„Mincemeat“ – labiausiai nervus ištampiusi operacija karo manevrų istorijoje

1943-ųjų pavasarį, pačiame Antrojo Pasaulinio karo įkarštyje, Sąjungininkams žūt būt reikėjo pasipriešinti vis stiprėjančiam Hitlerio dominavimui Europoje. Buvo nuspręsta, jog tam geriausiai pasitarnautų įsitvirtinimas Sicilijoje.

Tačiau kaip išsilaipinti saloje, nesulaukiant vokiečių pasipriešinimo ir išvengiant aukų? Dviem britų žvalgybos MI5 agentams kilo viena keisčiausių, beprotiškiausių ir rizikingiausių minčių karybos istorijoje – vokiečiams pakišti neegzistuojančio žvalgo kūną su sufabrikuotais duomenimis apie Sąjungininkų planus išsilaipinti Graikijoje ir Sardinijoje.

Operacija buvo pavadinta „Mincemeat“, o jos pagrindu tapo 1939-aisiais britų žvalgybos surašytas memorandumas, prie kurio, beje, prisidėjo ir žymiojo Džeimso Bondo kūrėjas Ianas Flemingas, tuo metu buvęs britų admirolo Džono Godfrio asistentu.

Nors operacija buvo apgalvota iki menkiausių smulkmenų, joje buvo daugybė detalių, kurios galėjo sugriauti planą ir mirčiai pasmerkti tūkstančius žmonių. Ar kūnas bus surastas pakankamai operatyviai? Ar informacija pasieks Hitlerį? Ar vokiečių žvalgyba užkibs ant kabliuko? Operacija „Mincemeat“ tapo vienu labiausiai nervus ištampiusių ir stulbinančių dezinformacinių karo manevrų istorijoje.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Kino teatruose nuo: 2022-05-12

daugiau apie filmą:

https://www.acmefilm.lt/filmai/action-operacija-mincemeat

 

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


trys − 2 =

Kitos temos: