Ar reikia nerimauti, jei dukrytės pilvukas gana didokas? Kaip suprasti, kad pilvas per didelis? Dukrai 1 metai ir 8 mėnesiai, ūgis 92 cm, svoris 16 kg.

Kiekvieno apsilankymo pas gydytoją metu turi būti tikrinamasvaikofizinis aktyvumas, augimas, lyginama, ar svorio augimas atitinka ūgio augimą, ar abu dydžiai yra vienas kitam proporcingi.

Kai taip yra, vaiko augimas yra vertinamas kaip normalus (harmoningas).

Pasitaiko, kad svoris arba ūgis yra didesnis arba mažesnis nei amžiaus norma.

Tuomet vaiko gydytojas pasako, ar reikia ką nors daryti, o jei taip, tai ką daryti.

Kiekvieno vaiko augimo tempas skirtingas – vieni auga greičiau, kiti lėčiau. Vaikų augimo tempui, jų kūno konstitucijai turi įtakos paveldimumas ir aplinkos veiksniai. Jeigu vaiko ūgis ir svoris atitinka normos ribas vertinant procentilių metodu, nerimauti, kad dukros pilvas yra per didelis, neverta. Tačiau būtina pasitikrinti ir dėl netaisyklingos laikysenos. Įvertinti laikyseną gali tik gydytojas, matantis vaiką. Dėl laikysenos sutrikimų gali būti atsikišęs pilvas. Be to, prisimintina, kad kiekvienam vaiko amžiui yra būdinga „figūra“, kuri vertinama kaip amžiaus norma. Nemačius vaiko neįmanoma pasakyti – pilvas atsikišęs ar ne, reikia ar nereikia nerimauti.

Žymos:

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni − 8 =

Kitos temos: