Koks vaiko akinukų susibraižymo „laipsnis“ jau kenkia regėjimui?

akinukai

Neringos Laurinaitienės nuotr. www.neringosfoto.lt

Sakoma, kad iki 7 metų tėvai turėtų prižiūrėti, kaip vaikučiai valosi dantukus. O nuo kokio amžiaus jau galima visiškai pasitikėti vaiku, kad jis tvarkingai užlaikys ir prižiūrės akinukus?

Viskas priklauso vaiko savarankiškumo. Būna keturmečių vaikų, kurie puikiai prižiūri akinukus, o būna, jog ir paaugliams reikia priminti, kad norint geriau matyti, kartais užtenka išsivalyti stikliukus… Tad atsižvelgiant į vaiko amžių ir sugebėjimus, tik įsigijus akinius, būtina išaiškinti apie jų priežiūrą.

Kokie akinukai vaikams yra patvariausi? Tėvai labai nori, kad akinukai būtų nepastebimi, todėl mėgsta rinktis akinius, kurių stiklų apačias prilaiko vielutės. Tačiau tokie akinukai mažiau patvarūs…

Kaip ilgai vaikui tarnaus akinukai, priklauso ne tiek nuo jų konstrukcijos, kiek nuo to, kaip su jais vaikas elgiasi. Jeigu vaikas nuolat nešioja akinius, tik nusiima juos nakčiai, tvarkingai pasideda į specialų dėkliuką ir dar nepamiršta kasdien išvalyti, tada akinukai tarnaus ilgai. Jeigu vaikas yra labai judrus arba sportuoja, tokiu atveju galbūt reikėtų pagalvoti apie specialius rėmelius. Dažniausiai tokie įsigijami kaip antri akiniai.

Vaikams mes nerekomenduojame tik vadinamųjų „berėmių“ rėmelių, kurie tikrai yra trapesni. Žinoma, kokio tipo akinių rėmelį pasiūlyti, priklauso nuo vaiko amžiaus ir akinių recepto.

Ar vaiko akinukus reikia kartkartėmis „suderinti“ – nunešti į optikos saloną, kur juos priveržtų, atlankstytų išklerimus?

Kai tik akinukai pradeda ant nosies kreivai „sėdėti“ arba smukčioti, tada juos ir reikėtų nunešti į optikos saloną remontui.

Kaip suprasti, kad akinus jau laikas keisti? Koks susibraižymo „laipsnis“ jau kenkia regėjimui?

Jei ryškesni įbrėžimai atsiranda maždaug akinių lęšio centre, arba vaikas pats pradeda skųstis, kad neryškiai mato.

Kaip akinukus saugoti ir prižiūrėti, kad tarnautų ilgai?

Svarbiausia tinkamai prižiūrėti akinių lęšius: geriausia juos nuplauti tekančiu vandeniu su paprastu muilu (tik nenaudoti populiarių nuriebalintojų, tokių kaip „Fairy“) ir išvalyti specialia servetėle. Optikos salonuose galima įsigyti ir specialaus akinių valymo skysčio. Blogiausia, kai akiniai trinami sausai, su bet kokia medžiaga. Tada jų „galiojimo laikas“ sutrumpėja.

Kaip suprasti, kad akinukai vaikui per maži?

akiniai

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt

Kai akinių rėmeliai pradeda spausti galvą, nuėmus akinukus matyti žymės. Arba žiūrint iš priekio akinių rėmelių kojelės pastebimai skečiasi.

Ką patartumėte, jei pradėjus nešioti akinukus, vaikui rausta užausiai, paakiai (tos vietos, kurios liečiasi su akinukais)?

Paraudimų priežasčių gali būti įvairių. Galbūt užtenka pakoreguoti rėmelį, ir nepatogumai baigiasi. Todėl geriausia akinukus atsiimti su vaiku, tada iš karto rėmelis yra priderinamas.

Gali būti, kad vaikas alergiškas nikeliui, kuris įeina į rėmeliams naudojamo metalo sudėtį, išskyrus titaninius. Tada reikėtų rinktis plastikinius arba metalinius rėmelius iš titano.

Ar perkant akinukus vaikui reikia pirkti ir dėkliuką, servetėlių valymui?

Būtinai. Akinukai turi turėti savo vietą. Juk reikia juos kažkur padėti nakčiai ar įsidėti kuriam laikui į kuprinę mokykloje. Ir nuo pat akinukų įsigijimo, reikėtų įpratinti vaiką valyti stikliukus su specialia servetėle, kad jie ilgiau tarnautų.

Kiek vidutiniškai laiko tarnauja vaikui vieni akinukai?

Jei vaikas ankščiau jų nepataisomai nesulaužo, tai vidutiniškai apie dvejus metus. Dažniau reikia pakeisti akinių lęšiukus, nes vaikų akių korekcija paprastai keičiasi porą kartų per metus.

Į skaitytojų atsiųstus klausimus atsakė optikos specialistė Ingrida Jasienė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 + šeši =

Kitos temos: