Per bokso treniruotes riebalai tirpsta akimirksniu, apimtys sumažėja per kelias dienas ir nereikia laukti mėnesių

Bokso užsiėmimai, anksčiau buvę kone išimtinai vyrų zona, vis labiau sulaukia moterų, o ypač jaunų merginų ir moterų, dėmesio

Kaip atgauti formas po gimdymo – amžina tema, kuria rašome bene kiekviename numeryje. Šiandien siūlome pažintį su nestandartiniu užsiėmimu – boksu – kuris, patikėkite, nutirpdys viską, kas nereikalinga ir sustangrins kūną taip, kad jausitės geriau nei 12 klasėje.

Bokso užsiėmimai, anksčiau buvę kone išimtinai vyrų zona, vis labiau sulaukia moterų, o ypač jaunų merginų ir moterų, dėmesio – grupinės treniruotės vos sutalpina visas, norinčias užsimauti bokso pirštines.

„Merginos laužo stereotipus – dabar kone 90 proc. bokso treniruočių grupių dalyvių sudaro būtent jos. Anksčiau boksas daug kam asocijavosi su agresija, muštynėmis, o dabar žmonės, smalsumo vedami, atranda šį kovos menų sportą ir puikiai praleidžia laiką, gaudami gerą kardiotreniruotę“, – sako sporto klubų „Lemon Gym“ ir „Impuls“ bokso treneris Valdemar Kulda.

Riebalus tirpdo akimirksniu

Trenerio nuomone, tokio populiarumo tarp dailiosios lyties atstovių boksas sulaukė dėl didžiulės šio sporto naudos ir greitai pastebimų rezultatų. „Tai didelio intensyvumo treniruotės, kurių metu per daugmaž valandą sudeginama 500–700 kilokalorijų. Kūno pokyčiai pasimato labai greitai – atrodo, apimtys sumažėja per kelias dienas, nereikia laukti savaičių ar mėnesių. Taip yra todėl, kad treniruotės krūvis nemažas, daug prakaituojama“, – sako V. Kulda.

Treneris pasakoja, kad bokso treniruotė yra gana subalansuota: pirmiausia pradedama nuo apšilimo, kuris nėra greitas, intensyvumas didinamas palaipsniui, po to stiprinami vidiniai raumenys, kardiotreniruotės principu atliekami įvairūs pratimai, įtraukiami bokso judesiai – nustatomas tam tikras laikas, per kurį reikia atlikti maksimalų tikslių judesių kiekį. Galiausiai atliekami tempimo pratimai.

„Bokso pratimų lavinimas gali vykti kontaktiniu būdu, t. y., kai tarpusavyje švelniai boksuojasi du žmonės, arba nekontaktiniu, kai taip pat drauge treniruojamasi, tačiau mokomasi atskirų judesių ar jų derinių. Pavyzdžiui, vienas smūgiuoja, o kitas smūgį sulaiko kita specialia pirštine – vadinamąja „letena“, – sako V. Kulda.

Nauda ir kūnui, ir protui

Anot trenerio, nors bokso užsiėmimai – viso kūno treniruotė ir jos metu tvirtėja visas kūnas, ypač išraiškinga tampa nugara. „Taigi boksas – tobulas toms, kurios svajoja apie gražią nugarą. Bet moterims dažniausiai norisi ir stangresnio kūno, tad čia ypač daug naudos duoda atliekami pritūpimai“, – šypsodamasis priduria treneris.

Tai viso kūno treniruotė ir jos metu tvirtėja visas kūnas, ypač išraiškinga tampa nugara

Be to, pasak V. Kuldos, bokso užsiėmimai yra ypatingi tuo, kad itin padeda lavinti protą, koncentraciją, didina energingumą, padeda išsikrauti ir visiškai atsipalaiduoti. „Per bokso treniruotes turi išmokti maksimaliai atsipalaiduoti. O išmokęs atsipalaiduoti čia, išmoksi atsipalaiduoti ir gyvenime – įgusi ieškoti paprastesnių variantų, palengvinti sau gyvenimą. Per treniruotes ugdoma koncentracija padeda visuomet susitelkti į tikslą ir visus savo veiksmus atlikti kur kas produktyviau“, – pažymi treneris.

Dar viena nauda – galimybė apsiginti. „Visuomet kartojame, kad šiaip muštis negalima, o geriausia gynyba yra bėgimas. Tačiau, esant reikalui, bokso treniruotės tikrai gali padėti apsiginti nuo užpuoliko – boksas ypač sustiprina rankas, padidina sprogstamąją raumenų jėgą“, – sako V. Kulda.

Tinka daugeliui

Treneris pastebi, kad nebandžiusiems bokso treniruočių jos atrodo baugiai – lyg labai sudėtingos, tačiau atėję į jas žmonės greitai prisijaukina šį intensyvų ritmą ir treniruotės ima atrodyti gana paprastos bei smagios. „Jos tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Ateina ir vyresnių žmonių, šešiasdešimtmečių. Amžius – tikrai ne kliūtis. Bokso treniruotėse žmonės sportuoja savo individualiu tempu – kažkas per tą patį laiką gali padaryti dvidešimt atsispaudimų, kažkas dešimt. Kiekvienas daro savo maksimumą ir tobulėja kiek gali“, – tvirtina V. Kulda.

Jei vis tiek nedrąsu, treneris siūlo pirma išbandyti panašaus intensyvumo „Rock & Core“ treniruotes, kuriose yra panašių pratimų, bet daugiau tarpų poilsiui. Tačiau tai tikrai nėra būtina – anot jo, ateina merginos, prieš tai lankiusios pilatesą ar jogą, ir iškart puikiai pritampa bokso treniruotėse.

Pats boksą sportuojantis jau 22 metus V. Kulda prisipažįsta, kad šiame sporte vis atsiranda kokia naujovė, kurią reikia išmokti

Tiesa, treneris primena, kad apie bet kokias sveikatos bėdas lankytojai turi iškart pasisakyti treneriams. Pavyzdžiui, bokso treniruotėse didelė apkrova tenka kelių sąnariams, todėl turintieji bėdų su tuo pirmiau turėtų kreiptis į gydytojus. Taip pat atidžiau turėtų elgtis tie, kurie turi silpną nugarą arba turėjo nugaros traumą – reiktų prieš tai sustiprinti nugaros raumenis arba atlikti specialiai pritaikytus pratimus. „Šiaip šios treniruotės turėtų tikti visiems, tiesiog reikia pasakyti treneriui apie savo problemas. Visi judesiai turi būti griežtai kontroliuojami, be sprogstamosios jėgos, ramūs, tada viskas bus gerai“, – sako V. Kulda.

Jis pastebi, kad daug žmonių nori išbandyti boksą – stebi treniruotes pro langą, bet neišdrįsta. „Reikia įtempti į salę, o paskui jau neištempsi, – juokiasi treneris. – Taigi norisi padrąsinti žmones pasiryžti išbandyti.“

Motyvaciją keisti disciplina

Treneris sako, kad yra daug žmonių, kurie bokso treniruotes lanko jau ilgai. Pats boksą sportuojantis jau 22 metus V. Kulda prisipažįsta, kad šiame sporte vis atsiranda kokia naujovė, kurią reikia išmokti. „Gali suprasti judesį, bet kūnas nebūtinai paklus, todėl reikia kantriai ir uoliai treniruotis. Boksas – sudėtingiausia sporto šaka pasaulyje, reikalaujanti daug pastangų. Jei neturėsite praktikos, viską, ką darėte, greitai pamiršite. Taigi treniruotes reikia lankyti reguliariai. O kalbant apie motyvaciją siūlyčiau šį žodį keisti „disciplina“. Neieškokite motyvacijos, kuri tai yra, tai pasimiršta, veikiau būkite sąžiningi su savimi ir disciplinuoti – tik taip išties tobulėsite“, – pataria treneris.


mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni − 1 =

Kitos temos: