Artimi, sveiki ir gyvybingi santykiai remiasi ne tik kasdieniu bendravimu, bet ir atviru požiūriu į intymumą. Vis dėlto, kai pokalbis pakrypsta link erotikos ar sekso prekių – net ilgamečiai partneriai kartais susiduria su nejaukumu.
Gėda, baimė būti nesuprastam, arba tiesiog neįprasta tokia tema kalbėti garsiai – visa tai normalu. Tačiau būtent atvirumas ir smalsumas gali tapti raktu į dar artimesnį ryšį. Kaip pradėti šį pokalbį taip, kad jis nevirstų nejaukia tyla, o taptų įdomia ir suartinančia patirtimi?
Pirmiausia – tinkamas laikas ir atmosfera
Tokio pokalbio nevertėtų pradėti viduryje buities rūpesčių ar kai partneris akivaizdžiai pavargęs. Rinkis laiką, kai abu jaučiatės atsipalaidavę ir niekur neskubate.
Gal tai vakaras su vyno taure, ramus savaitgalio rytas ar net po bendro pasivaikščiojimo. Pokalbis apie intymumą neturi būti „sunki tema“ – jis gali būti žaismingas, jaukus ir atpalaiduojantis (jei tik tam sukuriama tinkama nuotaika). Pokalbio metu gali būti išryškinama – kokios erotinės prekės poroje labiausiai tiktų.
Pradėk nuo savęs – be spaudimo
Viena didžiausių klaidų – reikalauti ar siūlyti pernelyg tiesmukai. Užuot sakęs „norėčiau, kad naudotume žaisliukus“ – gali pradėti švelniai, pavyzdžiui: „Neseniai skaičiau įdomų straipsnį apie tai, kaip poros naudoja sekso prekes santykiams paįvairinti. Kaip manai, ar tai būtų įdomu mums?“ Tokia formuluotė nekelia spaudimo, kviečia į pokalbį, o ne į ginčą ar sprendimą.
Normalizuok temą – erotika nėra tabu
Intymumas – tai natūrali, sveika ir visaverčių santykių dalis. Pokalbiai apie erotiką, norus, fantazijas ar priemones joms įgyvendinti neturėtų būti kažkas gėdingo. Galima pasidalinti tuo, kad tokios temos dažnai kelia nejaukumą ne dėl partnerio, o dėl to, kaip buvome mokomi apie seksą – dažniausiai su gėdos ar slaptumo prieskoniu. Atviras pripažinimas: „Man šiek tiek nedrąsu apie tai kalbėti, bet noriu tai daryti su tavimi, nes tu man rūpi“ – jau savaime tampa intymumo aktu.
Žiūrėkite, skaitykite ir rinkitės kartu
Puikus būdas išsklaidyti įtampą – padaryti tai žaidimu. Pasiūlyk pažiūrėti erotinių prekių el. parduotuvę drauge. Ne kaip pirkimo tikslą, o kaip smalsų naršymą: „Pažiūrėkim kartu, kas ten apskritai yra – pažadu, tik dėl juoko.“ Labai dažnai nuo juoko ir prasideda rimčiausi pokalbiai. Rinkdamiesi kartu – partneriai gali išreikšti savo ribas, norus ar netikėtus pomėgius, o tai suartina dar labiau nei pati prekė.
Priimk bet kokią reakciją be kritikos
Galbūt tavo partneris iš pradžių sureaguos atsargiai ar net skeptiškai. Tai – normalu. Svarbu leisti jam/i jaustis saugiai, nespausti, o parodyti, kad pats pokalbis tau svarbesnis už konkretų rezultatą. Gali pasakyti: „Aš noriu, kad mes būtume atviri viskam, kas gali suartinti, bet nieko neversiu. Jeigu kažkas kelia nepatogumą – visada galim grįžti prie to vėliau.“
Tai apie ryšį, o ne trūkumą
Labai svarbu, kad partneris nepagalvotų, jog nori naujovių todėl, kad kažkas „ne taip“. Aiškiai parodyk, kad pokalbis apie sekso prekes kyla iš noro tyrinėti, mėgautis, gilinti artumą, o ne iš nepasitenkinimo. Intymūs aksesuarai nėra „reikia, nes trūksta“, jie – „galima, jei įdomu“.
Tikras artumas prasideda ten, kur nėra baimės būti savimi
Kalbėti apie seksą, žaismingumą, fantazijas ir erotines prekes – tai ne tik apie fizinį malonumą. Tai apie pasitikėjimą, apie leidimą būti pažeidžiamu, smalsiu, tikru. Tai apie norą kartu augti, žaisti, patirti ir kurti ryšį, kuriame nėra vietos gėdai ar priekaištams. Tad net jei pradžioje bus truputį nejauku – verta. Nes kartais vienas nuoširdus pokalbis atveria kelią į visai naują artumo lygį.
Susiję straipsniai