To mamos seniai laukė: Vilniaus gimdymo namuose atidarytas Laktacijos kabinetas

unnamed (5)

Laktacijos kabineto šeimininkė akušerė Ieva Girdvainienė pati augina dvi mažas dukrytes

Jau 25 metus (nuo 1992-ųjų) rugpjūčio 1–7 dienomis  švenčiama Pasaulinė žindymo savaitė. Jos tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje. Vilniaus gimdymo (VGN) šia proga atidarė Laktacijos kabinetą.

Kas jau turi vaikų, sutiks, kad žindymas – tai ir menas, ir mokslas, ir įdirbis, ir sėkmė. Daugybė niuansų susideda ir nulemia, ar moteris sėkmingai žindys, ar vargs ir galop žindyti nust0s. Jeigu pirmomis savaitėmis moteris jaus palaikymą, gaus informaciją, realią pagalbą – ji žindys „su vėjeliu“.

Į šventę atvykę svečiai dėstė savo palaikymą. Kabineto vadovė – akušerė Ieva Girdvainienė dalinosi patirtimi, kad dirbant stacionare žindymo tema be galo aktuali, ir čia moterys sulaukia kompetentingos pagalbos. Tačiau ką daryti grįžus namo, kai viršų ima nežinojimas, nuovargis, aplinkinių dezinformacija? Kartais geranoriškas močiutės „ką tu čia vargsti, vaikeli“ nulemia, ar mama nuleis rankas, ar ne. Užtat turėdama Laktacijos kabineto kontaktus, mama bet kada galės paskambinti, pasitarti, atvažiuoti, pasirodyti. Pasak akušerės Ievos, jei bus reikalingas stebėjimas, mama su vaikeliu čia galės pasilikti kad ir visą dieną, kad tik būtų suteikta visa reikalinga pagalba.

unnamed

Žindymo skatinimo komiteto pirmininkas Romualdas Sabaliauskas, VGN vadovė Kornelija Mačiulienė ir akušerė Ieva Girdvainienė

Labiausiai Ieva džiaugėsi Pasaulio žindymo iniciatyvų aljanso (The World Alliance for Breastfeeding Action, WABA) sveikinimu. Laktacijos kabinetas pastebėtas pasauliniu lygiu!

Į Laktacijos kabineto atidarymą atėjęs  Žindymo skatinimo komiteto pirmininkas Romualdas Sabaliauskas ne tik perkirpo juostelę, bet ir nuoširdžiai pasidžiaugė VGN entuziazmu. VNG pirmieji gavo Naujagimiui palankios ligoninės statusą, dabar pirmieji Vilniuje atidarė Laktacijos kabinetą. 

Į svečius atėjo ir mamos, kurios išbandė šio kabineto paslaugas (kabinetas neformaliai veikia nuo pavasario). Mintis buvo ta pati – žindyti galime visos, tačiau ne visos sulaukiame palaikymo. O informacija, gauta nėščiųjų kursuose, perskaityta vadovėliuose ar internete, nublanksta, kai rankose turi realų kūdikį. Štai tada pamokymas, parodymas yra aukso vertės.

Sveikiname, o platesnį interviu su Ieva Girdvainiene skaitykite jau artimiausiame „Mamos žurnalo“ numeryje.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ trys = 10

Kitos temos: