Vaikučiui beveik 10 mėnesių, jis ėmė rauti sau plaukus. Plaukų neišpeša, bet atlieka rovimo veiksmą. Ar reikėtų dėl šio veiksmo sunerimti?

Augdamas kūdikis atranda įvairias savo kūno dalis.

Jomis susidomi, jas liečia, pvz.

čiupinėja ausis, nosį, krapšto kojų pirštukus, liečia lytinius organus, rauna, suka, peša plaukučius, čiulpia pirštą, dažniausiai nykštį.

Jei tai būna retai – rodo, kad mažylis save tyrinėja.

Jei kokie nors veiksmai, pvz., ritmiškas lingavimas galva ar kito judesio kartojimas, plaukų apie pirštą sukimas, jų pešiojimas, piršto čiulpimas ar kito judesio kartojimas, yra dažni, reikia paanalizuoti, kada, kokiomis situacijomis tie veiksmai atsiranda. Dažniausiai jie atsiranda iš nuobodulio ar nuovargio. Geriausia pagalba – neleisti atsirasti aplinkybėms, kai mažylis pradeda atlikinėti panašius veiksmus. Kol priežastis neaptinkama, reikėtų ramiai nukreipti mažylio dėmesį į kitą užsiėmimą, o jei mažylis pavargęs – jį migdyti. Kai pastebima, kad mažylis įkyrius veiksmus atlieka tuomet, kai yra susijaudinęs, vadinasi, tie veiksmai jį ramina, o suaugusieji jo nuraminimui skiria per mažai dėmesio, nepašalina neigiamų ar teigiamų emocijų atsiradimo priežasties. Vaikai yra labai nuovokūs – jei jie pastebės, pajaus, kad kokie nors jų atliekami veiksmai jaudina suaugusiuosius, jie juos kartos, trokšdami daugiau dėmesio. Įprotis rauti plaukus dažniausiai išnyksta savaime, vaikui augant. Beje, tai dar nereiškia, kad nereikia ieškoti šio veiksmo priežasties ir ją šalinti. Kai įkyrūs vaiko veiksmai nepraeina pašalinus priežastis, arba jų nesugebama aptikti, reikėtų pasikonsultuoti su vaikų nervų ligų gydytoju.

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


6 + = keturiolika

Kitos temos: