Lavinančių žaislų parduotuvės vadovė Rūta Buškevics: „Kiekvienas žaislas turi būti apgalvotas“

Rūta Buškevics

Kai susilaukė pirmojo sūnaus Matijo, pianistė, dirigento Gintaro Rinkevičiaus dukra Rūta Buškevics nėrė į naują veiklą. Ji įsigijo „Lavi.lt“ ir ėmė prekiauti edukaciniais žaislais. Šį verslą įkūrė jos pusseserė, bet jos vaikai užaugo… O tam, kad jaustum tikrą žaislų verslo pulsą, turi domėtis asmeniškai.

Rūta ir krepšinio treneris Sandis Buškevics augina du sūnus. Matijui  – 5 metai, Milui – greitai metukai. Taigi Rūta puikiai žino, kokių žaislų reikia augančiam vaikui.

Galbūt Rūtos įžvalgos padės apsispręsti, kokie žaisliukai į jūsų namus atkeliaus per šias Kalėdas.

Geriausias laikas pirkti – dabar

Paprastai advento kalendoriais visą mėnesį skaičiuojame dienas iki Kalėdų, tačiau joms artėjant vis tiek apima blaškymasis, nebaigtų darbų krūvos. Išvengti šito chaoso galima kai kuriuos darbus atliekant iš anksto. Pavyzdžiui, pasirūpinant vaikų dovanomis. Tada nereikės nervintis, kad parduotuvėje norimos prekės išpirktos ar kad kurjeris iki švenčių nespės pirkinio pristatyti į namus. O svarbiausia – nupirksite apgalvotas, reikalingas dovanas, o ne atsitiktinius emocinius pirkinius. Įsileisti žaislą į namus yra atsakingas dalykas, nes žaislai užima vietos. Jeigu jie stovės nenaudojami, jeigu vaikas jais domėsis tik dieną ar dvi, toks pirkinys netikslingas. Reikia gerai apgalvoti, kad žaislas būtų nevienadienis. Pati Rūta savo vyresnėliui dažnai dovanoja knygutę, nes Matijas labai mėgsta vartyti arba kai tėvai jam paskaito. Mažajam Milui patinka liesti, tad jam aktualūs žaisliukai su skirtingų faktūrų paviršiais – kaladėlės, figūrėlės, dėlionės.

Jei perkate žaislą dovanų ne savo vaikams

Eidami į draugų ar giminaičių vaiko gimtadienį paskambinkite jo tėvams ir paklauskite, ar jūsų sugalvota dovanėlės idėja gera. Dažnai būna, kad būtent tokį žaislą vaikas jau turi. Arba mašinytėmis visiškai nesidomi, nors, atrodo, visiems berniukams patinka mašinos. Pavyzdžiui, pačios Rūtos vyresnėliui nemažiau už mašinas įdomūs stalo žaidimai. Tai pastarųjų metų atradimas, o dar smagiau, jei kartu žaidžia ir tėvai.

Nesižavėkite ir tokiais žaislais, kuriuos paprastai vaikinai perka savo merginoms, – milžiniškais pliušiniais meškinais, žmogaus dydžio kiškiais ir pan. Toks žaislas namuose užima daug vietos. Geriausiu atveju vaikas jį panaudos kaip fotelį, renkantį dulkes.

Rūta Buškevics sako, kad kartais ji duoda užuominų, kokios dovanos, kokio žaislo sūnums reikėtų. O jei svečiai nori padaryti staigmeną ir padovanoti kažką netikėto, visada pradžiugins šalia žaislo įdėtas koks nors gražus drabužėlis vaikui.

Žaislų ekspertai – Rūtos sūnūs

Kiek žaislų reikia

Kiek ir kokių žaislų reikia, diktuoja pati vaiko asmenybė. Jei jis krapštukas, mėgsta susikaupimo reikalaujančias veiklas, jam tiks konstruktoriai, dėlionės, lipdymo priemonės. Beje, lipdymo ir minkymo žaislai patinka beveik visiems vaikams. Jie labai naudingi – lavina smulkiąją motoriką ir ramina nervus. Ne veltui pastaraisiais metais tokia didžiulė kinetinių smėlių, lipalų, modilinų pasiūla. „Ir mūsų berniukams patinka plastilinai, beveik kasdien atsidaro dėžutę, paminko, vėl sudeda atgal. Tai žaislas, kuris „pasiteisina“, – sako Rūta.

Tačiau ir jų namuose kartkartėmis atsirasdavo žaislų, kurie „nepasiteisina“, tik užima vietą. Toks pasirodė namelis – juo berniukai domėjosi tik pirmąją dieną. Žaislai, kuriais vaikai nežaidžia, namus paverčia sandėliu ar net šiukšlynu. Tada vaikų kambarį kur kas sunkiau tvarkyti. Rūta namuose retkarčiais daro reviziją, nenaudojamus žaislus atiduoda draugų vaikams ar veža į vaikų namus. Namai turi būti vaikų, o ne žaislų karalystė.

Žaislai pagal temperamentą

Rūta Buškevics pasakoja, jog jų pirmagimis Matijas nuo pat gimimo buvo aktyvus ir judrus vaikas. Tėvai suprato, kad energijos vaikas turi tiek daug, jog ją būtina kažkur iškrauti. Nors dar labai jaunas, Matijas lanko lauko teniso treniruotes. Jam puikiai sekasi ir žaisti, ir strateguoti įvykių eigą. Tada išsikrovęs grįžta namo ir mielai neria į kitokią veiklą, skaito knygutes, žaidžia stalo žaidimus. Nuo pirmųjų metų iki dabar mėgstamiausi Matijo žaislai – gyvūnų figūrėlės, su kuriomis jam niekada nepabosta žaisti. Aktyviam ir smalsiam vaikui labai tinka priemonės, skirtos atlikti eksperimentus. Tarkime, auginti kristalus, stebėti rutuliukų riedėjimo trajektorijas ar kitus mokslo dėsniais pagrįstus reiškinius.

O metukų dar neturintis Milas ramesnis, kaip jo mama sako, jis tiesiog „patogus vaikas“, kurį galima pasiimti ir į krepšinio varžybas, ir į svečius. Jį labai domina muzikos garsai, užsiėmimai, kurie skleidžia garsus, taktiliniai žaisliukai. Jam labai patinka žaisti ekologiškomis kaladėlėmis, kurios netaisyklingų formų, primena akmenukus. Tokias kaladėles smagu ir liesti, ir jas dėlioti.

Kodėl žaislai turėtų būti edukaciniai

Rūta sako, jog „Lavi.lt“ prekiauja ne tik populiarių firmų, daug reklamuojamais žaislais. Taip, tokie žaislai šiuo metu madingi, ir vaikai, kaip ir suaugusieji, trokšta turėti madingų daiktų. Barbės ar Žmogaus voro vaikui reikia, jei jis apie juos svajoja. Ir Buškevics’ų berniukai turi tokių žaislų – kuris vaikas užaugs be populiariojo lego? Deja, daug madingų žaislų labai komerciški, jais vaikai pasidžiaugia labai trumpai, o paskui žaislai keliauja į žaislų dėžę. Kur kas svarbiau, kad žaislai būtų ne tik madingi, bet ir edukuojantys.

„Mane labai džiugina, kad daug tėvelių sąmoningai renka vaikams žaislus, prieš pirkdami pasitaria, kokios žaislo funkcijos, kokia kokybė. Nekokybiškų, greit lūžtančių žaislų mada praeina. Mes savo interneto parduotuvėje turime daug ekologiškų prekių. Pas mus nėra žaislų, skirtų vienai akimirkai. Iš daugybės tiekėjų intuityviai atrenku tuos, kurie būtų vaikų mėgstami ir naudojami. Net ir pliušiniai žaisliukai (jų turime nedaug) nėra tiesiog mieli gyvūnėliai, jie turi kokią nors papildomą funkciją, tarkime,  šildyklės“, – sako „Lavi.lt“ vadovė.

Žaisdamas vaikas mokosi ir įgyja daug naujų įgūdžių. Tik svarbu, kad žaislai atitiktų vaiko amžių ir jo prigimtinius polinkius.

Trumpa apžvalga, kokie žaisliukai populiariausi tarp „Lavi.lt“ pirkėjų:

https://lavi.lt/produktas/mokomasis-plaukimo-ratas-3-men-4-metu/

Mokomasis plaukimo ratas

https://lavi.lt/produktas/delione-abecele-darzoves-vaisiai-uogos/

Abėcėlė – dėlionė

https://lavi.lt/produktas/mano-pasaulis-lavinamosios-deliones/

Lavinamoji dėlionė „Mano pasaulis“

https://lavi.lt/produktas/gyvuneliai-muilo-gaminimo-rinkinys/

Muilo gaminimo rinkinys

https://lavi.lt/produktas/pirmoji-vaiko-veiklos-knyga-kskids/

Pirmoji vaiko veiklos knyga

https://lavi.lt/produktas/garsu-kubas-ferma/

Garsų kubas

https://lavi.lt/produktas/baby-born-interaktyvi-lele-soft-touch/

Interaktyvi lėlė

https://lavi.lt/produktas/bugzzle-ankstyvasis-galvosukis/

Ankstyvasis galvosūkis

 

https://lavi.lt/produkto-kategorija/dovanu-kuponai/

Populiari prekė – dovanų kuponai

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni + 1 =

Kitos temos: