Mergaitė (1,4 m.) kai pasodinu ant puoduko kiša sau rankas, čiupinėja savo organus. Kelis kartus net išmatomis išsitepė rankas ten sukišusi. Ką daryti?

Vaikas augdamas „atranda“ įvairias savo kūno vietas, iš pradžioje rankytes – žaidžia pirštukais, delniukas, po to atranda nosytę, ausytes – jas stengiasi paliesti, patrinti, dar vėliau lytinius organus.

Visi vaikai liečia lytinius organus ir tai daro todėl, kad jiems tai sukelia malonumą.

Jie nesupranta, kad toks jų elgesys nepatinka suaugusiesiems.

Jei kelis kartus mažylis pajuto malonumą čiupinėdamas lytinius organus, jis tai stengiasi pakartoti, kai tik atsiranda galimybė, pvz.

yra „išpakuojamas“ iš sauskelnių. Kita iš priežasčių norėjimo liesti lytinius organus yra jų ir jų srities niežėjimas. Kad to išvengtumėte, renkite vaiką tokiais drabužiais, kurie nedirgina odos – pagamintais iš švelnios medvilnės ar šilko, venkite vilnonių drabužių, šilumą sulaikančių drabužių (sauskelnių, sintetinių drabužių)

Bet kokia suaugusiųjų nepasitenkinimo, išgąsčio reakcija į vaiko veiksmus nepadės.

Suaugusieji turi ne demonstruoti savo reakcijas, o ramiai, lyg niekur nieko nebūtų, vaiko dėmesį nukreipti dėmesį į kitus, mažąją asmenybę dominančius dalykus, pvz.

užsiėmimus, kuriuose būtų užimtos rankos.

Bet koks poveikis balsu ar judesiais, pvz.

rankų atitraukimu nuo lytiniu organų nepadeda, o tik paskatina vaiką elgtis priešingai, nes darydamas tai, kas suaugusiajam nepatinka, susilaukia jo išskirtinio dėmesio

Jeigu mažasis pradeda kasyti tarpvietę ar išangę, galima įtarti jog atsirado spalinių.

Žymos:

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 − trys =

Kitos temos: