Šiuolaikinė pliažo karaliaus „amunicija“ – moderni ir apgalvota iki smulkmenų

Life_So_17_Baden_2501763_2501713

Saulė ir maudynės juos grūdina bei prigamina laimės hormonų

Kūdikis, palaimingai kapstantis baltą smėliuką prie jūros – vienas iš gražiausių vasaros vaizdų. Be to, tai pati geriausia sveikatos dovana mažiesiems, nes saulė ir maudynės juos grūdina bei prigamina laimės hormonų.

Paplūdimio idilei reikia pasiruošti, o tai padaryti dabar labai paprasta, nes šiuolaikinė pliažo karaliaus „amunicija“ moderni ir apgalvota iki smulkmenų.

Pliažo atmintinė mažiausiems

Maudymosi kostiumėlis – kodėl jo reikia? Gal dar prisimenate laikus, kai vaikai vos ne iki pirmos klasės pliažuose lakstydavo nuogutėliai. Dabar toks požiūris būtų laikomas didžiausia nepriežiūra, nes maudymosi drabužiai reikalingi ne tik dėl grožio, bet ir dėl higienos ir saugumo. Nepatariama sodinti nuogo kūdikio į smėlį ar ant žolės prie ežero, nes tai tiesus kelias į infekcijas.

Kūdikis mažas, o refleksai galingi. Perkant maudymosi kostiumėlius kūdikiui ar mažam vaikui, privalumą teikite tiems, kurių viduje įsiūtos specialios medžiaginės kelnytės, saugančios nuo „nemalonių atsitikimų“ vandenyje arba ant kranto. Tada nereikės segti specialių maudymuisi skirtų sauskelnių. Apsauga būtina todėl, kad vandenyje sustiprėja šlapinimosi refleksas (šį jausmą visi esame patyrę), o vandeniui glostant pilvuką didėja noras tuštintis.

Jautriausia pasaulio oda. Mūsų vaikai – jautriaodžiai, taip yra dėl mūsų šiaurietiško gymio ir nulinio prisipratinimo prie saulės ne sezono metu. Kūdikis 9 mėnesius iš eilės auga apmūturiuotas ir staiga gauna kelias savaites saulės vonių. Ypač jautrios odos mažyliams reikia rinktis vientisus maudymosi kostiumėlius arba itin uždarus su rankovytėmis ir kelnių klešnėmis, tokius, kurie dengia didžiąją dalį kūno.

Labai svarbus kostiumėlio medžiagos tankumo filtras, geriausia, kai jis suteikia +50 UV apsaugą.

Life_So_17_Baden_2501735

Mūsų vaikai – jautriaodžiai, taip yra dėl mūsų šiaurietiško gymio ir nulinio prisipratinimo prie saulės ne sezono metu

Išmaniosios kepuraitės. Sakoma, kad tiek šaltis, tiek karštis ateina „per galvą“. Be kepuraitės mažo vaiko saulėtą dieną išvis negalima vestis iš namų. Kepuraitės turi mesti šešėlį ant vaiko veido, vadinasi, – pageidautini bryliai arba snapelis. Idealus sprendimas, kai kepurė turi ir snapelį, ir prailgintą nugarėlę, kuri apsaugo kaklo odą. Kepurės irgi turi savo tankumo filtrus – kokybiška paplūdimio kepuraitė turėtų būti su +50 UV apsauga.

Ko dar būtinai reikės. Į pliažą būtinai pasiimkite skysčių atsigerti, didelį butelį vandens nuplauti vaikučio rankytėms,purų rankšluostį ar net kelis, kremo nuo saulės, sausų užkandžių, ir, žinoma, kibiriuką su smėlio žaislais.

Sveikatos pamokos paplūdimyje. Prieš maudymąsi vaikai turi apšilti žaisdami, tačiau nesukaisti.

Negalima mažo vaiko nepratinto „mesti“ į jūrą ar ežerą. Geriausia prie maudynių pratinti dar namuose. Į balkoną ar kiemą išneškite vonelę ar pripučiamą baseiniuką, pripilkite 23–25ºC vandens ir leiskite vaikui turkštis. Tupinėdamas ir besivartydamas mažylis išmoks kvėpuoti, kai arti veiduko vanduo, todėl maudydamasis dideliame vandenyje nebebijos, kad sušlapo veidukas.

Vaikų maudynėms upėje, ežere ar jūroje vandens temperatūra turi būti ne žemesnė nei 20–22ºC, o oro – 22–24ºC. Tik gerai užsigrūdinę 5–7 metų vaikai gali maudytis 15–16ºC vandenyje.

Tinkamiausias laikas maudytis mažyliams – nuo 15 valandos, nes tada vanduo šilčiausias. Geriau maudytis, praėjus 1–1,5 valandos po valgio.

Vaikų maudynėms parinkite tinkamą vietą. Vanduo turi būti skaidrus, dugnas švarus, smėlėtas (ant akmenų vaikas gali paslysti, o dumblėtame dugne klimps kojytės), kraštas – lėkštas, tėkmė lėta, o gylis – ne daugiau 50–60 cm. Geriau pirma įprasti maudytis ežere ar upėje, tik po to – jūroje.

Pirmosioms maudynėms užteks ir 3–5 minučių, vėliau – 8–10 minučių.

Jokiu būdu neleiskite vaikui maudytis iki pamėlynavimo. Kai maudynės užtrunka per ilgai, vaikas pablykšta, vėliau oda tampa melsva, pamėlynuoja lūpos, prasideda drebulys – taip organizmas gamina šilumą, ginasi nuo peršalimo. Jei pastebėjote, kad besimaudydamas vaikas pablyško, jo smakras pradėjo drebėti, skubiai traukite jį į krantą, sausai nušluostykite, liepkite pabėgioti, pašokinėti.

Laukiame Jūsų apsilankančių:Logo_sterntaler_3

Vilniuje

PC AKROPOLIS, parduotuvė „Sterntaler“, Rygos alėja 165

PC OGMIOS MIESTAS, parduotuvė „Sterntaler“, Verkių g. 29

Kaune

PC MOLAS, parduotuvė „Sterntaler“, K. Baršausko g. 66A

PC AKROPOLIS”, parduotuvė „Sterntaler“, Karaliaus Mindaugo pr. 49, III a., Karmelitų al. 41

Klaipėdoje

PC AKROPOLIS, parduotuvė „Sterntaler“, Rusų al. 195

E. parduotuvė: Stentaler.lt

www.stentaler.lt

https://www.facebook.com/sterntaler.lietuvoje

 

Žymos: , , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ vienas = 2

Kitos temos: