Pernelyg pavargęs, kad miegotų

miegas

Nuotrauka Easyfoto.lt

Kartais atrodo, jog padarėte viską, kad jūsų mažylis per dieną „išsibėgiotų“, tačiau vaikutis nenori miego ir gana! Kodėl? Galbūt, todėl, kad yra pernelyg pervargęs…

Noriu miegučio, bet nemiegosiu

Devinta valanda vakaro. Tėvų veiduose aiškiai matyti dienos nuovargis ir noras pailsėti. Tačiau viena mažytė, vietoje nenustygstanti pupa nerodo nė mažiausio noro pasiduoti. Siaučia po kambarius, šokinėja ant sofos, o apie pižamą nenori net girdėti! Klegesio pilni namai ir siaubas ima pagalvojus, kad ir vėl miegoti reiks eiti vidurnaktį. Kažkur girdėta dainelė? Tik neapsigaukite, manydami, kad mažylis galbūt dar nepavargo ir reikėtų dar valandėlę su juo pažaisti. Tikriausia vaikutis paprasčiausiai pervargo.

Pavargusio vaikučio atsikalbinėjimai

Kuo labiau pavargsta mažylio smegenys, tuo sunkiau jam sustoti. Nervingai laukdami tos stebuklingosios akimirkos, kai vaikučio akyse pasirodo pirmieji „noriu miegučio“ požymiai, nieko nelaimėsite. Su kiekviena akimirka jo aktyvumas tik augs ir galų gale tikriausiai viskas baigsis ašaromis. Taigi jei nenuvesite vaikučio į lovytę, pastebėję pirmuosius jo nuovargio požymius, greičiausiai turėsite šiokių tokių problemų: ašarų, rėkimo, spardymosi priepuolių.

Vaiko nuovargis lemia ir tėvų elgesį. Beprasmės isterijos sumažina galimybę išlaikyti blaivų protą ir nekelti tono. Štai kodėl būtina nustatyti tikslią valandą, kada vaikutis turi eiti miegoti. Kad vaikas augtų sveikas ir stiprus, reikia laikytis dienotvarkės – dienos režimo!

Lovytės liga

Nuovargis ne tik išveda iš pusiausvyros, sutrikdo ramų šeimos gyvenimo ritmą, jis pažeidžia ir vidinę vaiko raidos programą. Pasitaiko atvejų, kai nuolatinis nuovargis slopina smegenų veiklą: sutrinka dėmesys, atsiranda depresijos požymių. Per mažai miegantys mažyliai dažniau susižaloja – užkliūna, pargriūna, nukrinta ir pan.

Taigi geriau ignoruoti visus tuos „prašau dar truputį“ ir meilaus katinėlio akeles, nei vėliau besispardantį ar žviegiantį prašytoją nebe taip kantriai ir maloniai vesti į miegamąjį. Tačiau visi mes puikiai žinome, kad lygiai 9 valandą vakaro vaikutį paguldyti ne visada įmanoma.

Pas panelę pagalvėlę į miegučio kaimą

Sukurkite mažyliui raminantį ėjimo miegoti ritualą. Tai padės jums greičiau užmigdyti vaiką, o ir jis pats lengviau pajus nuovargį. Tiek kūdikius, tiek didesnius vaikučius bus daug lengviau įkalbinti eiti į lovytę, kai jie žinos, kas jų laukia. Paskaitykite gražią pasaką, paduokite mylimą žaisliuką, prigesinkite šviesas ir padainuokite lopšinę. Kiekvienam vaikučiui sava rutina. Vyresni galbūt norės padėti pakloti lovą ir patys išsirinks mėgstamiausius žaisliukus. Guldymo ritualas turi būti trumpas ir švelniai lėtėjantis.

Kiek laiko miegoti?

Pasitaiko, kad vaikutis nuvargsta dėl to, kad per mažai miega dienos metu. Taigi kiek valandų ir kiek kartų per parą turėtų miegoti mažylis, kad būtų nei per daug, nei per mažai?

1 savaitė 16.5 val. 4 kartai dienos miego
1 mėnuo 15.5 val. 3 kartai dienos miego
3 mėnesiai 15 val. 3 kartai dienos miego
6 mėnesiai 14.5 val. 2 kartai dienos miego
9 mėnesiai 14 val. 2 kartai dienos miego
12 mėnesių 13.5 val. 2 kartai dienos miego
18 mėnesių 13.3 val. 1 kartas dienos miego
2 metai 13 val. 1 kartas dienos miego
3 metai 12 val. 1 kartas dienos miego
4 metai 11.5 val. Kai kurie dieną jau nebenori miegoti…

 

Negalima prieš miegelį

Kad vaikas pernelyg neįsismagintų, prieš miegą neleiskite jam žaisti judrių, jaudinančių žaidimų, žiūrėti televizoriaus, žaisti su kompiuteriu. Tai didina smegenų žievės jautrumą ir trukdo atsirasti mieguistumui. Kuo daugiau (o ypač prieš miegą) su mažyliais pabūkite lauke. Ir svarbiausia – negąsdinkite ir nebauskite vaiko miegu!

Lina Jankauskaitė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ septyni = 10

Kitos temos: