Ypatinga gerumo misija: kodėl per Deimantės 17-ąjį gimtadienį tiek daug žmonių verkė

Deimantė švytėjo

Atrodo skubi leki, nori padaryti daugiau negu suspėji, pyksti ant savęs, kad padarei ne tiek, kiek norėjai…

Tokios mintys buvo Deimantės gimtadienio rytą, bet kai prasidėjo pasiruošimas gimtadieniui, supratau, kad ši diena bus ypatinga. Ir tikrai neklydau. Dėka nerealios gimtadienio pasiruošimo komandos, padovanojome Deimantei 17-o gimtadienio šventę tokią, nuo kurios aikčiojo ne tik pati jubiliatė Deimantė, bet ir visi esantys.

Ne aš viena tramdžiau ašaras iš džiaugsmo, kai pamatai tokias mergaitės emocijas. 

Bet apie viską iš pradžių

Esu įkūrusi socialinį verslą – VŠĮ „Unikalus šokis“ – tai šokiai specialiųjų poreikių vaikams (apie verslo įkūrimą yra straipsnis: https://www.tv3.lt/naujiena/gyvenimas/996699/nuo-idejos-iki-verslo-neigaliems-vaikams-padovanotas-sokis)
Jei trumpai: 2017 m. išgirdusi apie organizacijos „Reach for change“ konkursą „Talentas keisti“, kuris skatino dalyvauti visus, turinčius idėją, kaip padaryti vaikų gyvenimą geresniu, nusprendžiau dalyvauti

Jau seniai širdyje nešiojau idėją, pradėti vesti adaptuotus šokių užsiėmimus specialiųjų poreikių vaikams. Idėja gimė dėl to, kad pati turiu mamą su psichosocialine negalia – mano mama serga šizofrenija ir iki konkurso niekam nepasakojau savo šeimos istorijos, bijojau būti nesuprasta. Tačiau viskas pasikeitė po konkurso, nes jame pirmą kartą drąsiai papasakojau apie mamos negalią ir pradėjau pirmuosius žingsnius savo idėjos įgyvendinimo link. Taip su didele organizacijos „Reach for change“ pagalba pradėjau organizuoti pirmuosius šokių užsiėmimus specialių poreikių vaikams ir įkūriau organizaciją VŠĮ „Unikalus šokis“.

Gimtadienio akimirka

Idėja dovanoti gimtadienius ypatingiems vaikams gimė bendraujant su ypatingųjų vaikų tėvais, nes pamačiau, kad labai dažnai ypatingų vaikų tėvai augina savo atžalas vieni, vaikams reikia specialios pagalbos, papildomų užsiėmimų ir dažnai tokia šventė kaip gimtadienis nebūna švenčiama. O juk gimtadienio šventė vaikams yra labai svarbi, jie jos laukia ir nori ne tik dovanų, bet ir būrio juos sveikinančių draugų.
Kreipiausi į Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos pirmininkę Neringą Šalugienė, kad ji iš asociacijos narių parinktų vieną vaiką, kurio tėvai gimtadienio šventės neišgali organizuoti. Taip radome mergaitę vardu Deimantė, kuri į Vilniuje vykusią gimtadienio šventę atvažiavo iš tolimo Lygumai miestelio.
Džiaugiamės, kad prie gimtadienio šventės prisidėjo tiek geranoriškų žmonių ir įmonių ir galėjome padaryti labai didelė staigmeną Deimantei, kuri aikščiojo ir neslėpė susižavėjimo.
Koks buvo Deimantės gimtadienius
Šioje šventėje dalyvavo nemažai įprastos raidos vaikų su tėvais, todėl labai džiaugiamės, kad jie labai gražiai Deimantę pasveikino ir tuo pačiu ugdė savo empatiją priimti kitokius žmones, turėjo galimybę pamatyti, kad negalia yra žmogaus išskirtinumas, bet jis toks pats žmogus kaip ir mes ir kad nereikia gailėtis, o priimti ir žaisti, draugauti taip pat kaip su kitais.

Deimantė 17-o gimtadienio atvyko švęsti iš tolimo miestelio Lygumai

Deimantė 17-o gimtadienio atvyko švęsti iš tolimo miestelio Lygumai. Kaip sakė mama, Deimantė Vilniuje yra buvusi, kai jai buvo 2 metukai. Smagu, kad nepabūgo leistis į tokią tolimą kelionę.

Deimantė visiems dalino apkabinimus ir šypsenas.

Prie užburiančios šventės grožio prisidėjo dovanomis, paslaugomis ir pagalba šie šilti žmogeliukai ir įmonės:

Visas šventės akimirkas kantriai fiksavo ir stipriai padėjo koordinuojant visą renginį Kristina Černiauskienė / Kristina Chéri Photography

Mamkytė visus paruošė siurprizo akimirkai, kad visi vieningai ir darniai sutiktų Deimantę.

Šie rankų darbo gaminiai atiteko Deimantei kaip dovanos:

Medžiaginė D raidė – Alexis HOME

Medinė dekoruota vardinė raidė – Medinė plunksna

Medinė dekoruota vardinė pakaba – Handmade by Irina

Vardinis toperis ant torto – Made By Tetis

Specialiai Deimantei gaminti užburiančio grožio papuošalai iš Niežtintiems Dantukams/Čiulptukų laikikliai, kramtukai, papuošalai

Kadangi paskutinę minutę sužinojau, kad torto nebus, sukausi kaip išmanydama ir paskutinę minutę/naktį pagaminau tortą pati. Gavosi kaip gavosi, bet šventė neliko be torto. O kad mano gamybos tortas buvo gražus esu be galo dėkinga už vardinį toperį Made By Tetis bei neapsakomo grožio saldumynus Saldžios Spalvos . Ne tik gražiai atrodė saldumynai, bei ir vaikų labai mėgstami buvo.

Dėl ko vaikai pešėsi, tai tikrai dėl neapsakomai grožio krėslo iš Nertas. O kitas žaidimas, kuris suviliojo visus ir ne viena mama išgirdo, „tokio noriu namuose“, tai balansinė lenta iš Made By Tetis

Šventė neliko be torto

Ko vaikai klausė kaip užburti, Skanus prisiminimas vaflių gaminimo pamokėlės, kurios metu ne tik patys gamino tešlą, mušė kiaušinius ir dėjo miltus, bet ir patys pasigamino savo ypatinguosius vaflius (kas su pabarstukais, šokoladu ar burnočio spragėsiais).

Saldaus stalo grožį įrėmino nuostabus vežimėlis iš Meilės Burbulai & Kreidinė gėlių foto sienelė

Jame labai dailiai dėliojosi kompozicijos su rankų darbo moliniais išskirtinio grožio indais •Lipdau• rankų darbo indai

O visu šventės dekoru rūpinosi MIKA house. Negaliu atsistebėti, kaip buvo dailiai iškirptos dekoracijos ir kaip visa erdvė virto tikromis džiunglėmis.

Visas veiksmas vyko atviroje visoms šeimoms Unikalioje studijoje (Uniq Dance), kur ne tik šokame, sportuojame, bet iš švenčiame gimtadienius.

Visos šventės akimirkos užfiksuotos nuostabios fotografės Kristina Černiauskienė / Kristina Chéri Photography yra čia:

https://www.facebook.com/pg/Uniq-Dance-688735231310347/photos/?tab=album&album_id=1231522987031566

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 + vienas =

Kitos temos: