Kalėdinės dovanos vaikams: nuo mažylių iki paauglių

Kalėdos

Visi vaikai skirtingi, tačiau visi vaikai mėgsta saldumynus, žaislus ir artimųjų dėmesį

Liko mažiau nei mėnuo iki Kalėdų, o tai reiškia, kad jei dar nepasirūpinote šventinėmis dovanomis, dabar pats metas tą padaryti. Mylimam žmogui dovana yra, tėvams yra, seneliams yra, kolegoms yra, draugams yra. Belieka vaikai… Ką dovanoti jiems, kad patiktų ir būtų naudinga?

Dovanos mažamečiams

Visi vaikai skirtingi, tačiau visi vaikai mėgsta saldumynus, žaislus ir artimųjų dėmesį. Todėl, kad ir kokią dovaną išrinksite mažamečiui, nepamirškite šalia pridėti ir dėžutės saldainių. Vis dėlto, vaikams iki 5 metų vienareikšmiškai geriausia dovana – lavinamasis žaislas ar įdomi lavinamoji pramoga. Geriausias pavyzdys – apsilankymas „CurioCity“.

Taip pat puikus sprendimas – apsilankymas zoologijos sode. Nors didžiausias toks sodas yra Kaune, visgi kiekviename didesniame mieste ar šalia jo, yra įvairių, mažesnių zoo parkų. Štai Vilniuje yra „Zoopark.lt“, kuriame yra beveik 90 gyvūnų rūšių. Smagu tai, jog čia vaikas, kartu su tėveliais ne tik pamatys įdomius gyvūnus, bet ir sužinos įvairių faktų apie juos.

Kiek didesniems vaikams (nuo 5 m.) galima dovanoti apsilankymą šeimos pabėgimo kambaryje, saldainių gaminimo užsiėmimą ar vaflių degustaciją.

Ieškantiems dovanos berniukams galima pasiūlyti pasivažinėjimą kartingais ar kino bilietą į virtualios realybės atrakcioną. Na, o norintys nustebinti mergaites gali joms įteikti smagią fotosesiją ar jodinėjimą poniu.

Dovanos mokyklinukams

Mokyklinukams, t. y. vaikams nuo 7 m., jau galima dovanoti įvairias mokyklines priemones, pavyzdžiui, spalvinimo reikmenis, kūrybinį rinkinį ar naują kuprinę. Taip pat galite atsižvelgti į jų pomėgius ar lankomus būrelius: galbūt patiks futbolo kamuolys, krepšinio marškinėliai ir pan. Vis dėlto, daugelis vaikų mielai praleistų dieną pramogų parke, todėl atšilus orams jie turėtų galimybę išnaudoti kuponą į tokius parkus kaip „Boom park“, „Lokės pėda“, „Uno parkas“. Nepamirškite ir „Vichy“ vandens parko, esančio Vilniuje.

Rankų darbo kalėdinės dovanos vaikams irgi yra labai šiltas sprendimas. Pavyzdžiui, galite įteikti numegztas kojines ar megztuką, paties nudrožtą meistro rinkinį berniukui ar pagamintą draugystės apyrankę mergaitei. Nepamirškite ir paties pagamintų imbierinių ar šokoladinių sausainių.

Dovanos paaugliams

Ko gero, sunkiausia užduotis išrinkti dovaną paaugliui. Čia geriausias patarimas būtų paklausti paties jaunuolio, ko jam reikėtų. Vis dėlto, jei klausti nenorite arba konkretaus atsakymo nesulaukėte, įteikite stalo žaidimą, kuponą į masažą arba galimybę išbandyti kažką naujo, pavyzdžiui, alpinizmo ar kulinarijos pamoką. Taip pat mergaitėms galite padovanoti makiažo kursus sau, o vaikinams pasivažinėjimą tanku ar Lamborghini. Tiesa, nepilnametis galės būti tik keleivis, tačiau tai irgi nepamirštama patirtis!

Kalėdinės dovanos paaugliams gali tapti puikia proga ir tėvams praleisti laiką su maištaujančia atžala, todėl galite padovanoti kuponą į pamėgimo kambarį, bilietus į kino filmą, naktinį žvaigždžių stebėjimą Molėtuose.

Galiausiai net nepriklausomai nuo amžiaus (be abejo, jei vaikas jau moka skaityti) padovanokite jam leidinio prenumeratą. Įvairių žurnalų yra tiek pradinukams, tiek jau vyresniems paaugliams, todėl belieka atrinkti, kuris labiausiai atitiktų vaiko interesus. Taigi, sėkmės ieškant unikaliausių sprendimų ir geriausių dovanų!

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 − keturi =

Kitos temos: