Kodėl vaikams svarbu lauke būti ir rudenį

Grūdinimo specialistai sako, kad lauke kūdikis ar mažas vaikas bet kokiu oru turėtų praleisti 4 valandas

Imunologai jau seniai įrodė, kad buvimas lauke yra vienas iš geriausių imunostimuliatorių. Ilgai lauke būnantys žmonės serga kur kas rečiau arba visai neserga. Tačiau ruduo tarsi nuspaudžia mygtuką „stop“ – o be reikalo.

Vaikams laukas būtinas, o suaugusiesiems… irgi

Kai gimsta kūdikis, tampa savaime suprantama, kad kasdien jį vešime į lauką, nebent dangus maišytųsi su žeme. Mamos, stumiančios vežimėlius vėsiu oru, – įprasta. Bet vaikų žaidimų aikštelės, parkai, iškylų vietos ištuštėja.

Vaikų gydytojai sako: „Jei myli savo vaiką ir linki jam gero, turi suprasti, kad nevesti jo į lauką yra nusižengimas“. Jeigu prisitaikytume šią taisyklę sau, tikrai mažiau sirgtume. Ypač sveikatą gerina būvimas lauke vėsiu oru.

Kodėl vėsiu oru lauke laiką leidžiantys žmonės serga rečiau?

Miškininkai, kinologai, kiemsargiai – vienos sveikiausių profesijų, nes jų atstovai daug laiko praleidžia gryname ore, daug juda.

Kodėl sveika būti lauke? Priežasčių ne viena.

Eidami į lauką vėsiu oru, patiriame temperatūrų kontrastus, žiemą tai gali būti net 35°C praraja nuo + 20°C iki –15°C. Tokie kontrastai treniruoja imuninę sistemą.

Lauke vėsiu oru mes daugiau judame. Gaudami aerobinį krūvį, išjudiname kraujotaką, prisigaminame laimės hormonų.

Lauke atsigauna oda, kurią alina šildymo sezono metu patalpose išsausėjęs oras.

Deguonis, kurio gauname su kaupu, pamaitina smegenis ir visas kitas sistemas.

Net ir rudenį bei žiemą lauke mes gauname vitamino D.

Fizinio aktyvumo ir natūralios šviesos derinys labai veiksmingai mažina depresiją, panaikina įtampą, apskritai kelia nuotaiką. Vaikams taip pat!

Dėl buvimo lauke gerėja virškinimas. Juk būdami gryname ore dažniausiai ką nors veikiame, o aktyvi veikla labai padeda virškinimui. Kita vertus, grynas oras pats savaime teigiamai veikia virškinimą, tad vien būdami lauke ir kvėpuodami jau deginame kalorijas!

Kiek laiko būti lauke?

Grūdinimo specialistai sako, kad lauke kūdikis ar mažas vaikas bet kokiu oru turėtų praleisti 4 valandas. Šį laiką galima dalinti į dvi dalis – rytą ir vakarą. Suaugusiesiems kartelė nuleista iki 1–2 valandų. Žinoma, sveikatos daugiau duos buvimas gryname ore, tad susiraskite pramogų vietą ne šalia greitkelio, o arčiau gamtos.

Ką veikti lauke?

Jei turite nuosavą valdą, rudenį ir žiemą veiklos kieme netruks: grėbstysite lapus, tvarkysitės, kasite sniegą. Žinoma, su vaikais! O kur dar kiemo žaidimai! Norėdami patirti visą komplektą lauko teikiamų privalumų, išeikite iš savo kiemo ribų: grybauti, vedžioti šunį, klaidžioti po mišką su vaiku ieškant vadinamųjų „palaidų dalių“. Jos, pasak lavinimo specialistų, yra aukso vertės, daug veiksmingesnės vaiko raidai nei žaislai. „Palaidos dalys“ – tai gamtos dovanojami ištekliai: kankorėžiai, kaštonai, gilės, šermukšnio uogų kekės, akmenėliai, pagaliukai ir šakelės, kriauklės ir, žinoma, lazdos. Tikriausiai žinote, kad pačiu geriausiu visų laikų vaikų žaislu išrinkta būtent lazda?

Žaidžiant su konkrečios paskirties neturinčiais daiktais, lavėja smulkioji motorika, vaizduotė, gebėjimas mokytis.

Patarimai gryno oro mėgėjams

Jeigu sunku prisiversti vesti vaikus į lauką, junkitės į grupes „Lauke bet kokiu oru“. Užsienyje tokios grupės labai populiarios. Mamytės su vežimėliais suka ratus, meta svorį ir bendrauja ar tiesiog gauna įkvėpimo ir idėjų. Ir nauda, ir malonumas.

Jeigu vis dar patiriate vidines kančias: „eiti-neiti“, įsigykite šunį. Pamatysite, kaip nesunkiai surinksite 10 000 žingsnių per dieną bet kokiu poru visais metų laikais.

Kokia apranga tinkama aktyviam laikui lauke?

Geri batai ir drabužiai. Čia komentarų nereikia. Verčiau investuokite ne į dar vieną plastikinį žaislą vaikui, o į termo (izoliuojančių šilumą) rūbų ir batų komplektus visai šeimai. Geriausias vėsaus oro drabužis – kombinezonas, ir ne tik vaikams, bet ir tėveliams. Eidami į lauką pasiimkite pakaitinių pirštinių, nes turimos gali sušlapti renkant kaštonus nuo drėgnos žolės.

Pasivaikščiojimams vėsiu oru puikiai tiks rudeniniai batai, kurie yra storu, bet lanksčiu padu, patogūs vaikui, atsparūs vandeniui, gali būti odiniai su pašiltinimu. Gerai šildo ir į batus įkloti šilti vidpadžiai su folija. Puikus sprendimas – neperšlampami ir šilumą izoliuojantys termo botai.

Jau ne pirmą sezoną mūsų rekomendacija Jums – norvegiški termo batai vaikams DOCK BOOT.

DOCK BOOT  batai yra sukurti taip, kad būtų patogu, šilta ir jauku juos avėti būtent drėgnu vėsiu oru! Rudenį, žiemą, pavasarį. Dock Boot guminiai batai vaikams  vieni mėgstamiausių ir populiariausių Norvegijoje nuo 2005 metų! Ir tai tikri nuotykių batai, su kuriais vaikas gali nevaržomas džiaugtis lauko malonumais!

Šilti, minkšti, patogūs, lengvai apaunami

100% atsparūs vandeniui

Kruopščiai pagaminti iš šilumą izoliuojančio neopreno (kaip nardymo kostiumai) ir natūralios gumos

Neklijuotu padu, be išorinių siūlių

Šildo, net jei sušlapo

Tinkami avėti esant temperatūrai nuo –10°C iki +15°C

Rankų darbo

Galima skalbti skalbimo mašinoje arba tiesiog plauti vandeniu

Didelis žaismingų modelių pasirinkimas

Kviečiame konsultuotis ir išsirinkti el. parduotuvėje www.dockboot.lt

Linkime smagių pasivaikščiojimų ir naudingo laiko lauke Jums ir Jūsų vaikui!

Lietuviški DOCK BOOT namai e. parduotuvėje – www.dockboot.lt. Ieškokite, drąsiai klauskite ir išsirinkite.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


keturi + 3 =

Kitos temos: