Vasarą viskas aišku – kepuraitė ant galvos, kibiriukas į rankas ir pirmyn į lauką. Žiemą su mažu vaiku išsiruošti į lauką – beveik žygdarbis. Tikimės, kad padės pediatrės Jolantos Bernatonienės patarimai.
Formulė „plius 5“. Lauke šaltu oru žiemą vaikutį laikykite pagal formulę „plius 5“. Pirmą kartą lauke galima pabūti 5 minutes, antrą kartą – 10, trečią – 15 ir t.t. Pamažu pripratinus vaiką prie šalto oro, vėliau galėsite migdyti jį lauke, esant net ir minusinei 10 laipsnių temperatūrai.
Kopūstas vežimėlyje. Kai šalta, renkite vaiką geriau 4–6 plonesniais drabužiais, nei 2–3 storesniais. Tarp drabužių susidaro oro sluoksnelių, kurie irgi šildo. Jokiu būdu žiemą nerenkite per mažų, ankštų drabužėlių ar per mažų batų. Tada tarp kūno ir drabužio nesusidaro oro sluoksnis, vaikutis greičiau sušąla. Per dideli batai – irgi į naudą. Tada galima užmauti vieną-dvi poras kojinyčių, be to, šildys batukuose susidaręs oro sluoksniukas
„Aprengtas“ veidas. Kūdikių oda neapsakomai jautri, juk matote, kaip kartais aplink lūpas paraudonuoja vien dėl to, kad čiulpė pirštą ar žaislą. Įsivaizduokite, kokį šoką patiria ta jautri odelė, kai iš šilto kambario staiga patenka į minusinę temperatūrą. Nuo tokių stresų apsaugo specialiai sukurti kremai, kuriuose nėra vandens, jie labai riebūs, bet kartu ir greitai bei lengvai įsigeria į vaikučio odą. Tepti reikia, esant minusinei temperatūrai, bei kai lauke pliusas, bet vėjuota.
Nedenkite vaiko veidelio antklode ar šaliku. Tada buvimas gryname ore nebetenka prasmės, nes vaikas kvėpuoja ne lauko, o savo paties iškvėptu oru.
Sloga laukui – ne kliūtis. Vėsaus oro nemėgsta virusai, todėl net ir sloguojantį vaiką reikėtų „pravėdinti“ lauke, o per tą laiką sukelti skersvėjį kambariuose, kad pajudėtų stovintis oras. Kvėpavimas grynu lauko oru daug geriau veikia kvėpavimo takų gleivines nei sausas kambario oras, todėl buvimas lauke sloguojantį ar lengvai kosintį vaiką net gydo – padeda iš kvėpavimo takų greičiau išsivalyti sekretui.
Smagių pasivaikščiojimų!
„Mamos žurnalas“