Kaip išsaugoti kūdikio odos pH lygį ir kodėl tai svarbu?

kūdikis

Foto In

Kūdikio odelė itin jautri ir dar tik prisitaikanti prie gyvenimo sąlygų. Jos struktūra šiek tiek skiriasi nuo suaugusiųjų. Mažylių oda silpniau apsaugota ir greičiau praranda drėgmę. O kas ją saugo?

Apsauginį barjerą sudaro:

  • hidrolipidinė plėvelė, dar kitaip įvardinama rūgštine mantija ar pH lygiu;
  • mikrobioma, sudaryta iš odai draugiškų bakterijų, virusų ir grybelių.

Šarmų ir rūgščių (pH) skalė yra nuo 0 iki 14. Kuo arčiau nulio, tuo labiau rūgštinė terpė. Gimimo metu kūdikio odos rūgštingumas yra 6,3–7,5 pH. Per pirmąsias kelias kūdikio gyvenimo savaites pH lygis sumažėja iki maždaug 5, apsaugodamas jo gležną odą nuo žalingų mikrobų ir skatindamas išorinio odos sluoksnio vystymąsi. Rūgštinė terpė padeda atsikratyti negyvų odos ląstelių, išlaikyti sveiką odos mikrobiomą ir odos barjerą.

Oda, kurios pH yra neutralus ar didesnis, sunkiau apsisaugo nuo blogųjų bakterijų, galinčių sukelti infekciją ir prailginti odos gijimo laiką.

Kaip išlaikyti tinkamą kūdikio odelės pH lygį?

Svarbiausia, atsakingai rinktis higienos priemones. Galbūt jau žinote ir patys įsitikinote, kad vandentiekio vanduo sausina odą. Jei teko išbandyti filtruotą vandenį, turbūt pastebėjote skirtumą. Kokybiškas vanduo daug minkštesnis, švelnesnis ir juo nusiprausus pojūtis visai kitoks. Vis tik filtruotas vanduo gali turėti ir savų trūkumų, todėl naudodami įprastą vandenį, tiesiog rinkitės tinkamas kosmetikos priemones.

Naudojant aukšto pH lygio prausiklius, padidėja šarmingumas ir pasikeičia kūdikio odos cheminė sudėtis. Šis pokytis susilpnina šarmų ir rūgščių pusiausvyrą bei mikrobiomos barjerą. Rūgštinė plėvelė nuolat atsinaujina ir laikui bėgant oda gali grįžti prie normalaus pH, tačiau nuolatinis jo trikdymas gali turėti ilgalaikį poveikį.

Norint išsaugoti kūdikio odos sveikatą, rekomenduojama rinktis 5,5 pH lygio higienos priemones. Pavyzdžiui, SEBAMED BABY muilą be šarmų kūdikiams, SEBAMED BABY švelnų kūdikių prausiklį ir kitas. Nenusiminkite, jei iki šiol nenaudojote tinkamų priemonių ir galbūt susidūrėte su pasekmėmis. Tinkamai prižiūrima kūdikio odelė gana greitai atsistato.

US

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


aštuoni + 4 =

Kitos temos: