Nidoje šią vasarą vėl veikia knygynas, laukia susitikimai su rašytojais!

Vasaros knygynas

Vasaros knygynas Nidoje

Nidoje, viešbučio „Jūratė“ verandoje, Pamario gatvėje, atsidarė Vasaros knygynas.

Vienintelis Kuršių nerijoje veikęs knygynas buvo uždarytas prieš daugiau nei dvejus metus, tačiau šią vasarą Neringos gyventojai ir atvykę poilsiautojai gali vėl džiaugtis atrinktų knygų asortimentu, susitikimais su autoriais, diskusijomis ir naujausių knygų pristatymais.

„Mintis, kad Neringai trūksta knygų, atsirado dar pernai. Pamačiau atostogaujančios Nidoje pažįstamos  liūdną įrašą feisbuke: prekybos centre bet kaip sumestų knygų nuotrauka ir jos skundas, kad per atostogas kurorte nėra kur nusipirkti geros knygos – ne lėkšto meilės romano. O šį pavasarį knygyno idėją atgaivino dar ir aplinkybė, kad dauguma lietuvių atostogaus savo šalies kurortuose ir tokių skaitytojų kaip ta pažįstama bus ne vienas“, – apie tai, kaip gimė mintis į Neringą sugrąžinti knygas, pasakojo idėjos sumanytojas Dovydas Kiauleikis iš leidyklos „Kitos knygos“.

Knygyno įkūrėjai žada, kad ir išrankiausi skaitytojai ras tinkamą knygą. „Turime ir apie kultinių menininkių Fridos Kahlo ar Marinos Abramović gyvenimus pasakojančių knygų, ir naujausių romanų, kaip Roberto Bolaño „2666“ ar Michelio Houellebecqo „Serotoninas“. Yra ir poezijos, ir filosofijos, ir tūkstančių skaitytojų jau pamėgtų knygų – tokių kaip Kristinos Sabaliauskaitės „Perto imperatorė“ ar Taros Westover „Apšviestoji“,“ – pasakoja D.Kiauleikis.

Iniciatyvą įgyvendina leidykla „Kitos knygos“, tačiau Vasaros knygyne  prekiaujama daugumos Lietuvos leidyklų knygomis, o Vilniuje įsikūręs knygynas „Eureka!“ paruošė specialią knygų anglų kalba lentyną.

Šalia knygyno veikia „Jūratės“ kavinė, kuri skaitytojus aprūpina ne tik kava, bet suteikia ir erdvę renginiams.

„Knygų pristatymus deriname su autoriais ir leidyklomis, bet jau tikrai žinome, kad į Nidą atvyks rašytoja Virginija Kulviskaitė, taip pat ką tik romaną „Remontas“ išleidusi ir šiemet Jurgos Ivanauskaitės premija apdovanota rašytoja Jurga Tumasonytė. Taip pat planuojame keletą pokalbių su įdomiais pašnekovais, jie bus ne tik apie konkrečias knygas, bet ir aktualiomis temomis. Viską skelbsime socialiniuose tinkluose“, – vasaros planais dalinasi D.Kiauleikis.

„Planuojame, kad knygynas veiks iki pat rugsėjo, o gal ir ilgiau“, – sako D.Kiauleikis.

Knygynas veikia kasdien 10–12 ir 16–21 val. Pamario g. 3, Nidoje, „Jūratės“ verandoje. Visos naujienos skelbiamos socialiniuose tinkluose su žyma @VasarosKnygynas.

Knygyne atsiskaityti galima tik kortelėmis.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ aštuoni = 10

Kitos temos: