Ar galima vesti vaiką į darželį, jeigu jam pūliuoja akys, jis sloguoja, viduriuoja, yra išbertas? Mūsų sūnus lanko darželį ir nuolat „parsineša“ namo užkratų iš darželio, nes tėvai leidžia sergančius vaikus (sako, kad jie neturi temperatūros, tačiau yra snargliuoti ir kosėja).

Aišku viena – sergančio vaiko į kolektyvą vesti negalima, nes tai gali pasunkinti paties vaiko ligą ir užkrėsti kitus vaikus.

Tačiau gyvenimo realybė kitokia – dalis tėvų šių elementarių taisyklių nepaiso.

Darželio auklėtojos vaikus priima, nes niekam nėra malonus konfliktas su tėvais, kurie sergančiam vaikui ne visuomet išgali pasamdyti auklę.

.

Priešmokyklinio amžiaus vaikai sunkiai suvokia higienos taisykles, dėl to bet koks infekcinis užkratas kolektyve greitai plinta – užsikrečia sveiki vaikai. Ši problema yra itin svarbi – reikėtų kreiptis į vaikų teisių agentūros vadovę Editą Žiobienę, tegul ji paaiškina, kokiais teisės aktais tai dabar reglamentuojama. Kas atsakingas už sergančių vaikų priėmimą, kaip įmanoma iš karto patikrinti kelių atvestų vaikų sveikatą (pvz., pamatuoti temperatūrą). Tėvai meluoja dėl to, kad darbdaviui nereikalingi darbuotojai, kurių vaikai dažnai serga, be to, tėvai nenori gauti mažesnes socialines išmokas už pirmąsias ligos dienas vaikui susirgus. Nežinau, ar yra kas paskaičiavęs, kiek kainuoja sergančio vaiko gydymas, kokie gali būti liekamieji net paprasčiausios ūminės ligos reiškiniai, kas pigiau – ligos profilaktika ar sergančiojo gydymas? Į šiuos klausimus neužtenka vien mano pasamprotavimų – tai labai aktuali tema…

Žymos: , , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


du − = 1

Kitos temos: