Kaip išradingai įteikti kalėdinę dovaną: yra keli geri pasiūlymai

kalėdos

Šis laikotarpis yra ypatingas, jis vėl suartina, sušvelnina ir papuošia džiaugsmingomis akimirkomis paskutiniąsias dienas prieš Naujuosius metus

Švenčių laikotarpis jau po truputį beldžiasi ir pas mus! Parduotuvių lentynos puošiasi raudonais kaspinais ir blizgučiais, o kur ne kur galime išgirsti ir žvangančius varpelius dainose. Ir štai atėjo tas metų laikas, kai kaskart pasižadame kitą met dovanomis pasirūpinti iš anksto ir mėgautis šventėmis be skubėjimo. Tad siunčiame priminimą – dabar pats metas  pradėti ruoštis!

Kasmet puošiame eglutes, susirenkam prie bendro stalo šeimoje ar su giminaičiais ir ragaujame dvylika patiekalų.

Šis laikotarpis yra ypatingas, jis vėl suartina, sušvelnina ir papuošia džiaugsmingomis akimirkomis paskutiniąsias dienas prieš Naujuosius metus. Galbūt šios Šv. Kalėdos bus kiek kitokios, bet šventė vis viena neša savo dvasią ir neaplenks Jūsų namų.

Ir kaipgi be vaikų džiaugsmo – dovanų?

Gal jūsų vaikas jau senai yra išreiškęs visus norus ir nebeliko jokios paslapties, ką jis norėtų atrasti dovanų dėžėje. Tuomet ir galvos sukti nebereikia. O jei dar nespėjote aptarti išsvajotų dovanų yra labai gražus ir žaismingas būdas tai padaryti: kartu su vaiku parašykite laišką Kalėdų seneliui. Šis, atrodytų, nekaltas užsiėmimas iš tiesų yra naudingas ne tik jums, bet ir vaikui. Graži tradicija moko vaiką kantrybės belaukiant išsvajotos dovanėlės. Taip pat mokina daryti sunkius sprendimus – juk reikia pasirinkti vieną dovaną, iš visų tų daugybės norų.

Dovanų tradicijos

Ar tikrai vaikui svarbu tik dovanos? Žinoma ne. Tačiau mažesni vaikai dar nemoka įvardinti kas tokio atneša jiems laimę ir daug lengviau išreikšti tuos vidinius jausmus, kuriuos patiria, asocijuojant juos su išoriniais, materialiais dalykais. Na ir patys neslėpkime, visada yra malonu gauti dovanų.

Ne mažiau svarbi ir pati dovanų įteikimo ceremonija. Štai keletas idėjų, kurias galite panaudoti ir nustebinti ir vaikus ir suaugusiuosius:

Dovanos po eglute – tikriausiai populiariausias būdas, nereikalaujantis daug pastangų. Dovanos būna gražiai įpakuotos ir vaikams nekantru, kas kiekvienoje dėžutėje ar maišelyje. Kartais dar už dovanos atsiėmimą reikia padeklamuoti eilėraštuką, kas vaikams tai vienas juokas, o kiti ima ieškoti, iš kur čia nusižiūrėti ir greit išmokti kokį posmelį.

Kalėdų senelis užsuko! – šiam būdui reikia užsakyti aktorių, arba patiems įvaldyti aktorystės meną.

Pasidalinsiu prisiminimais, kaip vaikas būdamas niekaip neperpratau, kodėl kasmet Kalėdų senelio balsas kitoks. O pasirodo kasmet suaugusieji išsiskaičiuodavo, kuris vaidins Kalėdų senelį šį kartą. Ir išrinktasis išeidavo pirkti grietinės. Žinoma, jokios grietinės netrūko, o parėjus visi apgailestaudavo, kad šiam teko pražiopsoti Kalėdų senelio apsilankymą. Atsirasdavo ir vaikų, kuriems tas baltabarzdis atrodydavo kiek baugus, tada imdavomės dar vienos gudrybės –Kalėdų senelio pagalbininko. Šiam tekdavo garbė įteikinėti dovanėles ir taip visos baimės prasisklaidydavo.

Studijos „G foto“ nuotr.

Studijos „G foto“ nuotr.

Laimės šulinys šiam būdui reikės meškerės ir savanorio, kuris lips į šulinį. Paruošus vietą dovanoms sudėti, geriausiai kampe, sukurkite šulinį. Tam galite pasinaudoti audeklu, paklode ar dar kažkuo, kad uždengti dovanėles ir palikti pakankamai vietos savanoriui įsilipti.

Meškerė irgi gali būti savadarbė, svarbiausia, kad būtų kaip užkabinti dovanėles ir ištraukti. Savanoris įsilipęs garsiai pasisako, kieno dovaną užtiko ir tas turi stebuklingą laimės šulinį pradžiuginti eilėraštuku, ar dainele, kas kaip išmano.

Dovana prikabinama, o svoris leidžia spėlioti, kas ten galėtų būti. Smagi alternatyva, jei atsibodo baltabarzdžiai ar eglutės.

Šv. Kalėdos mums primena ne tik skarotų eglučių ir dovanų metą, bet ir daug kitų papročių su savo prasmėmis. Adventas –  keturių savaičių laikotarpis skirtas nurimti, susikaupti ir laukti Kristaus atėjimo šventės. Kūčios ir Šv. Kalėdos pati kulminacija – tai Kristaus gimimo paminėjimas. Krikščioniams tai prasmingas metas, dangiško Tėvo sūnaus gimtadienis. Tiesa, daug šių dienų tradicijų yra persipynę su senais papročiais ar atėję iš kitų tautų ar net kitų religijų. Tad dabar belieka pasirinkti, ką mes švenčiame, kas mums yra tos Šv. Kalėdos ir kokias tradicijas puoselėsime. Pasakokime savo vaikams, kuo tikime ir ką mums reiškia šios šventės ir nepamirškime svarbiausio – skleisti meilę ir rūpestį.

Na o me  linkime nepamiršti pasirūpinti ir savimi, atsidėkite daugiau ramaus laiko šiuo gražiu metų laiku!

J.Sajauskaitė

www.lavi.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


6 − trys =

Kitos temos: