Vieniši vaikai ligoninėse – mamą jiems tenka susigalvoti patiems

niekieno vaikai

Per karantiną vienišų vaikų ligoninėse problema tapo opesnė nei anksčiau

Nė vienas vaikas ligoninėje neturi likti vienišas – tai iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanorių siekis.

Per karantiną vienišų vaikų ligoninėse problema tapo opesnė nei anksčiau, mat dėl ribojimų savanoriai patenka ne į visas gydymo įstaigas.

Nepaisant to, emocinės paramos vaikams reikia nuolat – ji būtina net tada, kai taikomos prevencinės kovos su koronavirusu priemonės.

„Vaikai turi ne tik fiziologinius, bet ir emocinius poreikius, kurie yra ne mažiau svarbūs. Saugumo ir pagarbos poreikis, poreikis jaustis matomam, reikšmingam ir išgirstam, poreikis jaustis priimtam ir, turbūt, svarbiausia – poreikis jausti ryšį su kitu žmogumi.

Sergantį vaiką palikę ligoninėje vieną, tik medicinos ir slaugos darbuotojų priežiūrai, negalime patenkinti jo emocinių poreikių. Tai – sisteminė emocinė vaikų nepriežiūra, kuri, deja, vis dar toleruojama, nepaisant to, kad ji daro žalą augančiam žmogui“, – teigia organizacijos „Savanoriai vaikams“ vadovė, psichologė Ieva Šuipė.

Vietoj artimo žmogaus – skudurėlis

Ievos Šuipės teigimu, vienišų vaikų emocine būkle gydymo įstaigose sistemiškai nesirūpinama – viskas palikta tik gerai gydymo įstaigų personalo valiai, tačiau jos negana, mat darbuotojai tiesiog neturi fizinių galimybių vaikui skirti užtektinai dėmesio.

Todėl vieniši vaikai ligoninėse dažnai patys save supa prieš miegą, čiulpia nykštį ir kitaip bando nusiraminti ir kompensuoti ryšio su suaugusiu žmogumi trūkumą. Savanoriai, leisdami laiką su tokiais mažyliais, atliepia vaiko poreikius ir jausmus.

Siekdami atkreipti dėmesį į šią problemą, „Niekieno vaikai“ inicijuoja informacinę kampaniją, kurios simboliu tapo skudurėlis, kurį vieniši vaikai neretai glaudžia rankose ir taip mėgina bent kiek kompensuoti jiems būtiną artimą ryšį su kitu žmogumi.

niekieno vaikai

Šuo metu iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanoriai teikia emocinę paramą vienišiems vaikams Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninėse

Budėjo su 380 mažųjų ligonių

„Savanoris niekada neatstos vaikui mamos ar tėčio. Tačiau esame alternatyva skudurėliui – mes nepaliekame sergančio vaiko vienišo. Artimųjų neturinčiam vaikui ligoninėje tai didžiulė atrama. Idealiu atveju norėtume, kad visi vaikai turėtų bent vieną artimą suaugusį žmogų, į kurį galėtų atsiremti – ne tik ligoninėje, bet ir kasdien.

Link to galime judėti kompleksiškai padėdami šeimoms, išgyvenančioms krizes, stiprindami budinčių globotojų tinklą,“ – sako iniciatyvos „Niekieno vaikai“ autorė, VšĮ „Savanoriai vaikams“ plėtros vadovė Indrė Vileitė.

Šuo metu iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanoriai teikia emocinę paramą vienišiems vaikams Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninėse. Nuo 2018 metų jie budėjo prie 380 mažųjų ligonių. Su „Niekieno vaikai“ informacinės kampanijos video galima susipažinti čia: Susigalvoti mamą – YouTube

Norintieji daugiau sužinoti apie iniciatyvą „Niekieno vaikai“, prie jos prisidėti ar skirti paramą, tą gali padaryti tinklalapyje www.niekienovaikai.lt.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


6 − = keturi

Kitos temos: