Dukrai 2 metukai, gydomės nuo vidurių užkietėjimo nuo 6 mėnesių, tačiau tai darydavome per meniu (suderintas maistas), o dabar jau mėnuo kai prireikė Duphalak vaisto ir vartojame, gydytojai skyrė, pasakė kaip naudoti (1 ml 1 kg kūno masė) tai geriame 10 ml, bet vaisto vartojimo eigoje iškilo klausim. Ką daryti, jei naktį dukra jaučia skausmą pilvo (tik 1 naktį taip buvo), ar duoti paracitamolio nuo pilvuko skausmo? Gal paracitamolio neduoti, nes vaikas vartoja Duphalac? Jei kartais vartojant Duphalac paskauda pilvuką, ar jau reikia nutraukti vaisto vartojimą, nes jei nutrauksim – vaikas nesituštins, šiuo metu pats vidurių užkietėjimo pikas. Ar paracitamolio vartojimas skausmui malšinti gali kaip nors sutrikdyti vaikučio norą tuštintis, paskatinti vidurių kietėjimą? Dar klausimas, jei vartijant Duphalac kurią nors parą viduriai per skysti, ar irgi nutraukti vaistą, jei nutraukti, kuriam laikui?

Duphalac sudėtyje esanti vidurius laisvinanti medžiaga suminkština išmatas ir palengvina žarnų turinio slinkimą pritraukiant vandenį į žarnyną.

Geriant Duphalac būtina, kad vaikas per dieną išgertų ne mažiau kaip 2 stiklines vandens.

Duphalac yra geras vaistas, nes jame esanti vidurius laisvinamoji medžiaga iš žarnyno nepatenka į kraują.

Paprastai Duphalac neskiriamas naujagimiams ar mažiems vaikams, nes jis gali sutrikdyti normalius išmatų judėjimo žarnynu refleksus.

Esant ypatingoms aplinkybėms gydytojas gali skirti Duphalac vaikui, naujagimiui ar kūdikiui, tačiau jis atidžiai turi stebėti gydymo eigą. Skirta vaisto dozė išgeriama  per vieną, pvz., pusryčiaujant arba per du kartus, pvz., pusryčiaujant ir valgant pietus. Kūdikiams iki 1 metų pradinė paros dozė iki 5 ml, palaikomoji paros dozė iki 5 ml. 1-6 metų vaikams pradinė paros dozė 5-10 ml, palaikomoji paros dozė 5-10 ml. Kitaip tariant vienam vaikui, kad viduriai taptų skystesni, užtenka išgerti 5 ml, kitam 7 ml, o trečiam ne daugiau 10 ml. Duphalac, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Šalutinis poveikis atsiranda ne visiems vartojantiems vaistą. Galimi šie šalutiniai poveikiai:
– vidurių pūtimas, ypač per kelias pirmas gydymo dienas. Tai paprastai praeina per keletą dienų;
– pykinimas
– vėmimas
– jei vartojamos didesnės nei rekomenduojamos dozės, galite pajusti pilvo skausmus bei gali prasidėti viduriavimas

Jei vaikui, nepriklausomai nuo jo amžiaus, sugirdoma per didelė Duphalac dozė, gali prasidėti pilvo diegliai ir viduriavimas

Nepasitarus su gydytoju vaistas nevartojamas ilgiau  dviejų savaičių

Paracetamolis ir joks kitas skausmą mažinantis vaistas pilvuko skausmo malšinimui neduodamas

Vidurių užkietėjimo priežasčių yra ne viena.

Jo šalinimas yra sėkmingas, kai surasta priežastis yra pašalinama.

Kadangi kaip rašote, viduriai dukrai pradėjo užkietėti nuo 6 mėn.

amžiaus Jums dera savo mažylės gydytojo paprašyti siuntimų vaikų gastroenterologo ir vaikų chirurgo konsultacijoms, nes būtinas mažylės būklės įvertinimas ir ištyrimas.

Gydytojams derės išsamiai ir glaustai pasakyti, kaip Jūs suvokiate vidurių užkietėjimą (kokiais laiko tarpais tuštinosi, išmatų išvaizda, vaiko pojūčiai susiję su tuštinimosi problema), kokiose aplinkybėse atsirado vidurių užkietėjimas, (pvz., pakeitus maistą, pradėjus pratinti tuštintis į puoduką), kokios aplinkybės galėjo turėti įtakos vidurių užkietėjimo piko atsiradimui dėl kurių buvo paskirtas Duphalac.

Žymos: , , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


trys + = 6

Kitos temos: