Kodėl 2 mėn. vaikelis po 2–3 valandų po maitinimo atpila varškyte? Mūsų patirtis tokia: 1. „Nestle nan pro“ netiko, kietino viduriuus, aitpylinėjo. 2. „Cow and gate comfort“ netiko, išbėrė veiduką. 3. „Aptamil 1“ netiko, atpylinėjo fontanais kekvieną kartą po maitinimo. 4. „Aptamil AR “ netiko, nes nors atpylinėjimai sumažėjo, labai užkietėjo viduriai. Aš nevilty. Gal galit ką patarti?

Jei atpila apvirškintu pienu
Jei kūdikis visuomet atpila (atvemia) apvirškintu pienu, pasitarkite su prižiūrinčiu gydytoju, tai gali padėti diagnozuoti šias patologines būkles:
1. Prievarčio spazmas – tai būklė, kai dėl padidėjusio skrandžio ir dvylikapirštės žarnos jungties raumeninio žiedo tonuso skrandžio turinys nekeliauja virškinamuoju traktu žemyn dvylikapirštės žarnos link, o yra išstumiamas atgal į stemplę, burną. Ši būklė paprastai gydoma šiltais kompresais, lengvais masažais, raumenis atpalaiduojančiais vaistais.
2. Prievarčio stenozė – tai įgimtas skrandžio-žarnyno jungties susiaurėjimas, gydoma chirurginiu būdu.
Apie 6–8 gyvenimo mėnesį kūdikiai nustoja atpylinėti savaime, nes stiprėja stemplės raukas ir pilvo sienos raumenys, vaikutis pradeda sėdėti, daugiau būna vertikalioje padėtyje bei pradeda valgyti tirštesnį maistą.
Jei norite išvengti atpylinėjimų, neleiskite kūdikiui peralkti. Peralkęs mažylis godžiai čiulpia pieną ar mišinį, prisiryja oro, tuomet pradeda jausti diskomfortą pilve, nustoja žįsti, darosi neramus, parausta, gali pradėti verkti, raitytis, kol galiausiai atrūgsta oro burbulus, atpila dalį pieno ir nurimsta.
Patarimai, kad mažiau atpylinėtų
1. Kad kūdikis neprisirytų oro, jis turi taisyklingai apžioti spenelį, apžiojus tik spenelio galą, aplink jį burnytėje lieka laisvos erdvės tarpas, pro kurį ir priryjama oro.
2. Nelaukite, kol kūdikis peralks, pastebėję, kad vaikutis išalkęs, neatidėliokite maitinimo.
3. Maitinkite dažniau ir po nedaug. Maitindami darykite pertrauką. Jei maitinate mišiniu, sumaitinę 80–90 ml mišinio, padėkite vaikučiui atsirūgti ir toliau maitinkite.
4. Rinkitės žindukus su ne per didele skyle.
5. Neduokite kūdikiui tarp valgymų čiulptuko.
6. Mišiniui maitinti naudokite anti-colic buteliukus, kurių dugne yra įrengtas specialus vožtuvas orui išeiti.
7. Po kiekvieno maitinimo būtinai padėkite kūdikiui atsirūgti – pakelkite jį, priglauskite prie peties ir panešiokite stačią. Būkite kantrūs, vieni kūdikiai panešioti atsirūgsta beveik iškart, kitus tenka nešioti ilgiau nei pusvalandį. Galima pasodinti kūdikį sau ant kelių, jo liemenį šiek tiek palenkti į priekį ir glostant švelniai kiek paspausti pilvuką.
8. Po žindymo guldykite kūdikį ant dešiniojo šono.
9. Po žindymo ar maitinimo niekada neguldykite kūdikio ant nugaros, nes atpiltas skrandžio turinys gali patekti į kvėpavimo takus ir vaikutis gali užspringti.
10. Pienui sutirštinti galite naudoti specialius „Nutrilon“ miltelius, jie sumaišomi su nutrauktu pienu, mišiniu pažymėtu „Pepti“ arba „HA“ ženklais, arba ištirpinami vandenyje ir sugirdomi prieš maitinant. Galima rinktis mišinius pažymėtus „AR“ raidėmis.
11. Naudokite preparatą, skirtą atpylinėjimams mažinti. Šio vaisto sudėtinės dalys (magnio alginatas ir ksantano guma) sutirština kūdikio išgertą pienuką ar mišinį. Preparato pagalba iš skysto maisto formuojasi gumulėlis, kuris sunkiau pakyla į stemplę. Vėliau gumuliukas suyra.
Jei atpiltame piene pastebėjote kraujo gyslelių, neišsigąskite – tai gali būti kraujas iš jūsų įskilusio spenelio odos arba iš kūdikio stemplėje trūkusio kapiliaro (tai nepavojinga, praeina savaime).
Sunerimti reikėtų:
• Jei kūdikis atpila fontanu.
• Jei dėl gausaus ir dažno atpylinėjimo neauga svoris.
• Jei maitinamas mažylis nuolat kosėja, springsta.

Žymos: , , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


7 + = dešimt

Kitos temos: