Merino vilnos drabužiai kūdikiams – idealus pasirinkimas visais metų laikais

Kūno temperatūros reguliavimas yra be galo svarbus kūdikiams, ypač ankstukams

Mes, kaip tėvai, norime visko, kas geriausia mūsų vaikams. Dažniausiai atsižvelgiame į maisto, daiktų ar žaislų kokybę. Tačiau taip pat svarbu nepamiršti drabužėlių, kuriais rengiame savo mažylius. Ypač aktualu tai tampa pavasarį, kuomet nenorime, kad vaikelis sukaistų ir peršaltų.

Tad į pagalbą ateina natūralūs audiniai, tokie kaip merino vilna.

Kodėl merinosų vilna?

Atsakymas paprastas – merinosų vilna gaunama iš gamtos. Unikali merinosų avių rūšis yra auginama tik natūraliomis sąlygomis: gryname ore, žaliose pievose bei saulės atokaitoje.

Drabužių gamyboje merino vilna yra naudojama jau daugiau nei 10 000 metų ir šiuo metu yra paklausi kaip niekada anksčiau. Ji atitinka visus dabartinius kriterijus: yra organiška, biologiškai skaidoma ir atsinaujinanti.

Be to, ji puikiai tinka tiems, kurie trokšta ekologiškų, bet taip pat minkštų ir prabangių drabužių.

Tačiau svarbiausia – tai idealus audinys mūsų mažiesiams. Merinosų vilna pasižymi savybėmis, kuriomis kiti audiniai, ypač sintetiniai, negali pasigirti.

Termoreguliacinės ir kvėpavimo savybės

Kūno temperatūros reguliavimas yra be galo svarbus kūdikiams, ypač ankstukams. Mažųjų organizmas dar nėra prisitaikęs prie naujos aplinkos ir negali tinkamai reguliuoti savo kūno temperatūrą. Tad merinosų vilna atlieka šį darbą už juos. Ji apsaugo vaiką nuo netikėtų temperatūros pokyčių dėl savo izoliacinių ir vėdinimosi savybių.

Izoliacinės savybės sinonimu tapo žodis šiluma. Tarp audinio ir kūdikio odelės merinosų vilna sukuria mikro klimatą bei palaiko optimalų šilumos kiekį. O kvėpavimo arba vėdinimosi savybė neleidžia perkaisti. Todėl galite būti tikri, kad naktį jūsų vaikelis nesušals ir galės mėgautis ramiu nakties miegeliu.

Tačiau, kai karšta, merinosų vilna veikia priešingai – atvėsina. Kai žmogus yra sušilęs ar perkaitęs, prakaitas ant odos veikia kaip vėsinamoji medžiaga. Bėda su sintetiniais audiniais yra ta, kad jie sulaiko drėgmę ir yra jaučiamas diskomfortas. Tuo tarpu merinosų vilna sugeria susidariusią papildomą drėgmę ir išgarina ją į išorę. Tai yra ypač aktualu pavasario metu, kai dienos yra šiltos, o rytai ir vakarai šalti. Merinosų vilnos drabužėliai prisitaikys prie kintančių temperatūrų. Tad galėsite būti tikri, kad jūsų kūdikis išliks sausas, jausis šiltai ir patogiai bei verks kur kas mažiau.

Pamirškite odos problemas

Ilgalaikis odos prakaitavimas gali sukelti dirginimą, paraudimą ir niežėjimą. Mažiesiems tai yra pavojingiau, nes šie yra labiau linkę draskytis ir taip gali sau pakenkti. Šių problemų galite išvengti su merino vilnos drabužėliais, kurie išgarina drėgmę.

Taip pat merinosų audinys yra be galo švelnus, primenantis šilką. Rūbeliai yra netgi rekomenduojami vaikams, turintiems ypač jautrią odą.

Tačiau, jei nenorite rizikuoti ir jaudinatės dėl galimos alergijos, siūlome pradėti nuo smulkių rūbelių – pirštinaičių ar kojinaičių. Taip galėsite patikrinti vaiko odos reakciją.

Merino audinys yra be galo švelnus, primenantis šilką

Lengva priežiūra tėveliams

Kūdikiai yra be galo mieli, bet sutikime, ir patys nešvariausi. O jų mamos yra judriausios ir daugiausia dirbančios. Nuolatinis drabužėlių skalbimas gali būti varginantis ir įkyrus iššūkis, ypač kai trūksta laiko. Tačiau merinosų vilna palengvins šią užduotį.

Išplauti drabužių dėmes užtenka lengviausiu režimu skalbimo mašinoje. Svarbu tik atminti, kad merinosų vilnos negalima ilgai mirkyti vandenyje. Kitaip, audinys pradės nykti ir atsiras nepageidaujamos skylės.

Apskritai, merinosų vilną yra siūloma skalbti tik po 4-5 kartų dėvėjimo. Tai yra dar viena unikali merinosų savybė – gebėjimas pašalinti nemalonius kvapus. Kartu su drėgme yra pašalinami prakaito kvapai. Dėl to jūsų vaikelis ilgai jausis švarus.

Merinosų vilna toliau išlaiko savo reputaciją kaip nepaprastas audinys. Jis šildys jūsų kūdikį naktimis ir neleis perkaisti dieną. Merino užtikrins aukščiausią kokybę ir komfortą, neatsižvelgiant į sezoną. Kiekviena mama galės bus užtikrinta, kad jos mylimas vaikelis jaučiasi šiltai ir maloniai. Tai išties vienas iš nuostabiausių gamtos audinių jūsų mažajam.

Daugiau apie merinosų vilną: https://green-rose.lt/merino-vilna

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

2 komentarai kategorijoje “Merino vilnos drabužiai kūdikiams – idealus pasirinkimas visais metų laikais”

  1. 2020/02/07 at 10:38 #

    Merino vilnos drabužiai nepamainomi tiek žiemą, tiek vasarą!

  2. 2020/02/28 at 22:10 #

    Vienareikšmiškai! merino vilnos drabužiai tinka visais metų laikais, nes žiemą jie šildo, o vasarą – vėsina!

Palikite atsiliepimą


+ 5 = dešimt

Kitos temos: