4 lauko klaidos per šalčius

laukas

Neringos Laurinaitienės nuotr. www.neringosfoto.lt

Atrodo, kad puikiai žinome, kad žiemą išsiruošus į gryną orą, vaiką reikia šiltai aprengti ir saugoti nuo žvarbaus vėjo. Tačiau net ir paisant šių taisyklių ne visada pavyksta išvengti peršalimo.

Ką darome ne taip?

1. Neriškite vaikui šaliko ant burnytės.

Kartais mamos įsivaizduoja, kad šaliku galima apsaugoti vaiko kvėpavimo takus nuo šalto oro.

Per keliolika minučių vilnonis šalikas sudrėksta nuo iškvepiamo oro ir susidaro „šiltnamio efektas“. Drėgna vilna liečiasi prie veiduko odos ir ją erzina. Be to, šalikas veikia kaip šaltas kompresas, atsiranda kur kas didesnis pavojus nušalti odą.

2. Nemaukite trumpų ir greitai sušlampančių pirštinių.

Kuris vaikas lauke nenorės pasimėtyti sniego gniūžtėmis! Jei jis mūvi paprastomis megztomis pirštinėmis, šios greitai peršlampa. Valandą ar ilgiau rankytės priverstos būti drėgnoje aplinkoje. Nuožvarbos ant rankyčių atsiranda dažniausiai.

Vaiko rankos išsausėja, pradeda šerpetoti, gali atsirasti ir skausmingų įtrūkimų. Kad to išvengtumėte, įsigykite impregnuotas pirštines, kurios neperšlampa. Geriau, jei jos ilgesnės, saugančios ne tik plaštakas, bet ir riešus.

3. Neaukite ankštų batukų.

Jei parėję iš lauko pastebite, kad ant vaiko kojyčių atsirado paraudimų, jas vaikas kaso, tai rimtas signalas, kad šaltis „įkando“ į kojas. Nuožvarbos gali atsirasti ant pėdų dėl ilgalaikio šalčio ir drėgmės poveikio. Todėl žiemai geriau pirkite puse numerio didesnius batukus, kad vaiko kojytės juose jaustųsi laisvai.

4. Naudokite tik apsauginius tepalus.

Jei ruošiatės į lauką, netepkite savo kremų vaikui, nors jie ir riebūs. Kosmetiniuose kremuose, kuriuos naudoja pačios mamos, yra apie 1/3 vandens, todėl užuot apsaugoję, jie gali dar labiau sušaldyti ir sudirginti odą. Apsauginius tepalus tepkite taip, kaip nurodyta instrukcijoje – visas atviras vaiko odos vietas ir rankytes. Mamoms kyla klausimų, ar reikia vaiko odelę tepti saugančiu nuo šalčio tepalu, jei lauke nešalta – nulis net keli laipsniai šilumos? Taip, reikia. Jie saugo ne tik nuo didelio temperatūrų skirtumo, bet ir nuo drėgmės, žvarbos, vėjo.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 + aštuoni =

Kitos temos: