Mane neramina mano 15 mėnesių berniuko dabartinis svoris – 10 kg 200 g (gimė 3 kg 600 g). 14 mėnesių maitinau savo pienu, nuo 6 mėnesių pradėjau po truputį primaitinti. Nenoriai valgydavo, kartą išvis atsisakė valgyti mėnesį laiko. Ar dabartinis svoris nėra per mažas tokio amžiaus berniukui?

Daugumos metinukų vaikų svoris yra gimimo svoris padaugintas iš trijų – jūsų sūnaus atveju tai būtų 3 600 x 3 = 10 800 g.

Kiekvieną mėnesį (jeigu tėvai kreipiasi) vaiko gydytojas, vadovaudamasis vaikų fizinio augimo procentilinėmis lentelėmis, įvertina vaiko augimą ir tėvams pasako, kaip jis auga – t.y.

ar jo svoris ir ūgis auga harmoningai.

Harmoningas augimas yra svarbiausias vaiko augimo rodiklis.

Jei augimas yra harmoningas, labai nedidelis svorio trūkumas (kaip jūsų vaiko atveju) nėra liga, kurią reikėtų gydyti. Iki 6 mėn. motinos pienas pilnai patenkina kūdikio poreikius maistus ir skysčiams. Sukakus 5,5 mėn., o kaip ir išimtis nuo 4 mėn. kūdikiai pratinami prie papildomo maisto, nes jų augimui jau reikia daugiau energijos, nes jos gali duoti motinos pienas. Motinos pienu maitinami nenoriai jo atsisako, nes jo geras skonis, jį lengva praryti, o mamos buvimas kartu – ramina. Prie naujo maisto kūdikiai ir maži vaikai pripranta po 15–20 pasiūlymų. Todėl įvairų natūralų, šviežiai maistą vaikui siūlykite ramiai ir kantriai, nereikalaukite, kad jis iš karto priimtų tai ką siūlote. Paprašykite savo vaiko gydytojo padaryti jam kraujo tyrimą tikslu, ar nėra mažakraujystės.

Žymos: , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


aštuoni + 6 =

Kitos temos: