Anglų kalbos vasaros stovyklos vaikams: išsiilgusiems bendravimo ir naujų žinių

Intellectus

„Intellectus“ stovyklose moksleiviai ne tik smagiai leidžia laiką su bendraamžiais, atranda naujų draugų, bet ir tobulina anglų kalbos žinias

Vasarai prasidėjus ir baigiantis pamokoms po keleto mėnesių neįprasto ritmo, tėvai vis dažniau žvalgosi ne tik smagių, bet ir vaikams naudingų laisvalaikio praleidimo būdų.

Vasaros stovyklos – viena iš alternatyvų, kuomet atžalos kolekcionuoja ne tik naujus įspūdžius, bet ir lavina ne vadovėlinius, o gyvenimiškus įgūdžius ir viską išbando praktiškai. Apie tokias stovyklas kalbamės su Anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ atstovais, jau beveik dešimtmetį organizuojančiais vasaros stovyklas vaikams ir praktikas paaugliams Vilniuje, antrąkart Kaune, pirmą kartą šiemet – ir Klaipėdoje.

„Po pastarųjų mėnesių gyvenimo kitokiu nei buvo įprasta ritmu ir mokymosi nuotoliniu būdu, visi esame išsiilgę gyvo bendravimo, ypač vaikai. Tą pastebime ir kalbėdamiesi su tėvais, kurie aktyviai domisi mūsų vasaros programomis, bei matydami sparčiai mažėjantį laisvų vietų skaičių.

Daugeliui dirbančių tėvų šį sezoną svarbu, kad atžalos ne tik ilsėtųsi, bet ir užsiimtų prasminga veikla.

Juk žinodami, kad vaikai laiką leidžia ne vieni namuose, o yra prižiūrimi ir drauge su profesionalais mokosi naujų įgūdžių, jie jaučiasi ramūs. Be to, pastaruosius mėnesius vaikai neturėjo galimybės praktikuoti kalbą – ne visoms mokykloms pavyko efektyviai mokyti nuotoliniu būdu.

Mūsų stovyklose moksleiviai ne tik smagiai leidžia laiką su bendraamžiais, atranda naujų draugų, bet ir tobulina anglų kalbos žinias ir įgūdžius su patyrusiais, kvalifikuotais kalbos specialistais, gerina socialines kompetencijas anglakalbėje aplinkoje. Ir žinoma, kompensuoja mokykloje atsiradusias spragas.

Mokymasis per įvairias kūrybines užduotis ir laisvalaikio veiklas padeda sudominti vaikus, keičia jų nuostatas, kad mokytis galima ne tik sėdint prie vadovėlių ar kompiuterių“, – apie stovyklas vaikams kalba „Intellectus“ vadovas Andrius Ingelevič.

Intellectus

Stovyklų metu veiklos vyksta mažose 6–10 vaikų grupėse

Stovyklų programos pritaikytos skirtingiems grupių poreikiams

Stovyklų metu veiklos vyksta mažose 6–10 vaikų grupėse – atsižvelgiant į kalbos mokėjimo lygius, pomėgius, amžių pritaikomos ir programos. Kiekviena diena turi skirtingas tematikas, pagal kurias yra paruoštos lavinamosios ir kūrybinės užduotys. Pavyzdžiui, maisto dieną dalyviai ne tik susipažįsta su naujais žodžiais, pavadinimais, bet ir drauge gamina patiekalus.

Eksperimentų dieną su mokytojais praktiškai patikrinamos mokslo įdomybės – visa tai kalbant angliškai ir taip integruojant mokymo metodus, kad vaikai net nepastebi, kaip išmoko naujų žodžių, gramatikos.

„Vaikų vasaros dienos ir pusdienio stovyklos yra skirtos 7–13 metų amžiaus moksleiviams. Esame lankstūs ir visuomet siekiame, kad programos būtų pritaikytos konkrečios grupės poreikiams. Pagal juos parenkamos ir atliekamos užduotys, interaktyvios veiklos, išvykos. Šiemet pagal galimybes vaikai su mokytojais taip pat laiką leis ne tik klasėse – lankysis muziejuose, kuriuose bus priimamos vaikų grupės. Jeigu leis oro sąlygos, užduotys ir veiklos bent keletą pusdienių bus vykdomos gryname ore.

Juk vasarą visiems vaikams norisi smagiai leisti laiką“, – kalba mokyklos padalinio Pašilaičiuose vadovė Gintarė Kniukštaitė-Toleikė.

Intellectus

Vaikų vasaros dienos ir pusdienio stovyklos yra skirtos 7–13 metų amžiaus moksleiviams

Saugos reikalavimai vasaros stovykloms vis švelnėja

Pasak G. Kniukštaitės-Toleikės, šiemet stovyklų metu mokyklose bus laikomasi grupių izoliacijos principo, sustiprintos dezinfekcijos: „Nuo birželio 1 d. panaikintas reikalavimas laikytis 1 metro atstumo vienas nuo kito, o vienam asmeniui nebėra būtina užtikrinti ne mažesnį negu 5 kv. metro plotą. Bus laikomasi numatyto grupių izoliacijos principo – visos grupės užkandžiaus ir pietaus skirtingu metu, atskirai vyks į išvykas po gamtą, lankytinus objektus miestuose.“

Mokyklose taip pat bus vykdoma sustiprinta dezinfekcija: bent 2 kartus per dieną dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai, dažnai vėdinamos patalpos. Klasėse sudarytos visos sąlygos vaikų ir darbuotojų rankų higienai – kiekvienoje galima rasti dezinfekantus, vaikams bus nuolat primenama apie tinkamą rankų higieną.

Alternatyva – mokymasis su bendraamžiais ir nuotolinėse stovyklos

Pasikeitusi situacija ir didesnis mokymosi skaitmeninimas taip pat diktuoja naujas sąlygas. Vaikams ir tėvams, kurie dar nedrąsiai žiūri į gyvą bendravimą ar gyvena kituose miestuose, miesteliuose, anglų kalbos mokykla „Intellectus“ šią vasarą sukūrė ir alternatyvą – nuotolines vasaros stovyklas.

Intellectus

Šiose stovyklose vaikų laukia sustiprintas gramatikos ir šnekamosios anglų kalbos lavinimas su bendraamžiais ir kvalifikuotais mokyklos specialistais

„Pastarasis laikotarpis parodė, kad anglų kalbos efektyviai galima mokytis ir nuotoliniu būdu, tad šiemet tėvams, turintiems mažesnes finansines galimybes leisti savo vaikus į fizines stovyklas ar neturintiems laiko atvežti ir juos pasiimti kasdien, dar nesijaučiantiems pakankamai saugiai, sukūrėme naują sprendimą – nuotolines anglų kalbos stovyklas. Prie jų prisijungti galima iš visos Lietuvos, net atostogaujant gamtoje ar prie jūros – tereikia kompiuterio ar kito išmanaus įrenginio ir interneto“, – naujieną pristato A. Ingelevič.

Šiose stovyklose vaikų laukia sustiprintas gramatikos ir šnekamosios anglų kalbos lavinimas su bendraamžiais ir kvalifikuotais mokyklos specialistais. Vienos ar dviejų savaičių dienos ir dviejų savaičių pusdienio stovyklose vaikų lauks dvi arba viena dviejų akademinių valandų nuotolinė mokymosi sesija su mokytoju ir visa grupe per „Zoom“ platformą, savarankiškai atliekamos kūrybinės užduotys tarp sesijų.

Daugiau www.intellectus.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Related Posts

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


penki + 1 =

Kitos temos: