Dalykai, kuriuos būtina žinoti renkantis sūpynes

sūpynės

Gamintojas visada privalo nurodyti amžių bei svorį, kuriam šis modelis tinkamas

Sūpynės – puiki pramoga tiek vaikams, tiek suaugusiems. Taip dažnai matome linksmai besisupančius vaikus, kad net nesusimąstome, jog tai ypač naudinga veikla. Sūpynės padeda lavinti pusiausvyrą, vestibuliarinį aparatą, malšina nerimą, blogą nuotaiką ir turi daug kitų privalumų.

Atšilus orams, skubame pirkti sūpynių į savo kiemą, o jeigu jo neturime – į sodybą, vasarnamį, kaimą. Jeigu visgi jų neperkame, tačiau mielai naudojamės jau įrengtomis, svarbu žinoti keletą dalykų. Taigi, kaip išsirinkti tinkamas sūpynes ir ką būtina apie jas žinoti?

Gamintojas visada privalo nurodyti amžių bei svorį, kuriam šis modelis tinkamas. Tai nėra nurodoma šiaip sau. Modeliai būna suskirstyti į grupes pagal amžių dėl saugumo. Jeigu vaikutis dar tvirtai nesėdi, tai jam jokiu būdu negalima pirkti sūpynių, skirtų nuo 3 metų. Ne tik dėl to, jog gali iškristi, susižeisti, bet ir dėl netaisyklingos laikysenos, apkrovos tam mažam stuburui ir visam kūnui.

Kokios būna sūpynių kategorijos?

Sūpynės-gultukai. Nuo 3 mėn. leistinos tik gultuko tipo sūpynės, kurios tinka ir kūdikiams, ir vaikučiams iki 3–4 metų, priklausomai nuo vaikučio svorio.

Sūpynės su atramomis. Tvirtais sėdintiems kūdikiams ir vaikams tiks sūpynės, į kurias vaikutį turite įkelti, įsodinti ir jis pats negalės išlipti – tai sumažins iškritimo tikimybę.

Medinės sūpynė.Vaikučiams, kurie jau yra savarankiški, bėgioja, žaidžia ir patys moka užsilipti, supuosi.lt įkūrėja Inga Verbickė siūlo medines sūpynes, kurių pasirinkimas yra platus. Vaikams labai patinka platesnės medinės sūpynės, kuomet galima suptis kartu su broliu, sese ar draugu.

Sėdimas ir gulimas hamakas. Nors atrodytų, kad hamakas labiau patinka suaugusiems, bet tai netiesa – vaikai ne ką mažiau juos mėgsta! Tai pirkinys, kuris tiks visai šeimai. Galima suptis kiek intensyviau, o galima pailsėti, pavartyti knygą, pabūti su savimi. Be to, hamakai neužims daug vietos, juos galima imti į gamtą, sodą, mišką, prie ežero, bet kur! Sėdimas hamakas puikiai tinka vyresniems vaikams ir suaugusiems – galima skaityti knygą, žiūrėti filmus ar užsiimti kita ramia, mėgiama veikla.

Kokonai. Ramybę, tylą mėgstantiems vaikams puikiai tiks sūpynės – kokonas. Jį galima pakabinti ir namuose, įvertinus vaiko pomėgį suptis. Aktyviems vaikams, kurie nei valandėlės nepabūna ramiai, labiau tiktų lauko sūpynės.

Sūpynių kategorijų ir modelių yra įvairiausių, tačiau labai svarbūs yra du dalykai – saugumas ir sūpynių priežiūra.

Sūpynių įvairovė:

Saugumas

Išsirinkus sūpynes pagal rekomenduojamą amžių, labai svarbu yra, kad tėveliai ar kiti suaugusieji būtų šalia, kuomet vaikas supasi. Nepalikite mažo vaiko vieno, net jeigu jis jaučiasi tvirtai.

Priežiūra

Kaip ir bet kokį kitą daiktą, taip ir sūpynes, būtina tinkamai prižiūrėti. Į geras sūpynes investuoti verta, bet ir priežiūra yra svarbi. Rekomenduojama sūpynes nakčiai nusinešti namo, jei yra galimybė. Nepriklausomai nuo sūpynių medžiagos, modelio ir oro sąlygų. Tokiu būdu jos ilgiau tarnaus ir nenukentės jų išvaizda, medžiagos spalva.

Geras oras kviečia džiaugtis sūpynių privalumais, bet nepamirškime apie tinkamą jų pasirinkimą, priežiūra ir, svarbiausia, saugumą!

Paruošė Sabina Kemerienė

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 − = vienas

Kitos temos: