Neretušuota kūdikystė: kodėl momentiniai fotoaparatai grįžo į madą ir yra verti TOP dovanos vardo

Kompaktiški ir jautrūs naujieji momentiniai fotoaparatai labai palengvina „Kūdikio albumo“ kūrimą

Kūdikiai yra daugiausiai fotografuojami modeliai. Nieko nuostabaus – juk jie kiekvieną dieną keičiasi. O kur dar azartas užfiksuoti visus „pirmuosius kartus“. Štai dėl ko sparčiai į madą grįžta momentinė fotografija – kai paspaudus mygtuką po akimirkos rankose turi nuotrauką.

Momentinių nuotraukų niuansai

Momentiniai fotoaparatai mums asocijuojasi su didelių gabaritų įrenginiais ir ne kažin kokia nuotraukų kokybe. Visa tai praeitis.

Kompaktiški ir jautrūs naujieji momentiniai fotoaparatai labai palengvina „Kūdikio albumo“ kūrimą. Sutikite – absoliuti dauguma tėvų ketina tokį albumą pasidaryti, tačiau tai atidėlioja metų metus, nes reikia nuotraukas nukrauti iš telefono, paskui atrinkti, galop atsispausti popierinius variantus fotopaslaugų įmonėje (ar maketuoti fotoknygą).

Visa tai atima marias laiko.

Albumas iš momentinių nuotraukų yra žaibiškas darbas. Jums tereikia nuotraukas sukaišioti į joms skirtas vietas ar priklijuoti lipukais.

Kaip fotografuoti kūdikį buityje? Reikia tik žinoti keletą gudrybių.

Sutvarkykite aplinką!

Kūdikio žavumas nublanks, jei už jo matysis labai netvarkinga aplinka. Margas apklotas, kūdikio kėdutė, didžiulis žaislas atitrauks dėmesį nuo mažylio. Norėdami padaryti gražų vaiko portretą, pasirūpinkite, kad aplinkoje nebūtų matyti įmantrių daiktų, galinčių atitraukti dėmesį nuo modeliuko.

momentinis fotoaparatas

Albumas iš momentinių nuotraukų yra žaibiškas darbas

Istorija detalėse

Istorijai svarbios aplinkos detalės – taigi ne visuomet vaikutis turi užimti visą nuotraukos plotą. Kaip ir jam nėra būtina visuomet žiūrėti į kamerą. Juk nuotraukoje gali matytis tik mažylio ranka, sugriebusi žaislą, pėdutės, žengiančios pirmuosius žingsnius, galvytė, parimusi ant tėčio peties.

Jau po metų ilgėsitės šių akimirkų.

Pasitikėkite mažomis kasdienybės scenomis

Krikštas, Kalėdos, pirmasis gimtadienis – tai akimirkos, kurias norisi įamžinti. Tačiau švenčių šurmulyje dažniausiai išeina vienodos, neoriginalios nuotraukos. Juk ir kasdieniame gyvenime apstu nepakartojamų momentų! Kodėl nenufotografuoti laimingo vaiko šypsenos bevystant, kai jis makaluoja kojelėmis? Arba koks žavus vaiko pasitenkinimas, išvertus drabužių stalčiaus ant grindų!

Lipkite ant kėdės

Neįprastu rakursu parodyta aplinka nuotraukoje sukurs intrigą. Taigi, gulkitės ant kilimo, kad įdomiai nufotografuotumėte vaiką, žaidžiantį traukinuku. Arba fotografuodami pasilypėkite ant kėdės – žiūrint į vaiką iš viršaus išeina originalios nuotraukos.

Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu

Ach, kokia žavi šypsena! Gaila, kad nuotraukoje to nematyti, nes vaiko veidukas liko šešėlyje.

Esant kontrastingam apšvietimui, dažnai nuotrauka nepavyksta. Pavyzdžiui, vaikas sėdi pliaže po skėčiu, t.y. pavėsyje, aplink – labai saulėta ir šviesu. Jei fotografuosite stovėdami priešais, išeis skėčio nuotrauka, o mažylis bus vos matomas. Esant šiai situacijai, verčiau prisiartinkite taip, kad objektyve būtų matyti tik po skėčiu esanti zona.

Esant šviesiai dienai, užteks tos šviesos, kuri į kambarį įeina pro langą. Vaikutis turėtų būti apšviestoje zonoje, veidu į langą (šviesos šaltinį). Atkreipkite dėmesį, kad šviesa nešviestų į objektyvą. Tegu saulė šviečia į mažylį, o jūs šviesos šaltiniui atsukite nugarą.

Mažiau pozavimo!

Vien gerų norų ir komandos fotografuojant kūdikius neužtenka. Nenusistatykite, kad nuotrauka turi atrodyti būtent taip ir ne kitaip, nes galite pražiopsoti kitus ne mažiau įspūdingus momentus. Verčiau būkite reportažinis fotografas, kitaip tariant, namų paparacis – tada pirmųjų metų albumas bus pats tikroviškiausias. Na o retušuotų, tobulai apšviestų nuotraukų galite pasidaryti fotostudijose.

 

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


keturi − = 3

Kitos temos: