Sveikiname save ir jus – šį mėnesį „Mamos žurnalui“ sukanka 20 metų

Šiuos viršelius skiria 20 metų

Mielos skaitytojos!

Sveikiname save ir jus – šį mėnesį „Mamos žurnalui“ sukanka 20 metų. Pirmąjį numerį rankose laikėme 2001 metų sausio 28 dieną, tokiu ritmu leidinys kas mėnesį pasiekdavo skaitytojas štai jau 240 kartų.

Pirma emocija, kuri apima rašant šį redakcijos žodį, – moralinė žala. Jeigu pavyksta ją įrodyti teisme, galima neblogai praturtėti. Norėtųsi gauti kompensaciją dėl prarastos jubiliejaus šventės, bet su kuo bylinėtis? Bene paduoti į teismą Kovidą (liežuvis nesiverčia jo vadinti ponu, nebent tvariniu ar padaru). Paskaičiuokite, iš galybės lietuvių per šią pandemiją buvo atimti jubiliejai – galėtume burtis socialiniuose tinkluose pasivadinę „prarastąja švente“. Nėra ko slėpti, kenčiame be susitikimų su herojais ir autoriais, be kelionių, iš kurių parsiveždavome naujų temų, be gyvų (ne telefoninių) interviu ir šurmulio redakcijoje.

Todėl šis numeris, kuris tikrajame gyvenime turėjo būti kaip šventinis saldainis, jūsų rankose visai paprastas, kasdienis.

Dvidešimt metų žmogui yra tik gyvenimo startas, bet įmonei, juo labiau kai jos veikla susijusi su tokia dinamiška sritimi, kaip žiniasklaida, – visa epocha. Galėtume parašyti memuarus, kokia buvo žurnalų leidyba tuomet, kai neturėjome net… elektroninio pašto! Ar galite patikėti, kad parašę interviu važiuodavome pas pašnekovą, kur jo namuose ar parke ant suoliuko tušinuku į rankraštį būdavo įvedamos pataisos? Žurnalui išleisti reikėjo didelio kolektyvo, nes vienam interviu padaryti sugaišdavome marias laiko. Redakcijos automobiliai su lipdukais ant durelių „Mamos žurnalas“ skrodė Lietuvą. Atskiro žmogaus reikėjo vien suvaldyti popierinių laiškų srautus, nes kiekvienas dabartinis FB ar IG „laikas“ anuomet turėjo savo atitikmenį – popierinį laišką voke su pašto ženklu. Ne, pašto arklių ir karietų jau nebebuvo, bet skaitytojų, kurios laiškus atnešdavo į redakciją savo kojomis, – netrūko.

Pirmasis mūsų viršelis

Kartais ilgimės to lėtojo laiko, nes dabartinis tempas ir kova už būvį (mūsų atveju – už kiekvieną skaitytoją ir reklamos užsakovą) yra nuožmi.

Pabaigoje – linksmoji statistika. Per 20 metų:

240 vaikų ant viršelio – vadinasi, tiek pat laimingų šeimų.

5000 mažųjų mimų, 4000 juokingiausių nuotraukų herojų ir 500 „Šypsenėlių“. Susibūrę jie galėtų kurti partiją.

7200 straipsnių (žurnale telpa apie 30), į kuriuose sudėtos širdys, sielos ir ilgos darbo valandos.

250 000 skaitytojų per mėnesį, kurie aplanko mūsų www.mamoszurnalas.lt

Nulis. Tiek kartų per 20 metų suabejota „kodėl mes tai darome?“

Su meile

Redakcijos kolektyvas

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni + 6 =

Kitos temos: