Didysis 3 vaikų mamos Giedrės atradimas – pozityviosios žinutės

Ramutės Jurkienės nuotrauka

Trijų vaikų (10 m. Nedos,  4 m. Emilės ir 1,7 m Karolio) mama Giedrė Jurkienė pasiūlė įdomią temą – kaip jos šeimoje pasiteisino pozityvios žinutės (afirmacijos).

„Dirbu apskaitos ir finansų srityje, o laisvalaikiu širdis kviečia pasinerti į pozityviosios psichologijos, dvasinio tobulėjimo platybes. Myliu afirmacijas. Jos įnešė gražių patirčių į mano ir šeimos gyvenimą“, – sako Giedrė.

Moteris pasakoja apie didįjį savo atradimą.

Kas gi tos afirmacijos

Afirmacijos – tai teigiamos frazės, skirtos keisti negatyvų mąstymą į pozityvų, atsisakyti ribojančių įsitikinimų. Pažintis su jomis prasidėjo, kai susilaukusi pirmosios dukrelės susidūriau su sveikatos problemomis. Po gydymo vaistais sveikata tik dar labiau blogėjo. Pradėjau ieškoti psichosomatinių organizmo negalavimo priežasčių, natūralių gydymo būdų. Taip atradau afirmacijas, kurios keitė mano mąstyseną, požiūrį, nuotaiką. Jos atvėrė duris į proto ir kūno gijimą.

Laukdamasi naudojau afirmacijas, skirtas besilaukiančioms moterims. Ypač nuoširdžiai su jomis draugavau laukdamasi trečiojo vaikelio. Pozityvios žinutės mane lydėjo tiek laukimo laikotarpiu, tiek ir gimties metu. Štai keletas: „Mano kūnas švelniai atsiveria ir leidžia kūdikiui lengvai gimti“, „Aš matau savo kūdikį saugiai ir lengvai išnyrantį iš mano kūno“, „Aš kvėpuoju giliai, lėtai ir ramiai“.

Tiesa, paties gimdymo metu kortelių nenaudojau. „Namų darbus“ su afirmacijomis nuoširdžiai buvau atlikusi iki gimdymo. Kortelių man tiesiog nebereikėjo, nes visos afirmacijos buvo nusėdusios pasąmonėje. Gimdymo metu jos savaime išplaukdavo iš pasąmonės.

Kaip naudojausi afirmacijomis

Afirmacijas atsispausdinau ant gražaus kartoninio popieriaus ir susikarpiau. Iš šių kortelių kasdien išsirinkdavau 2–3. Per dieną jas kelis kartus perskaitydavau.

Garsines afirmacijas įsirašiau į mobilųjį telefoną ir klausydavau važiuodama automobiliu, atlikdama buities darbus.

Vakare prieš miegą perversdavau visas korteles. Tai buvo jaukios ir  atpalaiduojančios akimirkos, skirtos sau ir manyje augančiam stebuklui.

Labai svarbu afirmacijas kartoti dažnai. Pasąmonė pozityvius teiginius ilgainiui priima kaip tiesą. Prasidėjus gimdymui, pasąmonė atidavė tai, kuo nuoširdžiai ją maitinau devynis mėnesius. Pozityvūs teiginiai tarsi savaime liejosi mano galvoje. Įsisiūbavus gimčiai, jie padėjo atsiriboti nuo fizinių pojūčių, išlikti ramiai, susitelkusiai į kvėpavimą, jausti nuolatinį ryšį su vaikeliu.

pozityvios žinutės

Menininkė Ugnė Lidžiūtė sukūrė nuostabias ir subtilias iliustracijas

Pozityvių žinučių kortelės vaikams

Idėja sukurti AŠ ESU (pozityvių žinučių korteles vaikams) gimė iš noro padėti savo pirmagimei dukrytei. Pajutau, jog jai reikia subtilios pagalbos sustiprinti pasitikėjimą savimi, pozityvumą, keisti fiksuotą mąstyseną į augimo mąstyseną. Juk mūsų vaikai gyvena skubančiame, nuolat besikeičiančiame, ne visuomet draugiškame pasaulyje. Didelis vaikų, jų tėvų užimtumas, bendravimo su bendraamžiais sunkumai, socialinių tinklų, žiniasklaidos skleidžiama informacija juos labai išderina.

Iš pradžių afirmacijas tiesiog atspausdinau ant kartoninio popieriaus.

Tačiau norėjosi paveikslėlių, kad dukrytei būtų lengviau vizualizuoti.

Jaunoji menininkė Ugnė Lidžiūtė sukūrė nuostabias ir subtilias iliustracijas. Korteles atspausdinau spaustuvėje. Norėjosi, kad jos būtų tvirtos, apvalintais kampais, lengvai valomos. Taip gimė AŠ ESU – tai 40 įkvepiančių, žaismingai iliustruotų  kortelių rinkinys. Jos augina vaiko savivertę, padeda įgyti pasitikėjimo, nurimti, pamilti save, skatina pozityvų mąstymą ir sąmoningumą. Pozityvios žinutės moko nuoširdumo, atjautos, dėkingumo bei tolerancijos.

Sakote, neįmanoma sukurti 40 įkvepiančių frazių? Tikrai nelengva. Perskaičiau daug straipsnių apie afirmacijas, jų įtaką vaiko mąstysenai. Pasidariau sąrašą asmeninių savybių, kurių ugdymas padeda keisti fiksuotą vaiko mąstyseną į augimo mąstyseną. Sąrašą papildžiau pagrindinėmis vertybėmis.

Tuomet jau dėliojau teiginius. Idėjų tekstams sėmiausi ir internete.

Sakant afirmaciją, labai svarbi emocija ir tikėjimas. Vaikas turi patikėti, kad tai, ką sako, yra tiesa.

Kortelių iliustracijos padeda vaikui vizualizuoti, t.y. matyti, kad tai, ką kartoja, jau įvyko. Visa tai yra energija, padedanti pasiekti, kad afirmacija virstų realybe.

Savo vaikams sakau, jog šios žinutės – tarytum stebuklingi žodžiai, kuriuos  nuoširdžiai kartojant, jie virsta realybe. Bet pirmiausia, mes – tėvai – kas dieną žvelgdami į akis savo vaikui turėtume ištarti „Tu esi svarbus (-i)“, „Tu esi mylimas (-a)“, „Dėkoju, kad esi“.

Kortelės padeda megzti ryšį su vaiku

Mano vyresnėlė yra gana uždaro būdo, ne visada linkusi pasipasakoti. Pasitelkus šias korteles, lengva užmegzti atvirą pokalbį, sužinoti, kas ją jaudina. Peržvelgdamos korteles, pasikalbame apie ją aplankančius jausmus, svajones ir baimes, galimybes keistis, ieškome sprendimų. Tokios akimirkos suartina, stiprina tarpusavio ryšį, leidžia labiau pažinti dukrą.

Neda linkusi jautriai reaguoti į savo klaidas. Tuomet skuba į pagalbą kortelės „Aš myliu save net ir tada, kai darau klaidas“ arba „Daryti klaidas yra normalu. Iš jų stengiuosi mokytis“.

Jei dukra turi ribojančių įsitikinimų, susijusių su tam tikra afirmacija, jai kyla vidinis pasipriešinimas.

Pasiteirauju, kokios mintys, emocijos aplankė kartojant afirmaciją. Tuomet padedame šią kortelę į šalį ir sugrįžtame prie jos po kelių savaičių. Tuo tarpu stengiuosi sukurti situacijas, kuriose dukra galėtų šį ribojantį įsitikinimą pakeisti.

Keturmetė Emilė ūmesnė, greitai įsiplieskia. Emocijoms įsisiūbavus, pati skuba ieškoti kortelės su žinute „Kai aš pykstu, žinau, mano mylinti širdis nuramins mane“. Ji dažnai paprašo kartu pavartyti korteles. Susėdame jaukiai drauge ir skaitome pozityvias žinutes. Kad jai būtų lengviau suvokti afirmacijų prasmę, sugalvoju pavyzdžių iš kasdienio gyvenimo. Jaučiu, jog šis procesas ją ramina, atpalaiduoja.

Pati dažnai turiu su savimi kortelę „Šiandien aš esu kantrus (-i) su savimi ir kitais“. Kiekvieną dieną vyraujantys trys besikeičiančių krypčių vėjai šeimoje moko mane kantrybės meno. O pakilti virš kasdienybės mums visiems padeda pozityvi žinutė „Aš esu dėkingas (-a) už viską, ką turiu“. Ši kortelė visuomet padėta matomiausioje namų vietoje.

Kaip naudoti korteles

Nėra vienintelio teisingo kortelių naudojimo būdo. Leidžiame sau būti kūrybingais. Svarbu, kad šis užsiėmimas būtų linksmas ir atpalaiduojantis. AŠ ESU rinkinyje yra kortelių naudojimo patarimų, padėsiančių šeimoms jas greičiau prisijaukinti.

Galima pasiūlyti vaikui  pasiimti tos dienos kortelę į darželį ar mokyklą. Tuomet pozityvi žinutė jį lydės visą dieną. Namuose pasidėkite kortelę matomoje vietoje – ant spintelės šalia lovos, rašomojo ar valgomojo stalo, priklijuokite ant veidrodžio ar šaldytuvo, įsidėkite į skaitomą knygą. Nufotografuokite kortelę su pozityvia žinute ir dieną vaikui telefonu nusiųskite žinutę su šia nuotrauka. Reikia, kad akis tari užkliūtų už tos dienos kortelės ir tuomet būtų labai gerai afirmaciją garsiai ar mintyse keletą kartų pasakyti. Mes su ta pačia kortele draugaujame apie 3–4 dienas.

Mūsų namuose kortelės keliauja po kambarius. Dienos metu jos yra svetainėje, virtuvėje. Prieš miegą dukrelės išsitraukia po kortelę arba paprašo, kad aš joms išrinkčiau. Perskaitome pozityvias žinutes ir dažniausiai jos korteles pasikiša po pagalve.

Kortelių įsigyti galima parašius žinutę feisbuko puslapyje „AŠ ESU Pozityvių Žinučių Kortelės Vaikams“. Galite sukurti ir patys.

Nuotraukų autorė Giedrė Jurkienė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− septyni = 1

Kitos temos: