10 priemonių, kurias naudinga turėti savo kosmetinėje vasarą

Greta Meškaitė

„Mano vaistinės“ farmacijos specialistė Greta Meškaitė

Šiltasis sezonas neatsiejamas ne tik nuo spintos revizijos, jis įsisuka ir į kosmetinę. Lengvų tekstūrų ir gaivos poreikis, apsauga nuo saulės ir siekis sutaupyti laiko, kad kuo daugiau jo liktų mėgautis šiluma, – tai, kas įprastai diktuoja naudojamų kosmetikos priemonių pokyčius. Specialistė dalinasi patarimais, ką naudinga turėti kosmetinėje šiltuoju sezonu.

Visas dėmesys – apsaugai nuo saulės

Nors naudoti priemones saugančias nuo neigiamo saulės poveikio svarbu ištisus metus, šiltuoju sezonu, šis žingsnis tampa būtinas. Farmacijos specialistė Greta Meškaitė sako, kad vasaros kosmetinėje be abejonės svarbiausią vietą ir turėtų užimti priemonės, turinčios SPF filtrą.

„Jeigu leidžiate laiką mieste, vykstate į darbą ar susitikimą, rinkitės veido kremus tiek su SPF filtru, tiek ir drėkinančius odą, tokius, kurie suteikia matinį efektą ir atstoja makiažo pagrindą. Tačiau suplanavus dieną paplūdimyje svarbu pasirūpinti stipresne apsauga. Šviesiaodžiams patartina naudoti itin stiprias priemones, tamsesnės odos savininkai gali naudoti šiek tiek mažesnę SPF apsaugą“, – pataria specialistė.

Vis dar yra teigiančių, kad vengia naudoti priemones nuo saulės poveikio dėl jų lipnumo ar ant odos liekančio „balto sluoksnio“. G. Meškaitė sako, kad tokį požiūrį jau reikėtų pamiršti, šiuo metu galima rinktis ne tik losjonus, aliejus ar kremus, bet ir lengvas dulksnas, kurios greitai įsigeria, yra lengvai paskirstomos ir nepalieka lipnumo pojūčio. Sportuojantiems rekomenduojama rinktis vandeniui atsparias priemones.

„Svarbu prisiminti, kad nuo saulės poveikio nereikėtų pamiršti saugoti ir lūpų, tam rekomenduojama turėti specialų drėkinantį lūpų balzamą su SPF filtru“, – sako ji.

oda

Pexels.com

Odai sudirgus po saulės vonių, verta turėti lengvos tekstūros kremą, gelį, putas ar pienelį, kuris sudrėkintų odą ir ją nuramintų. Farmacijos specialistė rekomenduoja rinktis priemones, kurių sudėtyje būtų alavijo, o dar geriau – naudoti gryną alavijų gelį, tokios priemonės, drėkina, malšina sudirgusios odos niežulį ir jautrumą. „Kai oda yra sudirgusi, svarbu rinktis priemones, kurios neturėtų papildomų kvapų ir dažiklių, taip pat rekomenduoju dėvėti drabužius ilgomis rankovėmis, kad jie saugotų nuo saulės spindulių, nes jie gali dar labiau suerzinti odą“, – pasakoja vaistininkė.

Kosmetinėje – kuo daugiau lengvumo

Šiltuoju sezonu siekiama išvengti apsunkinančių priemonių, kurias panaudojus ilgai juntamas kvapas, jos sunkiai įsigeria. Rekomenduojama rinktis tas, kurios palieka gaivos pojūtį. Farmacininkė sako, kad šiltuoju sezonu klientai dažnai konsultuojasi, ką pasirinkti – dezodorantą ar antiperspirantą. Pasak jos, pagrindinis skirtumas, jog dezodorantas naikina kvapą, o antiperspirantas slopina patį prakaitavimą.

„Šiltuoju metų laiku rekomenduoju naudoti raminantį ar drėkinantį kūno prausiklį, nes dažnai maudomės, leidžiame laiką saulėje, o tai sausina odą, todėl nuolat ieškokite priemonių, kurios papildomai drėkintų“, – sako G. Meškaitė.

Anot jos, kaskart būtina atkreipti dėmesį į tokių priemonių sudėtį, svarbu, kad ingredientų sąraše nebūtų alkoholio ir intensyvių kvapų.

Pasirūpinkite pėdų oda

Atšilus orams uždarą avalynę keičiame į atviras basutes ar šlepetes, o tam svarbu pasiruošti ir pasirūpinti pėdų oda.

Farmacijos specialistė sako, kad turintiems suragėjusią pėdų odą naudinga naudoti mechanines šveitimo priemones, tokias kaip elektroninis pėdų šveitiklis ar pemza. Taip pat galima naudoti šveičiamąsias pėdų kaukes. Siekiant, kad oda išliktų elastinga, švelni ir sudrėkinta, patartina naudoti specialius pėdų kremus, savo sudėtyje turinčius šlapalo.

Susiduriantiems su pėdų prakaitavimu, farmacininkė rekomenduoja naudoti purškiamus dezodorantus ar antiperspirantus. Kosmetinėje taip pat naudinga turėti nuo nutrynimų saugantį pieštuką ir būtinai pleistriukų.

10 priemonių, kurias naudinga turėti savo kosmetinėje vasarą:

  1. Priemonės kūnui su SPF filtru, saugančios nuo neigiamo saulės poveikio
  2. Lūpų balzamas su SPF filtru
  3. Gaivinančios veido ir kūno dulksnos
  4. Lengvos tekstūros drėkinantis veido kremas, geriau su SPF
  5. Purškiamos plaukų priemonės saugančios nuo karščio
  6. Drėkinantis kūno prausiklis
  7. Gaivaus kvapo antiperspirantai
  8. Alavijų gelis odos drėgmei ar po kaitinimosi saulėje
  9. Priemonės nuo pėdų nutrynimų
  10. Pėdų šveitiklis ir drėkinantis kremas
mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


7 + trys =

Kitos temos: