Žurnalistė Daiva: „Atsikratyti nugaros skausmo po karantino man padėjo Pranamat ECO“

Vienos darbuotojos atradimu – masažo kilimėliu – norime pasidalinti ir su jumis

Karantinas daugelį mūsų išmokė dirbti iš namų. O ką reiškia toks darbas? Visiškai sumažėja fizinės veiklos – nebereikia išsiruošti, eiti ar važiuoti, lipti laiptais, vaikščioti koridoriais. Maršrutai sutrumpėja nuo lovos iki kompiuterio. Todėl „sustingusi“ nugara, įtempti pečiai ir maudžiantis sprandas yra beveik neišvengiami nuotolinio darbo palydovai.

Kadangi mūsų žurnalas irgi gimsta „sėdint“, beveik visi darbuotojai pradėjo skųstis nugaros skausmais ir sustingimu. Dalindavomės savo receptais, kaip sumažinti nugaros skausmą. Vienos darbuotojos atradimu – masažo kilimėliu – norime pasidalinti ir su jumis.

Pasakoja žurnalistė Daiva:

Karantinas surakino nugarą

Iš pradžių galimybe dirbti iš namų net džiaugiausi. Atrodo, sutaupai laiko, kurį gali skirti sau. Bet tas „sau“ realybėje tikrai nevirsta mankšta ar pasivaikščiojimais. Jaučiau, kad po pusmečio kūnas tapo mažiau paslankus, tingesnis, tačiau tai būtų dar nieko, jei ne vienas neatsargus judesys. Tvarkydama namus kėliau sunkią dėžę, ir skausmas mane „nukirto“. Toks jausmas, tarsi į stuburą būtų kas įkalęs vinį, – negalėjau nei pasilenkti, nei atsisėsti, nei paimti į rankas nors kiek sunkesnį daiktą. Žinoma, kreipiausi į gydytoją. Tuo metu antiuždegiminiai vaistai ir beveik gulimas režimas savijautą kiek pagerino. Bet gydytoja pasakė, kad paprastai tokie ūmūs nugaros skausmai linkę kartotis, nes silpni nugaros raumenys neišlaiko stuburo taisyklingoje padėtyje. Bet koks neatsargus judesys, nugaros perpūtimas, šaltis gali atnaujinti skausmus. Pasakė, kad turėsiu išmokti gyventi saugodama nugarą.

Kas yra patyręs „surakintą nugarą“, tikriausiai žino, kad žmogus tuo metu jaučiasi beveik neįgalus.

Sportas per nuotolį nepadėjo

Ėmiausi visų priemonių, kad tai nepasikartotų. Kadangi visi sporto ir mankštos klubai karantino metu buvo uždaryti, internete radau treniruočių, kurios pagrįstos giliųjų raumenų stiprinimu ir tempimo pratimais. Atradau tą pusę valandos per dieną, nes skausmas yra geriausias mokytojas ir motyvatorius – jeigu ne skaudanti nugara, tikrai to pusvalandžio dienotvarkėje būtų neatsiradę.

O gal masažai?

Į komplektą įėjo pagalvė ir plonas čiužinukas, visas komplektas atrodė tarsi meno kūriniai, su žydinčiais lotosų žiedais

Ėmiau domėtis, ar veiksmingi nugaros masažai. Sužinojau, kad stuburo skausmai gali varginti tik dėl to, kad raumenys silpni. Gali būti raumenų disbalansas – vienos kūno pusės raumenys būna kieti, įtempti, o kitos silpni. Arba pečiai įtempti, o juosmuo silpnas, atpalaiduotas. Masažais šį disbalansą įmanoma pakoreguoti.

Ėmiau galvoti, kaip galėčiau padėti sau paprastomis, namų sąlygomis? Mano kaimynė jau kurį laiką naudojo masažuojantį kilimėlį, sakė, kad labai padeda nuo sprando skausmų. Ji net atsinešdavo tą kilimėlį pas mane, kai ateidavo gerti arbatos ar kartu žiūrėti „Eurovizijos“! Aš sėdėdavau ant sofos, o ji gulėdavo ant to kilimėlio. Paprašiau, kad man paskolintų kilimėlį kelioms dienoms.

Meno kūrinys, nuo kurio sušukau

Kilimėlio pavadinimas – Pranamat ECO. Į komplektą įėjo pagalvė ir plonas čiužinukas, visas komplektas atrodė tarsi meno kūriniai, su žydinčiais lotosų žiedais, todėl džiugiai ant jo atsiguliau ir… sušukau! Tie lotosų žiedai pasirodė labai aštrūs, o aš juk ne jogas, kad nejausčiau skausmo!

Kaimynė papasakojo savo patirtį, kad kilimėlį ir pagalvę prisipratino per keletą kartų, – pirmomis dienomis atsiguldavo ant kieto pagrindo ir tik tada paprašydavo vyro, kad atsargiai pakištų kilimėlį po nugara. Po keleto kartų nugara įprato ir pagalbos nebereikėjo. Pirmų minučių diskomfortas greitai praeina, lieka tik šioks toks spaudimas tose vietose, kur nugara įsiremia į lotosų žiedus. Kadangi procedūra trunka nuo 15  iki 50 minučių, kaimynė kartą taip begulėdama net sugebėjo užsnūsti! Po kurio laiko ji ėmė gultis ant kilimėlio nuoga nugara, nors pirmais kartais guldavosi su marškinėliais ir net megztiniu.

Kaip jis veikia?

Ir ką galiu pasakyti – po savaitės jau dariau užsakymą.

Ant kilimėlio pakanka pastovėti vos 3–5 minutes, ir jaučiasi žvalumo poveikis

Prieš įsigydama Pranamat ECO, žinoma, pasidomėjau, kokiu principu pagrįstas jo veikimas, kokiais atvejais jis rekomenduojamas ir veiksmingiausias.

Masažas su Pranamat ECO grindžiamas akupresūros (ne akupunktūros!) principais. Atsigulus ant Pranamat ECO kilimėlio ir pagalvės pajaučiamas 7900 masažinių lotoso žiedlapių įsispaudimas į odą ir raumenis. Masažiniams elementams įsispaudus, toje zonoje suintensyvėja visi natūralūs procesai (kraujo ir limfos apytaka, aprūpinimas deguonimi ir kitomis naudingomis medžiagomis), ta zona sušyla ir atsipalaiduoja.

Aštriems lotoso žiedlapiams prisilietus prie odos, smegenys siunčia signalą ir išsiskiria didelis kiekis endorfinų, kurie yra lyg natūralūs nuskausminamieji (arba laimės hormonai). Tai leidžia nuslopinti skausmą ir įtampą.

Kokie mano pojūčiai pradėjus naudoti

Nors pirmą kartą lotoso žiedai pasirodė labai aštrūs ir keliantys skausmą, išmokau atpalaiduoti raumenis, ir per porą minučių kūnas skausmo nebejaučia. Tose vietose pasklinda šiluma, dingsta diskomfortas, sumažėja įtampa ne tik nugaroje ir sprande, bet ir visame kūne. Gulėdamas jis ilsisi, tarsi po mankštos tempimo pratimų. Mintys savaime susitelkia į jaučiamą šilumą, tuo metu esi būsenoje „čia ir dabar“, atsipalaiduoji nuo visų dienos rūpesčių ir streso.

Po procedūros visa nugara atrodo paraudusi ir pilna lotoso įspaudų, bet po pusvalandžio ar anksčiau tų ženklų nebelieka. Lieka energijos, šilumos, laisvumo pojūtis, kaip po gero masažo seanso. Kai mažiau įtampos, ramesnis ir miegas.

Pranamat ECO gaminamas iš 100% natūralių medžiagų ir yra hipoalerginis

Man buvo svarbu, kad savo sveikatą galiu stiprinti ne cheminiais preparatais, ne vaistais, o natūraliomis priemonėmis. Be to, namuose atsirado daiktas, kuris yra ekologiškas, pagamintas iš sertifikuotų medžiagų: 100% lino, 100% medvilnės, kokoso pluošto, grikių lukštų ir medicininio HIPS plastiko. Tai svarbu, norint gyventi natūraliau ir tvariau.

Kam rekomenduojama

* Pranamat ECO gali būti naudojamas kaip nugaros masažas, nes mažina raumenų įtampą ir spazmus, efektyviai mažina skausmą.

* Pranamat ECO efektyvus skaudant pečiams ar sprandui, varginant galvos skausmams. Tada patariama naudoti komplekte esančią pagalvę, ją padėti ties kaklo ir galvos zona ir patogioje padėtyje pagulėti 15–20 minučių.

* Pranamat ECO tinka šlaunų ir pilvo srities masažui. Galima tiesiog atsisėsti ant kilimėlio arba padėti jį ties problemine sritimi. Tai padės išjudinti riebalines sankaupas, oda taps elastingesnė, lygesnė.

* Pranamat ECO naudojamas pėdų masažui, toks masažas aktyvina tam tikrus taškus ir padeda atgauti jėgas, įsikrauti energijos. Ant kilimėlio pakanka pastovėti vos 3–5 minutes, ir jaučiasi žvalumo poveikis.

Daugiau informacijos apie Pranamat ECO galima rasti tinklalapyje:  https://pranamat.lt 

Ginta Liaugminienė

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


5 + = vienuolika

Kitos temos: