Skausmas

Verksmas prasideda staiga garsiu kūdikio riksmu, po kurio seka pauzė, po jos riksmas pasikartoja. Kūdikis rėkdamas plačiai išsižioja, mojuoja rankytėmis ir kojytėmis.

Ką daryti? Patikrinti, ar neveržia drabužėliai, sauskelnės. Pirmaisiais mėnesiais skausmo priežastis dažniausiai būna pilvo diegliai. Skausmą sušvelnins pilvuko masažas pagal laikrodžio rodyklę ar lašiukai nuo pilvuko pūtimo.

Nuobodulys

Burbuliavimas ir gugavimas palaipsniui pereina į zirzimą ir niurzgėjimą. Verksmas atrodo dirbtinis – jis būna vangus, gergždžiantis.

Ką daryti? Pakalbinti, pralinksminti kūdikį nauju žaislu, dainele. Paimti kūdikį ant rankų, panešioti po kambarį, leisti pasidairyti.

Neaiški priežastis

Deja, ne visada pavyksta išaiškinti kūdikio verksmo priežastį. Kartais jis taip įsirėkia, kad pats pamiršta, ko verkė.

Ką daryti? Laikyti kūdikį glėbyje, prisiglaudus galvytę prie peties; švelniai pasupti; įsupti į šiltą minkštą skarą; atitraukti dėmesį tam tikru triukšmu (įjungti dulkių siurblį, plaukų džiovintuvą ar žadintuvą); pasiguldyti sau ant kelių pilvuku žemyn; panešioti nešynėje; išeiti į lauką; pavežioti kūdikį automobiliu; nuogą kūdikį pasiguldyti sau ant krūtinės ir giliai, ritmiškai kvėpuoti.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


5 − = keturi

Kitos temos: