Pasakiška žvarba, nuostabi šlapdriba, dieviška lijundra. Tik atrodo, kad šie žodžių junginiai yra nesąmonė. Jeigu išmaniai sukomplektuosite lauko aprangą vaikui (ir sau), jūsų gyvenimo nekontroliuos sinoptikai.
Išmaniojo drabužių komplektavimo patarimus parengėme kartu su „Sterntaler“ ekspertais. Ilgas tradicijas turintys vaikiškų drabužių gamintojai „Sterntaler“ kiekvienais metais pristato rudens/žiemos ir pavasario/vasaros kolekcijas. Kiekvieną sezoną pateikiama naujų modelių, atnaujinamas spalvų ir raštų asortimentas. Dizainerių ir konstruktorių komanda kiekvienoje kolekcijoje pateikia inovatyvių aprangos sprendimų ir laužo vaikų aprangos stereotipus.
Šalmukas. Tai jau kelerius metus yra vienas iš pagrindinių kiekvieno darželinuko šaltojo sezono galvos apdangalų. Vaikai darželiuose skatinami būti savarankiški, o šalmuką net mažiausiais vaikas gali užsimauti pats! Dar svarbiau, kad šalmuką visada užsimaus teisingai – bus uždengtos ir ausytės, ir kaklas.
Kepurės ir kaklo movos komplektas. Darželinukams tėveliai dažnai perka ir atskirą – kepurės ir kaklo movos – komplektą. „Sterntaler“ kepurių ir kaklo movų asortimentas vienas plačiausių, čia tinkantį modelį rasite ir naujagimiams, ir paaugusiems vaikams.
Medvilninės, vilnonės ir merinosų vilnos kepurės – tiems, kurie mėgsta ir nori natūralaus pluošto, o tiems, kurių vaikučiai judrūs, dažnai sukaista, – labai tinka dirbtinio pluošto kepurės, nes jos greičiau išgarina drėgmę. „Sterntaler“ kepurės ir movos gaminamos tik iš patikrintų, vaikams tinkamų medžiagų, pasižymi funkcionalumu ir ilgaamžiškumu, dažnai kepurės panešiojus perduodamos jaunesniems broliams ar sesėms.
Prie visų kepurių galima priderinti tinkančią kaklo movą, jų pasirinkimas taip pat didžiulis: flisinės, megztos, trikotažinės, daugiau nei 40 skirtingų modelių. „Sterntaler“ kaklo movos neišsitampo, gerai priglunda prie kaklo ir apsaugo nuo vėjo. Movų, skirtingai, nei šalikų, nereikia rišti, todėl vaikams lengva patiems užsimauti. S dydžio movos tinka įvairiausio amžiaus vaikams, o M dydis tinka paaugliams ir net suaugusiesiems.

Drėgmei atsparios pirštinės. Kitas privalomas darželinukų aprangos aksesuaras – „teisingos“ pirštinės. Visi žinome, kad smalsus vaikas būtinai ras drėgną kaštoną, aplijusį lapą ar balą, net jei šie bus vieninteliai kilometro spinduliu. Paprastos megztos pirštinės greitai peršlampa, rankytės priverstos būti drėgmėje. Puiki išeitis pažinti pasaulį ir nesušlapti ir nesušalti rankyčių – drėgmei atsparios pirštinės.
„Sterntaler“ asortimente rasite didžiulį pasirinkimą vaikiškų pirštinių rudeniui ir žiemai, jos atsparios drėgmei ar visai neperšlampančios. Kai vaikučiai mūvi tokiomis pirštinėmis, tėveliai gali būti ramūs – tegul vaikas liečia šlapias sūpynes ar renka šlapius lapus, jo rankytės visada liks sausos ir šiltos.
Darželinukams rekomenduojamos kumštinės pirštinės, kad paprasčiau būtų patiems užsimauti, o mokyklinio amžiaus vaikai renkasi pirštuotas neperšlampančias pirštines.

Lietaus kelnės. Nors „Sterntaler“ asortimente yra ir plonų lietaus kelnių, rudenį tėveliai dažniausiai renkasi lietaus kelnes su pašiltinimu. Tokias kelnes patogu apvilkti ant bet kokio rūbo, jas galima nešioti iki pirmų šalčių nebijant sušlapti ar supurvinti drabužėlių. Išpurvintas lietaus kelnes lengva nuvalyti drėgna šluoste, todėl jų nereikia dažnai skalbti, o tai labai svarbu mamoms. Kadangi lietaus kelnės turi petnešas, jo apsaugo nuo drabužėlių išsipešiojimo.
Dauguma darželių jau mokslo metų pradžioje pateikia drabužių rekomendacijas tėveliams, ir lietaus bei sniego kelnės yra įrašomos kaip privaloma aprangos dalis. Kai vaikutis jomis mūvi, auklėtojoms nereikia saugoti, kad prisės ant drėgno suoliuko, pasisups šlapioje karuselėje ar tiesiog atsisės į balą.
Apskritai lietaus drabužiai yra tikra palaima tėvams, galima įsigyti ne tik lietaus kelnes, bet ir specialias pailgintas lietaus pirštines, striukes, kepures – visą „balų nardytojo“ eilutę. Įsivaizduokite, kokia tai laimė vaikui.

Specialios kojinės. Močiučių išmintis, kad norint nesusirgti peršalimo ligomis, reikia šiltai laikyti kojas, – ne iš piršto laužta. Pašalę kojas vaikai dažnai sulaukia slogos ir kosulio. Išeitis – kokybiški (ir ne per maži) batukai bei šaltajam sezonui tinkamos kojinės. Klasika – vilnonės kojinės, kurios niekuo neprimena tų, kurias mūvėjome vaikystėje mes. Dabartinės technologijos leidžia vilnones kojinytes pagaminti plonas, minkštas, „nekandančias“ ir labai šiltas.
„Sterntaler“ šio sezono naujiena – nestoros, bet šiltos kojinės su vilna neleis kojytėms šalti tiek žaidžiant grupėje, tiek bėgiojant lauke. O minkštutės funkcinės/mikrofliso kojinės užtikrins, kad kojos būtų šiltos avint guminius ar kitus batukus.
„Sterntaler“ kepurių modeliai:
Dar keli geri patarimai
Tėvų drabužiai. Pasivaikščiojimo lauke komfortas priklauso ir nuo to, ką apsirengę tėvai. Jei jie mūvės džinsiukais ir striukytėmis, tai labai greitai vaiką pradės vilioti atgal į namus. Kompanija lauke (tėvai ir vaikai) turi būti apsirengę harmoningai. Vienas, kuriam šalta, sugadina visą džiaugsmą.
Būna ir atvirkštinis variantas, kai vaikutis miega vežimėlyje, o mama jį energingai stumdo. Mamai šilta, o vaikutis jau „apledėjęs“.
Drabužių dydis. Į lauką vaikutį patariama rengti laisvesniais drabužiais, kad kraujas galėtų lengvai cirkuliuoti. Ankšti batai, veržiantys, judesius kaustantys drabužiai visiškai netinka šaltuoju metų laiku.
Sluoksniškumas. Drabužių sluoksniavimas anksčiau būdavo labai pabrėžiamas. Mamoms buvo siūloma kūdikius ir mažus vaikus rengti kopūsto principu. Sluoksniavimo esmė buvo ta, kad tarp drabužėlių susidaro oro sluoksnis, kuris saugo nuo šalčio. Buvo teigiama, kad geriau ne vienas storas megztinis, o 2 ar 3 plonesni pavilkinukai. Dabar dėl technologijų naujienų net vienas plonytis, bet aukštos kokybės drabužis gali puikiausiai apsaugoti nuo šalčio. Tad patarimas sluoksniuoti skamba kiek senoviškai. Vaikui daug lengviau judėti, kai jis nėra prirengtas sluoksnių sluoksniais.
Vežimuko apšiltinimas. Kai šalta ar lietinga, prisiminkite vežimukų apsaugas ir apšiltinimą iš vidaus. Dažnai mamos vaiką šiltai apkloja iš viršaus, o jo nugarytė šąla, nes vežimuko dugnas plonas, o čiužinukas irgi mažai apsaugo. Nesvarbu, ką naudosite – vilnos paklotus, vokelius ar avies kailiuką, svarbu prisiminti, kad šaltis skverbiasi ir iš vežimuko apačios. Tai galioja ir sportiniams vežimams.
Nedenkite burnos. Tarp šaliko ir burnos susidaro drėgna šilta terpė, drėgna vilna ar kitas pluoštas liečiasi prie veiduko odos ir ją erzina. Šalikas ant burnos veikia kaip šaltas kompresas, atsiranda pavojus nušalti odą.