Virtuvė yra viena tų namų erdvių, kurioje praleidžiame ganėtinai nemažai laiko. Įrengiant virtuvę svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus svarbiausius dalykus, kurie užtikrina ne vien tik estetiką, bet taip pat ir funkcionalumą. Jei įrengiant šią namų erdvę bus laikomasi tam tikrų svarbiausių taisyklių, gaminti maistą ir leisti laiką virtuvėje bus gerokai maloniau. Taigi, į ką naudinga žinoti, jei planuojate šios namų erdvės įrengimą?
Virtuvės planavimas užtikrina sėkmę
Kokybiškai įrengta virtuvė vidutiniškai tarnauja apie 15 metų, todėl prieš pradedant virtuvės įrengimą naudinga pasvarstyti kam bus naudojama ši patalpa: tik maisto gaminimui, maisto gaminimui ir valgymui, ar maisto gaminimui, valgymui ir laiko leidimui? Taip pat pagalvokite, kokio stiliaus virtuvė geriausiai atitiktų jūsų individualius lūkesčius, ir įvertinkite, ar ji derės prie bendro jūsų namų interjero.
Numatykite virtuvės įrengimo biudžetą
Antrajame virtuvės įrengimo etape turėsite nustatyti biudžetą. Pagalvokite, kokiems virtuvės elementams galėtumėte skirti daugiau pinigų, ir kuriems norėtumėte pataupyti. Įvertinkite tai, kad profesionaliai suprojektuota ir įrengta virtuvė kainuos brangiau, tačiau šios erdvės atnaujinimo prireiks gerokai vėliau. Pagalvokite, ar prireikus galėsite šiek tiek viršyti numatytą biudžetą, jei atsiras nenumatytų išlaidų, arba medžiagos kainuos brangiau nei planavote. Virtuvės baldų gamybą planuokite kruopščiai ir gerai apgalvoję savo poreikius.
Kreipkitės į virtuvės įrengimo profesionalus
Portalpro teigia, kad profesionalios paslaugos visuomet reikalauja didesnių išlaidų, tačiau čia vertėtų atsiminti posakį, kuriame teigiama, kad taupus visada moka du kartus. Ieškodami geriausių specialistų atsižvelkite ne vien tik į numatytas darbų kainas, bet taip pat ir į klientų atsiliepimus, kurie jums padės išsirinkti geriausius specialistus.
Pakankamai dėmesio skirkite virtuvės funkcionalumui
Įrengta virtuvė bus kur kas funkcionalesnė, jei numatysite tam tikras svarbias zonas: čia turėtų būti įrengiama maisto produktų laikymo zona, indų laikymo zona, valymo zona (indaplovė, šiukšlių dėžė, buitinių valymo priemonių lentyna, ir t.t.), ruošos zona ir gaminimo zona.
Kokį virtuvės stilių ir interjerą pasirinksite?
-
- Modernus virtuvės stilius pasižymi plastiškomis ritmiškomis linijomis bei šviesiomis spalvomis. Modernioje virtuvėje įprastai vyrauja blizgūs paviršiai ir plieno spalvos įranga.
- Klasikiniam stiliui būdingos taisyklingos formos detalės ir natūralios medžiagos, taip pat interjere gali būti auksinio atspalvio detalių.
- Industrinis stilius pasižymi komunikacijų išryškinimu (laidai, vamzdžiai, ortakiai ir kiti elementai nėra pridengiami). Dažniausiai tokiame interjere vyrauja mediniai ir metaliniai paviršiai, neretai pasirenkami plieno akcentai.
- Skandinaviškam stiliui būdingas paprastumas, šviesios spalvos ir natūralios medžiagos.
- Na, o minimalistinis stilius išsiskiria tam tikrų interjero detalių pabrėžimu ir daiktų pertekliaus atsisakymu.
Pasirinkite tinkamas virtuvės interjero spalvas
Vertėtų nepamiršti, kad tamsios spalvos vizualiai mažina patalpas, tad tuomet, jei norite, kad virtuvė atrodytų erdvesnė, rinkitės šviesius atspalvius. Nors interjero spalvos gali labai varijuoti, tačiau laikykitės šių paprastų taisyklių: po kojomis mes instinktyviai tikimės tamsių spalvų, akių lygyje – vidutiniškai šviesių, o virš galvos – šviesių atspalvių.
Susiję straipsniai