MMO (Mommy makeover) – trys viename, arba atkurtos mamos kūno formos

Plastikos chirurgas Saulius Vikšraitis

Mommy makeover (angliškai – „perdaryta mama“) terminas apibūdina sudėtingą chirurginių procedūrų paketą, kurių tikslas – grąžinti moters kūno formą į būklę, buvusią iki nėštumo. Operacijos metu pakoreguojami po nėštumo ir gimdymo likę nepageidaujami kūno pokyčiai. Lietuvoje tokios operacijos atliekamos jau ne vienerius metus. Jos sugrąžina moterims pasitikėjimą savimi ir džiaugsmą savo kūnu.

Konsultuoja plastikos chirurgas Saulius Vikšraitis

8 iš 10 mamų patiria kūno pokyčius

Manoma, kad net 80 procentų moterų po nėštumų ir gimdymų patiria nepageidaujamų pokyčių – vienoms tai būna strijos, kitoms – nukarusios krūtys, suglebęs, atsikišęs pilvas ar likęs antsvoris. Kartais šie pokyčiai „išlenda“ jau po pirmo nėštumo. O yra moterų, kurių ir keturi ar penki nėštumai nepakeičia. Tai lemia genetika, amžius, gyvenimo būdas, kiti veiksniai.

Kai kurių pokyčių neįmanoma pakoreguoti kosmetinėmis procedūromis. Pavyzdžiui, strijos yra negrįžtami odos pakitimai, jų nepanaikinsi nei sportu, nei dietomis. Sveikas gyvenimo būdas gali užtikrinti bendrą kūno tonusą, raumenų būklę, bet joks sportas nepakels nukarusių krūtų ar pilvo išvaržų. Tai galima padaryti tik chirurginiu būdu.

Nukarusios krūtys ar atsikišęs pilvas nėra vien estetinė problema. Padidėjusi krūtinė labai apkrauna viršutinius stuburo slankstelius, moterys jaučia nugaros skausmus, nuovargį. Kitas dalykas – po nukarusiomis krūtimis atsiranda odos problemų, iššutimų, net žaizdų. Lygiai tas pats ir pilvo diastazė – jei prasiskiria pilvo raumenys, jie nebeprilaiko pilvuko, kuris atrodo beformis, išsipūtęs. Ypač pilvas išsipučia pavalgius ar pavartojus produktų, kurie pučia pilvą. Tai tampa nemaža ne tik psichologine, bet ir fiziologine problema.

Kada kreiptis į specialistus

Svajonė susigrąžinti plokštesnį pilvuką ir gražesnes krūtis daugelį pacienčių gali paskatinti kreiptis į SV Plastinės chirurgijos centrą. Tik norisi priminti, kad pas plastikos chirurgą iškart po gimdymo skubėti nereikia. Reikėtų palaukti mažiausiai šešis mėnesius po gimdymo ir dar šešis mėnesius po maitinimo krūtimi pabaigos. Per tą laiką susitraukia gimda, krūties audiniai, moters kūnas atsigauna po nėštumo ir gimdymo patiriamų stresų. Tada jau būna nusistovėjusi hormoninė pusiausvyra, krūtinė nebėra aktyvi, pieno liaukos grįžusios į ramybės būseną.

Kadangi operacija nemažos apimties, dažniausiai atliekama ir krūtinės, ir pilvo srityje, moteris turėtų būti jai pasiruošusi: tuo metu būti sveika, nemesti svorio, nepatirti kitokio streso. Pati operacija – organizmui didelis stresas, todėl reikia vengti visko, kad didintų komplikacijų tikimybę.

Kodėl krūtys ir pilvas koreguojami vienos operacijos metu

Žmonės taupo laiką, tad jeigu yra tokia multiproblema, kaip nukarusi krūtinė, riebalų sankaupos ir deformuota pilvo siena, visa tai galima pakoreguoti vienos operacijos metu. Taip sutaupoma laiko pooperaciniam gijimui, nes viskas gyja vienu metu. Be to, atliekama viena narkozė.

Tai minkštųjų audinių operacija, o minkštieji audiniai gyja greitai (jeigu nėra kokių nors gretutinių ligų). Praktika rodo, kad operacijos praeina sėkmingai, gijimas geras ir randėjimas minimalus. Jeigu pacientė dirba sėdimą darbą prie kompiuterio, tai gali grįžti dirbti ir po 10 dienų, – pritaikomas specialus korsetas ir kompresiniai drabužiai, kurie apsaugo kūną. Jei darbas susijęs su fizine veikla, reikės ilgesnio nedarbingumo laiko. O į sporto klubą grįžti galima praėjus maždaug 2 mėnesiams po operacijos. Sportuoti su svoriais patariama po 3 mėnesių.

Ar ši operacija rekomenduojama moterims, nebeplanuojančioms daugiau gimdyti?

Niekada negali žinoti, kas gyvenime nutiks.  Yra pacienčių, kurios po šios kompleksinės operacijos dar kartą susilaukė vaikelio. Praktika rodo, jei operacija atlikta sėkmingai, jei nebuvo komplikacijų, moteris gali maitinti vaikelį ir po krūtų mažinimo ar pakėlimo operacijos. Taip pat po pilvo plastinės operacijos moterys sėkmingai išnešioja ir pagimdo vaikus. Bet jei šeima planuoja turėti vaikų, geriau Mommy Makeover atlikti jau jų susilaukus, o ne tarp nėštumų.

MMO (Mommy makeover) – trys viename 

Paprastai manoma, kad planinė operacija neturėtų trukti ilgiau nei šešias valandas, nes po to rizikos veiksnių laipsniškai daugėja, todėl siekiama, kad Mommy makeouver neužtruktų ilgiau nei 4 valandas. Paprastai operacijos metu koreguojamos trys sritys: krūtinė, pilvas, šlaunys. Bet nebūtinai. Vienai moteriai užtenka krūtų pakėlimo, kitai reikia pakėlimo ir implantų, vienai užtenka nusiurbti riebalus nuo šlaunų, kitai – ir nuo priekinės pilvo sienos, juosmens, kelių ar žastų. Kiekviena operacija unikali, todėl priimamas individualus sprendimas.

Svarbu, kad moteris vėl gerai jaustųsi ir būtų patenkinta savo kūnu.

Daugiau apie opreaciją skaitykite ČIA

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


aštuoni − = 5

Kitos temos: