Mamos neretai susiduria su vienišumu ar jaučiasi nesuprastos, todėl moterų bendrystė – itin svarbu. Iš emigracijos į Tauragę prieš 5 metus sugrįžusi pajutau, kaip čia to trūksta mamoms.
Prieš metus su vyru, kūdikiu ant rankų ir dviem pradinukais ėmėme renovuoti apleistą pastatą ir jame steigti savo šeimos gėlių ir vintažo verslą. Supratau, kad auklių neturėsime, tad darbe reikia atskiros erdvės mažyliui ir po pamokų pasiliekantiems mūsų vaikams. Taip gimė idėja rengti savaitinius mamų susitikimus ir Anglijoje matytus užsiėmimus mamoms ir mažyliams vesti jau pačiai.
Buvo labai nedrąsu, nes turėjau vos vieną draugę su mažyliu, visos mano draugės jau senokai praauginusios vaikus, bet jau tada juokiausi, kad savo „šaiką“ subursiu pati.
Šiuose užsiėmimuose mamos ne kritikuoja, o palaiko viena kitą ir dalijasi kylančiomis problemomis ir jų sprendimo būdais.
Sakau, kad Tauragė – Lietuvos mažoji Prancūzija, kadangi beveik visų vyrai verčiasi automobilių verslu, dažnai išvykę arba gyvena užsienyje, o mamos daug laiko praleidžia vienos su vaikais. Man labai svarbu, kad mamos jaustųsi išgirstos, pastebėtos. Visi skuba pasidžiaugti kūdikėliu jam gimus, bet mama lieka kažkur nuošalyje, o juk atsigauti po gimdymo reikia net 2 metų!
Mūsų kūnas, hormonai nuolat keičiasi, reikia prisitaikyti prie nuolatinio miego trūkumo, naujos rutinos, vaikų raidos ir augimų šuolių. Labai lengva save pamesti. O dar tas nuostabus gyvenimas, matomas socialinėje erdvėje, – atrodo, kad kitų vaikai viską valgo, gerai miega, kitos mamos visada puikiai atrodo. Imame save teisti, priimame kritiką giliai į savo širdį. Norisi atkreipti dėmesį, kad mamos yra itin jautri visuomenės dalis, mes turime laiku tai pamatyti, išgirsti, padėti.
Labai džiaugiuosi, kad į mano judėjimą atkreipė dėmesį Tauragės savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir pasiūlė įvairių paskaitų. Mamos noriai renkasi ne tik į edukacijas bei kūdikių pamokėles, bet ir paklausyti paskaitų.
Kiekvieną susitikimą visada vainikuoja kava, arbata, vaišės. Mamos ne tik gali išlieti širdį dėl savo rūpesčių, bet ir pasidžiaugti viena kita. Matau, kaip mamos susidraugauja, dalinasi rūbeliais, susitinka mieste pasivaikščioti su vaikučiais ar lankosi kartu baseine. Gera matyti, kad mes nebesvetimos.
Mūsų bendruomenę vienija daugiau kaip 40 mamų. Kartu šventėme „babaužiadienį“, Kalėdų šventę su pirmuoju Kalėdų Seneliu, Užgavėnes, Velykas, Motinos dieną. Netrūko žaidimų, rėmėjų prizų, nuostabių fotosesijų.
Labai džiaugiuosi, kad mano veiklą pastebėjo VŠĮ „Mama mums rūpi“ ir paprašė tapti savanoriais organizuojant ėjimo renginį per Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną. Pasitelkusi socialinius tinklus, užkūriau grandininę reakciją, ir kitos mamos, šeimos, verslai panoro prisidėti prie šventės rėmimo dovanomis. Likau priblokšta, kai pamačiau, kad į šventę atėjo daugiau kaip 200 dalyvių. Užsiregistravo 140 mamų, jos atėjo ne su vienu vaikučiu, kitas palaikė ir vyrai bei seneliai. Tai parodo, kokia stipri, empatiška ir vieninga bendruomenė mus supa.
Rugsėjį beveik visi mūsų mažyliai pradės lankyti į darželius. Aš pati šiuo metu laukiuosi ketvirto mažylio, rudenį ruošiamės jo sutikimui. Tad klubo veiklą stabdysiu iki pavasario. Liks tik ramiai peržiemoti ir kauptis naujiems susitikimams, nes iki tol dirbsiu savo „Žydinčiuose linkėjimuose“ – pirmame gėlių ir vintažo salone Lietuvoje.
Tauragės mamyčių klubo vardu – Kristina Kuisienė