Berniukui 1 m. 2 mėn. Jis geras ir protingas vaikas, bet mane neramina tai, kad jis dažnai žaidžia vienas su savo žaisliukais. Žinoma pakalbintas jis visada atsiliepia, pasidalina žaislais, pasakoja savo kalba ir t.t. Bet ar tai gerai,kad tokio amžiaus vaikas mėgsta užsiimti vienas.

Vaikas iki 2,5-3 metų yra individualistas, kurio „fokusas“ nukreiptas į save, savo poreikius, pasaulio pažinimą per pojūčius.

Viena iš priežasčių, kodėl rekomenduojama darželį lankyti sulaukus 2,5-3 metų ir yra ta, kad tik apie trečiuosius metus prasideda vaiko socialusis laikotarpis, jis pradeda sąmoningiau domėtis kitais vaikais, ieškoti su jais kontakto, užmegzti dialogą.

Vaiko iki 2,5-3 metų žaidimai yra individualūs, nukreipti į pasaulio ir savęs pažinimą per pojūčius.

Kai vaikas liečia daiktą, medžiagą, iš šio santykio atsiranda pojūtis.

Pojūtis praplečia vaiko patirtį, skatina tyrinėjimo procesą. Informacija, atėjusi iš pojūčių, yra „apdorojama“. Taip ateina suvokimas. Todėl svarbu, kad vaiko aplinkoje būtų kuo įvairesnių natūralių medžiagų, kurias vaikas galėtų liesti, uosti, girdėti, matyti, rūšiuoti ir lyginti. Tik nuo 3 metų atsiranda poreikis žaisti siužetinius žaidimus

Be to, nepamirškite, kad vaikai būna skirtingi (intravertai ir ektsravertai, kaip ir mes, suaugusieji).

Žymos: , , , ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


penki + = 13

Kitos temos: